PREMIUM
Veluwse gemeente omarmt Ruinerwold-gezin: betaalt huur voor vader en jongste kinderen
Een Veluwse gemeente heeft zich over het ‘Ruinerwold-gezin’ ontfermd. De gemeente betaalt de huur van het huis waarin de jongste (maar meerderjarige) kinderen sinds juli vorig jaar wonen en vader Gerrit Jan van D. na zijn vrijlating is ingetrokken. Waarom en hoe doet de gemeente dit?
‘Hij kan op zijn manier ook aangeven wat zijn plannen zijn als hij vrijkomt. Hij gaat met vijf van zijn kinderen, hetgeen hij omschrijft door vijf vingers op te steken, wonen op een plaats in Nederland die hij door middel van schrijven duidelijk maakt’, zo staat te lezen in het requisitoir van het Openbaar Ministerie in de zaak tegen Gerrit Jan van D.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Zo kun je goedkoper tanken tijdens een lange rit
Ook al probeer je nog zo goed om brandstof te besparen, tijdens een langere rit is het onvermijdelijk dat je een keer moet tanken, en de prijzen van benzine en diesel liegen er niet om. Zo kun je goedkoper tanken. -
PREMIUMmet VIDEO
Minister pakt rookgevaar meubels bij woningbranden aan: ‘Niets doen is een gepasseerd station’
Stoelen, banken, matrassen en kussens moeten brandveiliger worden. De enorme rook die deze voorwerpen ontwikkelen is een groot probleem bij fatale woningbranden. Daarom gaat het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn & Sport wettelijke eisen stellen aan dit meubilair. -
PREMIUM
Rookmelder is vanaf 1 juli verplicht op élke woonlaag: hier moet je op letten
Waar rook is, is behalve vuur hopelijk ook een brandmelder. Op elke verdieping van het huis, want dat moet vanaf 1 juli in álle Nederlandse woningen. -
Meer vaste banen en meer loon universiteiten
Meer docenten aan universiteiten krijgen de komende jaren een vaste baan. -
UPDATE
Geld stroomt binnen voor kinderen van Ruinerwold: ‘Dit jaar had grote impact’
Het geld stroomt binnen voor een crowdfundingactie voor de negen zogenoemde ‘kinderen van Ruinerwold’. Na de eerste dag was om even voor middernacht al bijna 67.000 euro binnengekomen. Het geld gaat naar de kinderen van Gerrit Jan van D. (68), die jarenlang verscholen voor de buitenwereld leefden in een afgelegen boerderij in de buurt van het Drentse dorp Ruinerwold. De zaak kwam aan het rollen toen een van hen wegliep in oktober 2019.
-
PREMIUMGeld & Geluk
Astrid kwam met niets uit scheiding: ‘Kon binnen jaar auto van 15.000 euro kopen’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen geld en geluk. Astrid wil dat haar kinderen elke week één euro sparen. ,,Zo lief: toen hun oma via WhatsApp was opgelicht, haalden ze hun spaarpot leeg.” -
PREMIUMangela kijkt tv
Hoe vaak ik niet heb gedacht: vraag nou eens door bij de kinderen van Ruinerwold
Journaliste Angela de Jong schrijft vijf keer per week een column over wat haar opvalt op tv. -
PREMIUMDe Ridderhof
Woede bij nabestaanden schietdrama om opnames met agenten en nepwapens: ‘Niet uit te leggen’
Alphenaren zijn zich kapot geschrokken van filmopnames bij winkelcentrum De Ridderhof, waarbij politieauto’s en agenten met nepwapens ingezet werden. Het deed inwoners terugdenken aan het schietdrama in Alphen.