Stormloop op proefvakantie Rhodos: 25.000 aanmeldingen binnengekomen
videoDe proefvakantie naar het Griekse eiland Rhodos, waar mensen zich vanaf woensdagavond tot vanmiddag op konden inschrijven, is enorm gewild. Volgens reisorganisatie Sunweb hebben zich 25.000 mensen aangemeld voor de all-inclusive pakketreis. De meeste van hen wacht waarschijnlijk een teleurstelling, want zij kunnen lang niet allemaal mee.
Op 12 april zal er als onderdeel van de coronaproef een vakantievlucht vertrekken naar Rhodos. Tijdens de vakantie mogen de reizigers het vakantieresort Hotel Mitsis Grand Beach niet verlaten en na afloop moeten ze in thuisquarantaine. Het moet duidelijk maken ‘onder welke voorwaarden mensen veilig en verantwoord kunnen reizen’. Aan de proef kunnen slechts 189 mensen van achttien tot zeventig jaar meedoen.
Selectie
De duizenden mensen die zich hebben aangemeld, kunnen niet allemaal mee. Op basis van alle aanmeldingen maakt Sunweb een eerste selectie die voldoet aan speciale door de Nederlandse overheid gestelde criteria. Dat betekent dat mensen die behoren tot een verhoogde risicogroep worden uitgesloten. Daarna wordt er gekeken wie zich als eerste heeft ingeschreven. De gelukkigen worden vervolgens telefonisch benaderd om alle informatie en richtlijnen door te spreken.
Het liep woensdagavond direct storm. Al na drie minuten hadden duizenden mensen een poging gewaagd om zich in te schrijven voor de vakantie. Aangezien het inschrijfformulier bij sommige geïnteresseerden niet direct werd getoond vanwege het grote aantal bezoekers, schakelt Sunweb bij het selectieproces ook de hulp van een onafhankelijke notaris in.
Aanmelden voor de proef kon tot vanmiddag 13.00 uur, maar de kans om nog mee te kunnen is volgens Sunweb wel heel klein geworden. ,,Helaas hebben we nu nog maar één vliegtuig te vullen”, geeft Sunweb-topman Mattijs ten Brink aan, die niet op zo’n grote toeloop had gerekend.
Tweede reis
De achtdaagse trip naar het Griekse eiland wordt uitgevoerd door Sunweb en Transavia. Deelnemers betalen de reis zelf en de reisorganisatie neemt de kosten voor de testen voor haar rekening. Het resort wordt speciaal opengesteld voor de test. Er zijn geen andere gasten aanwezig.
Er wordt nog een tweede pakketreis uitgewerkt waarbij de vakantiegangers meer vrijheid krijgen, dat gebeurt met TUI en Corendon. Later komen er ook nog proefreizen voor auto-, cruise- trein- en/of busvakanties.
Negatief reisadvies
Reisorganisaties hebben het zwaar door de coronamaatregelen en snakken naar perspectief. Demissionair premier Mark Rutte kondigde dinsdagavond aan dat het negatief reisadvies wordt verlengd tot en met 15 mei. Alle niet-noodzakelijke reizen naar het buitenland worden tot die datum afgeraden. Rutte hoopt dat tegen de zomer meer mogelijk is met vakantiereizen. Hij hoopt ‘zo spoedig mogelijk’ met een reisadvies te komen. Ook de branche heeft wel goede hoop dat er in de zomer weer veel vakanties verzorgd kunnen worden.
Oproep
Heb jij je opgegeven voor de proefvakantie naar Rhodos en wil je ons vertellen waarom jij heel graag wilt? Laat het ons weten via oproep@ad.nl.
Bekijk al onze belangrijkste nieuwsvideo's in deze playlist.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Koken & Eten
Zo maak je de perfecte nasi goreng
Er is geen standaardrecept voor nasi goreng. Maar houd je aan deze basisregels van Maureen Tan, auteur van de Bijbel van de Indonesische keuken, en je gebakken rijst kan niet mislukken. En heb je een restje rijst in de koelkast, dan ben je helemaal snel klaar. -
Rauwe groenten, kaneel, ananas: wat kun je écht beter laten staan als je zwanger bent?
Eten wordt een tikkeltje ingewikkelder als je zwanger bent. ,,Sommige vrouwen zijn zo bezorgd dat ze rauwe groenten negen maanden lang van hun bord bannen”, vertelt gynaecoloog Ronald Devlieger. Maar zijn die groenten dan echt zo slecht voor de baby? En hoe zit het met kaas, koffie, alcohol en voedingssupplementen? Devlieger zet alles op een rijtje. -
We moeten meer bewegen
Waarom het helemaal niet erg is om je tijdens je vakantie te laten gaan
We moeten meer bewegen. Hoe vind je de sport die het best bij je past? Gezondheidsjournalist Tijn Elferink en gedragswetenschapper Johnny Buivenga gaan op zoek naar de voor- en nadelen van verschillende sporten. In deel 20: met deze tips van Arie Boomsma kom je je vakantie leuk en actief door. -
Privégegevens miljoenen Nederlanders mogelijk in handen van criminelen na datalek bij autodealers
De privéadressen en telefoonnummers van mogelijk miljoenen Nederlanders zijn in handen gevallen van criminelen. Ze zijn gestolen bij een bedrijf dat autogarages ict-diensten aanbiedt. Dat meldt de NOS na eigen onderzoek. -
PREMIUM
‘Duitser (44) redde vlak voor hij verdronk een kind uit de Waal’
De man uit Duitsland (44) die vrijdag verdronk in de Waal bij Dodewaard, heeft vlak voor zijn dood een kind uit het water gered. Dat zeggen ooggetuigen van het noodlottige incident een dag later.
-
PREMIUM
Winkelen zonder afspraak? Dat is bijzonder eenvoudig: ‘Komt u maar binnen, hoor’
Winkelen zonder afspraak? Dat is bijzonder eenvoudig. Opvallend veel winkeliers laten klanten gewoon last minute binnen, zónder afspraak. Wij namen een kijkje in Utrecht. ,,Je moet wel heel sterk in je schoenen staan om een klant weg te sturen terwijl je winkel leeg is.’’ -
Versnelling verhuizing statushouders uit azc's loopt ver achter
Het aantal statushouders dat versneld vanuit een asielzoekerscentrum (azc) naar bijvoorbeeld een flexwoning of een omgebouwd kantoorpand is verhuisd, loopt ver achter bij de aantallen in de afspraken die het kabinet daarover heeft gemaakt. Sinds 1 juli zijn er tot nu toe slechts 3040 statushouders uit een azc naar een woning uitgestroomd, in plaats van de afgesproken 5840. -
PREMIUM
Indische jongeren voelen eindelijk beetje erkenning: ‘Pas schoolboeken aan, vertel verzwegen verhaal’
Voor het eerst is maandagavond de ‘Nationale Herdenking 15 augustus’ in Den Haag ’s avonds live op televisie te zien, op primetime. Op die dag herdenken jong en oud het einde van de Tweede Wereldoorlog in voormalig Nederlands-Indië. Jongeren met Indische en Molukse wortels voelen eindelijk een beetje erkenning voor hun lang verzwegen geschiedenis, maar er is wat hen betreft nog méér nodig. ‘Ik zou graag zien dat deze herdenking dezelfde status krijgt als de Nationale Herdenking op 4 mei op de Dam’.