‘Stationssteker’ Jawed S. gaat in hoger beroep tegen uitspraak
Jawed S., de man die vorig jaar twee mensen neerstak op het Centraal Station van Amsterdam uit woede om de cartoonwedstrijd van Geert Wilders, gaat in hoger beroep tegen de uitspraak van de rechtbank.
Delen per e-mail
Hij werd op 14 oktober veroordeeld tot de maximale straf: 26 jaar en 8 maanden. Zijn advocaat, Simon van der Woude, is het hier niet mee eens. ,,Het gaat niet om het bewijs, maar om de hoogte van de straf. Hij heeft de hoogst mogelijke straf gekregen en dat vinden we te hoog.’’
Van der Woude liet na het vonnis al weten de straf erg hoog te vinden. S. had beweerd dat hij zijn daad zo opnieuw zou plegen, maar dat was volgens zijn advocaat vooral ‘jeugdige bravoure’. Hij zou er over een paar jaar waarschijnlijk heel anders over denken.
Geen berouw
De rechtbank oordeelde dat S. zijn daden willens en wetens pleegde en geen berouw toonde. ,,Het herhalingsgevaar is erg hoog. Daarom wil de rechtbank de maatschappij zo lang mogelijk beschermen en legt ze de hoogst mogelijke straf op: 26 jaar en 8 maanden.”
S. stak op 31 augustus 2018 twee Amerikanen neer op het Centraal Station in de hoofdstad. Hij was boos omdat PVV-leider Geert Wilders volgens hem voortdurend de profeet Mohammed beledigt en wilde een daad stellen. ,,Het was niet mijn bedoeling om hen iets aan te doen. Ik was van plan oneerlijke en wrede mensen te doden, mensen die het mogelijk maken dat de profeet Mohammed beledigd wordt”, verklaarde hij eerder in de rechtbank.
De slachtoffers eisten onder andere een schadevergoeding. Een van hen liep een ‘vrijwel complete dwarslaesie’ op. Hij kan niet meer lopen of werken. Zijn vrouw, die de steekpartij zag gebeuren, kreeg kort na de aanslag een miskraam. Het tweede slachtoffer werd geraakt onder zijn rechterborst en in zijn rechter onderarm. Hij moest met spoed worden geopereerd.
Vorige week spraken we de advocaat van Jawed S. Bekijk hieronder de beelden.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Politie: ‘Sta demonstraties voorlopig niet meer toe’
De politie doet een dringend beroep op burgemeesters voorlopig geen demonstraties meer toe te staan, of tenminste heel strenge voorwaarden te stellen, zoals een klein aantal bezoekers. Dat moet voorkomen dat relschoppers de demonstraties kapen en de confrontatie zoeken met de politie, zoals afgelopen weekend gebeurde. -
‘Koffiedrinker’ op Museumplein Michel Reijinga: ‘Met rellen schiet mijn actie z'n doel voorbij’
Michel Reijinga, de man die gisteren met zijn aankondiging ‘koffie drinken op het Museumplein in Amsterdam', onbedoeld een avond vol protest en rellen inluidde, heeft van zich laten horen. Hij zegt dat, net als bij voetbalwedstrijden, relschoppers zijn vreedzame actie hebben ontsierd. Maar hij blijft wel doorgaan met ‘koffie drinken voor vrijheid'. -
PREMIUM
Politieman en 'tofste vader' Hugo wilde wachten met sterven tot zijn oudste dochter 29 werd
Voor de tofste vader van de Jan Provostlaan in Bilthoven stonden de politie en zijn gezin centraal. Hij plande zijn leven en pakte elk probleem aan, totdat een zeldzame vorm van kanker onoverwinbaar bleek. -
VIDEO
Bijna 27 jaar cel voor Afghaan die Amerikanen neerstak op station Amsterdam
Jawed S., de 20-jarige man die vorig jaar twee Amerikanen neerstak op het Centraal Station in Amsterdam, is vandaag veroordeeld tot 26 jaar en acht maanden cel. De straf valt bijna twee jaar hoger uit dan geëist. Het Openbaar Ministerie eiste vorige maand 25 jaar celstraf tegen de Afghaan wegens het plegen van een terroristisch gemotiveerde, dubbele poging tot moord. -
OM eist 25 jaar tegen Afghaanse aanslagpleger Amsterdam CS
Tegen de 20-jarige Jawed S. heeft het Openbaar Ministerie vandaag 25 jaar gevangenisstraf geëist. S. stak op 31 augustus vorig jaar twee Amerikanen neer in het Centraal Station van Amsterdam, uit woede over beledigingen aan het adres van de profeet Mohammed.
-
PREMIUM
Ik ben gekwetst omdat u schreef dat mijn berichten niet leuk zijn
Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost Prinsen (78) een eind op weg is, beantwoordt hij uw vragen. -
frank in quarantaine
Voeden andere landen hun kinderen strenger op, zijn zij gewoon banger voor het gezag?
Net als veel Nederlanders blijft journalist Frank Poorthuis thuis. Frank zit in de risicogroep. Verslag van dag 314. Lees alle eerdere afleveringen hier terug. -
PREMIUM
Wie zijn de relschoppers? En waarom doen ze dit, in vredesnaam?
Avond na avond vliegen er vuurwerkbommen en straatstenen door de Nederlandse steden. Het land kijkt verbijsterd om zich heen: wie doen dit, in vredesnaam?