Klacht bij ACM: Funda beschermt traditionele makelaars en weert ‘nieuwkomers’
Huizensite Funda beschermt de belangen van traditionele makelaars en weert nieuwkomers, zo luidt een klacht bij de Autoriteit Consument & Markt (ACM), schrijft Trouw.
Huizenplatform Gmak, een nieuwkomer op de markt, heeft de klacht ingediend. Funda is grotendeels eigendom van de NVM, de branchevereniging waarvan 80 procent van de Nederlandse makelaars lid is. Volgens Gmak-directeur Chris van der Voorn haalt Funda ‘alles uit de kast om het bolwerk van traditionele makelaars te beschermen’.
Gmak biedt mensen ondersteuning bij het verkopen van een huis buiten een makelaar om, onder meer bij de waardebepaling. Dat scheelt de huizenverkoper al snel duizenden euro’s aan makelaarskosten. Gmak zelf draait op inkomsten uit advertenties.
Zulke digitale ondersteuners voldoen niet aan de voorwaarden, stelt Funda. Tot voor kort plaatste de site hun woningaanbod wel. Maar eind vorig jaar zijn de eisen voor ‘ongebonden intermediairs’ aangepast. Die moeten nu onder meer zorgen voor een ‘fysieke opname’ van de woning. Volgens Gmak haalt Funda zo de essentie uit het businessmodel van online vernieuwers.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Toets jezelf
Beheers jij het basisniveau taal? Beantwoord deze 30 vragen
Scholieren beheersen basisvaardigheden, zoals taal en rekenen, steeds slechter. ‘Vliegende brigades’ moeten scholen in het basis- en middelbaar onderwijs helpen het niveau te verbeteren. Maar hoe is het eigenlijk gesteld met jouw taalkennis? -
met video
Onweersbuien trekken over het land, code geel in drie provincies
Het mooie zonnige weer wordt deze middag ruw onderbroken door een paar pittige onweersbuien met flinke windstoten en mogelijk lokaal hagel. Doordat het na lange tijd weer regent, is er op sommige plaatsen in het land kans op gladheid. Voor de provincies Drenthe, Overijssel en Gelderland geldt code geel. -
PREMIUMGeld & Geluk
Astrid kwam met niets uit scheiding: ‘Kon binnen jaar auto van 15.000 euro kopen’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen geld en geluk. Astrid wil dat haar kinderen elke week één euro sparen. ,,Zo lief: toen hun oma via WhatsApp was opgelicht, haalden ze hun spaarpot leeg.” -
Eerste officiële zomerse dag; het warmst in Woensdrecht, vandaag code geel in Brabant voor onweer
Zondag werd de eerste officiële zomerse dag van het jaar, want de temperatuur kwam in De Bilt uit op 25 graden. De warmste plek was in Woensdrecht. Daar werd het 27,4 graden. Zomers weer en onweersbuien gaan in Nederland vaak hand in hand. Zo ook vandaag. Het KNMI waarschuwt voor stevige onweersbuien en heeft code geel afgegeven voor onder andere onze provincie. -
Indrukwekkend eerbetoon gezinsmoord-slachtoffers Anna (38) en Dani (6) in Geldermalsen
Tientallen mensen hebben zich vanmiddag in Geldermalsen verzameld om een laatste eerbetoon te brengen aan Anna (38) en Dani (6), de moeder en zoon die vorige week omkwamen in Geldermalsen. De mensen sluiten straks aan bij een erehaag van kinderen bij de basisschool van Dani, waar de rouwstoet voorbij trekt.
-
PREMIUM
Rookmelder is vanaf 1 juli verplicht op élke woonlaag: hier moet je op letten
Waar rook is, is behalve vuur hopelijk ook een brandmelder. Op elke verdieping van het huis, want dat moet vanaf 1 juli in álle Nederlandse woningen. -
FNV wil 150 miljoen euro voor mensen met langdurige Covid
Het kabinet zou 150 miljoen euro opzij moeten zetten voor mensen die in de zorg en het onderwijs werken en last hebben van langdurige Covid. -
Getest: Dit is de beste inbouw-combimagnetron
Wat is de beste inbouw-combimagnetron? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord.