Heinenoordtunnel richting Bergen op Zoom weer open na ongeval
De Heinenoordtunnel (A29) richting Rotterdam is na het grote ongeluk van vanmiddag weer vrijgegeven. In de richting van de Hoeksche Waard was de tunnelbuis tot 18.45 uur dicht. Om 15.00 uur werd de tunnelbuis richting Rotterdam weer vrijgegeven
Bas BoermaLaatste update:28-06-18, 18:50Bron:BN DeStem
Het ongeluk zorgde voor een flinke nasleep op de wegen rond Rotterdam en Dordrecht. Er ontstond een drukke avondspits rond de Maasstad. Volgens Rijkswaterstaat konden mensen beter hun reis uitstellen, als dat mogelijk is. In de middag gebeurde ook een ongeluk op de A17 bij Moerdijk. Daar werd de snelweg afgesloten.
Bij het ongeluk vielen vijf gewonden. Eén van hen is naar het ziekenhuis gebracht. ,,Maar hij is niet levensbedreigend gewond'', zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Rotterdam Rijnmond.
Helaas kunnen wij deze social post, liveblog of anders niet tonen omdat het één of meerdere social media-elementen bevat. Aanvaard de social media-cookies om deze inhoud alsnog te tonen.
Bij het ongeluk zijn meerdere personenauto's en twee vrachtwagens betrokken. Volgens ooggetuigen is het ongeluk ontstaan doordat een Roemeense vrachtwagen begon te roken. Mogelijk vanwege een lekkende dieseltank. Omdat de chauffeur zijn truck 'parkeerde', moest ook het achteropkomende verkeer vol op de rem. Daardoor ontstond een kettingbotsing.
Maar die oorzaak wordt later officieel onderzocht. Eerst worden de slachtoffers verzorgd en wordt de schade aan de voertuigen en de tunnel opgemeten. Pas wanneer de autowrakken zijn geborgen wordt de tunnel vrijgegeven en kan onderzoek naar het ongeluk worden gedaan.
Helaas kunnen wij deze social post, liveblog of anders niet tonen omdat het één of meerdere social media-elementen bevat. Aanvaard de social media-cookies om deze inhoud alsnog te tonen.
Om de hulpdiensten vrij baan te geven is voor de zekerheid ook de tunnelbuis vanuit de Hoeksche Waard richting Rotterdam afgesloten voor 'gewoon' verkeer. ,,Dat heeft niets te maken met brandgevaar. Daar was slechts heel kort sprake van. Gelukkig maar, want brand zou zo'n ongeluk alleen maar gecompliceerder maken'', aldus de woordvoerder.
Code 10
Gelukkig was er slechts heel kort sprake van brand. Dat zou het alleen maar gecompliceerder maken
Woordvoerder, Veiligheidsregio Rotterdam Rijnmond
Voor het ongeluk werd in eerste instantie 'Code 10' afgegeven. Een code voor de hulpdiensten waaruit blijkt dat er tussen de tien en vijftien gewonden zijn gevallen. ,,Dat was naar aanleiding van de eerste melding van iemand die ter plaatse was'', weet de woordvoerder. ,,Aan de hand daarvan is een inschatting gemaakt en is er veel materieel naartoe gestuurd. Later afschalen is beter dan het te licht inschatten en moeten opschalen.''
De Veiligheidsregio heeft geen idee hoe lang de tunnel afgesloten zal zijn voor het verkeer. ,,Wij geven de weg weer veilig zodra dat kan. Het is vervolgens aan Rijkswaterstaat om de weg vrij te geven voor verkeer. Maar dat is onder meer afhankelijk van de beschadigingen aan de tunnelwand en het wegdek.''
Bestuurders kunnen omrijden via de A15 en de A16. De Kiltunnel, tussen Dordrecht (A16) en 's-Gravendeel is vanwege het ongeluk tolvrij.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.