Marengo-verdachte Saïd Razzouki uitgeleverd aan Nederland en overgebracht naar de EBI
VideoSaïd Razzouki is vandaag door Colombia uitgeleverd aan Nederland en is inmiddels overgebracht naar de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught. Dat heeft het Openbaar Ministerie (OM) vanmiddag bekendgemaakt bij de hervatting van het liquidatieproces Marengo, waarin hij samen met Ridouan Taghi hoofdverdachte is.
Het uitleveren van Saïd Razzouki heeft bijna twee jaar geduurd. In februari 2020 werd hij in de Colombiaanse stad Medellín aangehouden, nadat hij door het Nederlandse OM op de internationale opsporingslijst was geplaatst.
,,Om veiligheidsredenen is hij met een gecharterd vliegtuig onder begeleiding van de Koninklijke Marechaussee vannacht overgevlogen naar Nederland”, aldus het Landelijk Parket van het OM. Afgelopen zomer besloot het Hooggerechtshof in Colombia dat Razzouki kon worden uitgeleverd aan Nederland.
Verdacht van drie moorden en pogingen tot moord
Razzouki wordt verdacht van betrokkenheid bij drie moorden, twee pogingen tot moord en voorbereidingshandelingen voor moord. Eerder omschreef het OM Razzouki als een soort rechterhand van Taghi. Twee broers van Razzouki, Mohamed en Zeki, zijn ook verdachten in het Marengo-proces. Veel bewijs tegen Razzouki wordt geleverd door kroongetuige Nabil B. en duizenden ontsleutelde chatberichten, verstuurd met cryptotelefoons.
Razzouki, geboren in Marokko en op jonge leeftijd naar Nederland geëmigreerd, heeft inmiddels ook twee advocaten, Mark Dunsbergen en Robert van 't land. Zijn advocaten willen dat de rechtbank opnieuw begint met zijn zaak, omdat Razzouki vanuit zijn cel in Colombia geen enkele invloed heeft kunnen uitoefenen op zijn proces. De rechtbank beslist daar op een later moment over. Later vandaag wordt Razzouki in de EBI nog gehoord door een onderzoeksrechter.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMVijf vragen
Waarom sommige mensen grof geld over hebben voor een digitaal eigendomsbewijs
Wereldwijd schaffen steeds meer mensen NFT's aan. Dit zijn unieke, digitale eigendomsbewijzen, vaak aangeschaft met cryptomunten. En ze zijn al lang veel meer dan kunstwerken of kattenplaatjes. Waarom zou je ze kopen en wat zijn de risico's? Vijf vragen over NFT’s. -
Update
Meldplicht voor apenpokken-besmettingen na enkele gevallen in Nederland; geen druk op zorg verwacht
Het apenpokkenvirus is op advies van het RIVM aangemerkt als A-ziekte, wat betekent dat besmettingen of vermoedens daarvan direct moeten worden gemeld. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS). Minister Ernst Kuipers verwacht echter geen grote problemen door het virus. -
PREMIUMInterview
Van straatschoffie tot succesvol ondernemer: Appie vond ‘letterlijk gat in markt’
Als kind van een gastarbeider met zes broertjes en zusjes had Appie el Massaoudi (33) bepaald geen makkelijke jeugd in de Haagse Schilderswijk. Het had weinig gescheeld of hij was het verkeerde pad opgegaan. Maar het ‘Marokkaanse straatschoffie’ groeide uit tot een succesvolle ondernemer en is nu zelfs bevriend met Mark Rutte. ,,Ik dacht vroeger dat deze wijk Nederland was.’’ -
FNV dreigt met acties op Schiphol vanaf 1 juni om hoge werkdruk: ‘Personeelsleden vallen letterlijk om’
De FNV dreigt met grootschalige acties op Schiphol omdat de werkdruk op de luchthaven veel te hoog blijft voor onder meer beveiligers en afhandelaars van bagage. De vakbond wil dat er voor 1 juni een akkoord is met de luchthaven over het verlichten van de werkomstandigheden. ,,We gaan een hele zware zomer tegemoet.” -
Eindhovenaar (20) overleed bij aanrijding na verdachte situatie in haven Ridderkerk
RIDDERKERK/HEEZE - De man die maandagochtend overleed na een aanrijding door een vrachtwagen in de haven van Ridderkerk, is een 20-jarige man uit Eindhoven. Dat meldt de politie vanmiddag.
-
PREMIUM
Is een video echt of een deepfake? Zo kun je het zien
De politie zette er deze week een in om de dader van een cold case-moord op te sporen: een deepfake-video. Daarmee kun je mensen van alles laten zeggen of laten doen. Maar dat brengt risico’s met zich mee. Hoe herken je zulke nepfilmpjes? -
Kopstuk Nederlandse mocromaffia, handlanger van Taghi, opgepakt
Een van de laatste voortvluchtige kopstukken uit de misdaadorganisatie van Ridouan Taghi is door de landelijke recherche opgespoord en gearresteerd in Servië. Dat bevestigt het landelijk parket na berichtgeving van De Telegraaf. Het gaat om Boris P. (45), alias de Bosniër, die door justitie wordt gezien als de ‘ceo van de divisies geweld en financiën’ van de mocromaffia. -
Salderingsregeling zonnepanelen wordt pas vanaf 2025 afgebouwd
Huizenbezitters met zonnepanelen kunnen hun teveel aan opgewekte stroom langer tegen markttarieven terugleveren aan het net. Het kabinet wil de zogeheten salderingsregeling pas vanaf 2025 versoberen, waar dat eerder al vanaf 2023 het geval zou zijn.