Universiteit geschokt over nazi-vergelijking docent: ‘Passende maatregelen volgen’
NASHVILLE-VERKLARINGDe Vrije Universiteit (VU) Amsterdam roept docent en supporter van de Nashville-verklaring Piet de Vries op het matje omdat hij de genderideologie vergelijkt met de nazi-filosofie. ,,Wij zijn geschokt. Er is een grens overschreden. Het faculteitsbestuur zal in een pittig gesprek passende maatregelen aankondigen.”
Delen per e-mail
Dat meldt het bestuur van de VU vanmiddag in een persverklaring. Of de theologiedocent bij de universiteit kan blijven, wil een woordvoerder niet zeggen. ,,We lopen niet vooruit op het gesprek.”
De Vries is een van de twee initiatiefnemers van de verspreiding van de Nederlandse vertaling van het Amerikaanse stuk. Vanochtend haalde De Vries in deze krant de Tweede Wereldoorlog erbij in de verhitte discussie over het manifest. ,,Er wordt te weinig onderwijs gegeven over wat de Bijbel zegt over het huwelijk en seksualiteit. We moeten ons geluid laten horen. Toen de nazi-ideologie zich opdrong, zwegen de kerken. Nu dringt de genderideologie zich op en zwijgen de kerken weer te vaak.”
Het faculteitsbestuur noemt deze uitspraak ‘onaanvaardbaar'. ,,Het mag duidelijk zijn dat er een grens is overschreden”, meldt ook het universiteitsbestuur. Volgens de VU heeft De Vries inmiddels spijt betuigd en afstand genomen van zijn woorden. Maar later deze week volgt het gesprek waarin ‘passende maatregelen’ worden aangekondigd.
(Tekst gaat verder na de video)
In een reactie op de Nashville-verklaring nam Boris van der Ham het initiatief voor een zogenoemde liefdesverklaring.
Bij de VU hangt al sinds gisteren de regenboogvlag als steunsymbool voor transgenders en homoseksuelen die in het Nashville-pamflet bekritiseerd worden. ,,Van alle kanten hebben we complimenten en natuurlijk ook enkele kritische reacties ontvangen op deze actie”, schrijft het universiteitsbestuur. ,,Dat is voer voor een stevig debat dat we binnenkort gaan organiseren voor studenten en medewerkers van de VU, want we zien dat veel mensen hun mening willen geven.”
In de uit de VS overgewaaide Nashville-verklaring wordt homoseksualiteit en transgenderisme afgewezen: ,,Wij bevestigen dat het zondig is om homoseksuele onreinheid of transgenderisme goed te keuren’’, aldus de tekst waar veel ophef over is ontstaan. Er is aangifte gedaan tegen SGP-leider Kees van der Staaij, die het pamflet ondersteunt. Het OM bekijkt of de tekst strafbaar is.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Dit was de relavond in beeld
Op diverse plaatsen in het land heeft de politie maandagavond bij rellen zeker zeventig personen aangehouden. In Rotterdam werden winkels geplunderd. De politie heeft waterkanonnen ingezet en de mobiele eenheid heeft traangas gebruikt, onder meer in Haarlem, om groepen te verspreiden en agenten te ontzetten. -
frank in quarantaine
Na een frisse neus besloot ik dat iedereen weleens een minder moment mag hebben
Net als veel Nederlanders blijft journalist Frank Poorthuis thuis. Frank zit in de risicogroep. Verslag van dag 313. Lees alle eerdere afleveringen hier terug. -
PREMIUMCOLUMN
Wie het slopen van binnensteden goedpraat, verspeelt zijn recht om mee te doen aan een debat
Özcan Akyol schrijft drie keer per week over wat hem bezighoudt. -
PREMIUM
‘Vaccinatie kán net het laatste zetje zijn’
De komende weken krijgen de oudste Nederlanders hun coronavaccinatie. Hoe veilig is dat, na de berichten over sterfgevallen in Noorwegen? Experts maken zich geen grote zorgen. Maar ze waarschuwen wel: vaccineren is niet voor elke oudere zonder risico. -
Video
Ondernemers Geleen bekeurd terwijl ze hun zaak beschermen: ‘Als criminelen behandeld’
Geleense ondernemers die tijdens de rellen gisteravond hun bedrijf probeerden te beschermen, zijn door de politie bekeurd. Ze stonden buiten om te voorkomen dat relschoppers hun zaak zouden vernielen, maar kregen een boete van 95 euro omdat zich niet hielden aan de avondklok. De ondernemers zijn woest. ‘Dit is een trap in mijn gezicht.’
-
GGD’s waarschuwen ouderen voor nep-vaccinatiemedewerkers
Verschillende GGD’s slaan alarm na signalen dat nietsvermoedende ouderen telefoontjes krijgen van mensen die zich voordoen als werknemers van de GGD. Ze bellen om een (nep-)afspraak voor een vaccinatie te maken, bij de mensen thuis. ,,Dit klopt niet!’’ -
‘Koffiedrinker’ op Museumplein Michel Reijinga: ‘Met rellen schiet mijn actie z'n doel voorbij’
Michel Reijinga, de man die gisteren met zijn aankondiging ‘koffie drinken op het Museumplein in Amsterdam', onbedoeld een avond vol protest en rellen inluidde, heeft van zich laten horen. Hij zegt dat, net als bij voetbalwedstrijden, relschoppers zijn vreedzame actie hebben ontsierd. Maar hij blijft wel doorgaan met ‘koffie drinken voor vrijheid'. -
Danny V. die eerder al Pieter Omtzigt bedreigde, opgepakt voor opruiing bij rellen Eindhoven
De Heerlenaar Danny V. is gistereng aangehouden voor opruiing bij de rellen in Eindhoven. Dat meldt 1Limburg vandaag. Eerder dit jaar bedreigde hij CDA- politicus Pieter Omtzigt.