Zwaar bewapende marechaussee bij start rechtszaak rond moord advocaat Wiersum
VIDEOIn de extra beveiligde rechtszaal op Schiphol is de rechtbank Amsterdam vandaag aan de inhoudelijke behandeling begonnen van de strafzaak tegen twee mannen die worden verdacht van de moord op advocaat Derk Wiersum. De zaak is met veel veiligheidsmaatregelen omgeven, rond de rechtbank is zwaarbewapende marechaussee zichtbaar. Dit heeft ook te maken met de aanslag op Peter R. de Vries afgelopen week.
Officieel staat er nog niets vast, maar er gaan hardnekkige geruchten dat de schokkende aanslagen verband met elkaar houden. Derk Wiersum (44) werd op 18 september 2019 doodgeschoten in de buurt van zijn huis in Amsterdam-Buitenveldert. Hij was een van de twee advocaten van het eerste uur van Nabil B., de veelbesproken kroongetuige in het liquidatieproces Marengo. Ridouan Taghi is daarin de hoofdverdachte. Peter R. de Vries is na de moord op advocaat Wiersum adviseur en woordvoerder geworden van B. en werkt daarbij nauw samen met diens huidige advocaten.
B. stapte in 2017 naar justitie en sloot een deal: in ruil voor belastende verklaringen tegen medeverdachten zou hij de helft strafkorting krijgen. Zes dagen nadat het Openbaar Ministerie op een zitting in Marengo in maart 2018 bekend had gemaakt dat B. kroongetuige was geworden, werd diens broer Reduan in Amsterdam-Noord doodgeschoten. De schutter is veroordeeld.
Vijf dagen
Voor de uitvoering van de moord op Wiersum vervolgt het OM Moreno B. en Giërmo B. Giërmo B. werd negen dagen na de moord opgepakt, Moreno B. in januari 2020. In de tussentijd arresteerde de politie ook Anouar T., een neef van Taghi. Hij zou een organiserende, faciliterende rol hebben gespeeld in het geheel, maar zijn zaak is afgesplitst van die van de uitvoerders.
Voor het proces tegen de beide B.’s zijn vijf dagen uitgetrokken. Voorafgaand zou Nabil B. als getuige worden gehoord. Dit verhoor is niet doorgegaan. Mogelijk leidt dit tot vertraging van de rechtszaak, omdat de advocaten van de verdachten hem dringend vragen wilden stellen over een ruzie die hij vlak voor de moord met Wiersum zou hebben gehad. Die hoogoplopende ruzie zou zijn gegaan over een telefoon die B. destijds in zijn cel had.
Bekijk al onze nieuwsvideo's over de moord op advocaat Derk Wiersum in deze playlist.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
video
‘Politie zoekt opdrachtgever aanslag De Vries in hoek Taghi’
-
PREMIUM
Huilen: teken van zwakte of genetisch bepaald? ‘Traankanaal zit lager bij mannen’
Huilen, janken, wenen, snikken en snotteren. Niks fijner dan ongecontroleerd de tranen laten stromen. Maar wat is nu de precieze functie van al die tranen? En waarom huilt de ene persoon al bij een tv-commercial en kan de ander geen traan laten op een begrafenis? Hoogleraar Ad Vingerhoets: ,,Het hormoon testosteron maakt het moeilijker om te huilen.’’ -
PREMIUMWaarvan Akte
Met kneepjes passen we zijn testament aan, drie dagen later krijg ik bericht van zijn overlijden
Wat als een cliënt nog helder van geest is, maar niet kan praten? Deze notaris lost het op met kneepjes in de hand. Een kneepje is 'ja’, twee kneepjes ‘nee’. Elke week tekent journalist Johan Nebbeling waargebeurde voorvallen uit de notarispraktijk op in deze rubriek. -
Met video
Hele ochtend nog geen treinen in Amsterdam, honderden reizigers slapen in Ziggo Dome en op stations
Het treinverkeer van en naar Amsterdam ligt ook maandagochtend stil vanwege een storing. Reizigers moeten alternatief vervoer regelen. De NS gaat er niet van uit dat er voor de middag nog treinen rijden. Honderden reizigers strandden afgelopen nacht in Amsterdam. Zij moesten de nacht doorbrengen op veldbedjes in de Ziggo Dome of in opengestelde treinen op stations.Amsterdam -
PREMIUM
Wie zijn toch die opdrachtgevers? 100.000 euro voor een ‘kamikaze-actie’
Volgende week dinsdag staan ze terecht: de twee mannen die worden verdacht van de moord op advocaat Derk Wiersum, de advocaat van kroongetuige Nabil B. die in september 2019 op straat werd doodgeschoten. Door kundig optreden van de recherche konden politie en justitie hen relatief snel van de straat plukken. Maar het onderzoek naar de daadwerkelijke opdrachtgevers is een stuk complexer.
-
1
Inbraken gebeuren in allerlei soorten woningen en buurten: zo laat je je huis veilig achter
-
-
-
PREMIUMColumn
Ik blijf denken aan de dochters van Kaag
Joyce Sylvester schrijft wekelijks over onderwerpen die haar raken. Deze week over de dochters van Kaag. -
PREMIUMUtrechtse Pride
Wanneer Vincent als dragqueen de deur uitloopt, staat de hele buurt te applaudisseren
Helemaal vooraan zal ze staan. Dit jaar varen Tiffanie Deelight en haar mede-dragqueens tijdens de Utrechtse Pride voorop in de botenparade. Met een reden. Na een reeks incidenten maakt de Pride een statement: het moet maar eens afgelopen zijn met de haat richting dragqueens. ‘Wij zijn gewoon artiesten.’Utrecht