Giro 777 doneert 1000 euro aan 8000 door ramp getroffen huishoudens
Giro 777 gaat 1000 euro doneren aan 8000 Limburgse huishoudens die zwaar getroffen zijn door de watersnoodramp.
De inzamelactie Giro 777 voor Limburg heeft binnen een week meer dan 8,5 miljoen euro opgebracht. Het Nationaal Rampenfonds verstrekt het geld aan de gemeenten, die het op hun beurt zo snel mogelijk doorgeven aan de huishoudens.
Meer dan 150.000 particulieren en bedrijven hebben de afgelopen week geld overgemaakt. Het rampenfonds was oorspronkelijk van plan om vooral stichtingen, verenigingen en maatschappelijke organisaties financieel te helpen. ,,Maar er kwam zó veel geld binnen dat we een koerswijziging hebben gedaan. Via de gemeenten krijgen huishoudens nu een eenmalige bijdrage‘’, zegt een woordvoerder..
Die kleinschalige projecten, zoals bijvoorbeeld muziek- of sportverenigingen, kunnen overigens evengoed een bijdrage aanvragen via de website www.giro777.nl. Een commissie gaat die aanvragen beoordelen.
De landelijke actie Giro 777 is opgezet door het Nationaal Rampenfonds, dat is opgericht in 1935. De actie gaat nog steeds door. Volgens de woordvoerder melden zich nog steeds veel donateurs.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Straf voor Brech kan blijven: hij móét Nicky hebben gedood, ‘ook zonder duidelijke doodsoorzaak’
Heibloem, Simpelveld, Brunssum -
PREMIUMMet video
‘Op Tinder staat dat ik aseksueel ben, maar soms beginnen ze alsnog aan me te friemelen’
Ze voelen geen seksuele aantrekkingskracht, doen niet (vaak) aan seks, maar hebben (soms) wel lustgevoelens. Aseksuelen stuiten op veel onbegrip, maar voelen zich wel bevrijd. ,,Alles kan en mag.” Wanneer ben je aseksueel? -
1
Geheim rapport: ProRail blokkeerde variant waarbij Eurostar in 2024 wél grotendeels blijft rijden
De Eurostar, de snelle trein naar Londen, hoeft tijdens komende renovatie van Amsterdam CS helemaal geen half jaar tot een jaar worden stilgelegd. De bestaande terminal kan gewoon open blijven, blijkt uit een vertrouwelijk rapport. NS en Eurostar waren sterk voorstander daarvan, maar ProRail ging er voor liggen. -
PREMIUMColumn
Je weet dat je een oude miep aan het worden bent als je gaat zuchten van technologische veranderingen
Linda Akkermans schrijft drie keer per week over wat haar bezighoudt. -
PREMIUM
Zo ben je de buxusmot te slim af: ‘Timing van de behandeling is cruciaal’
Buxusliefhebbers, let op, de rupsen van de buxusmot zijn al volop aan de vraat. Rond deze tijd verpoppen ze tot mot, met een nieuwe generatie tot gevolg. Ingrijpen is de boodschap! Hoe roep je de plaag een halt toe en houd je je geliefde planten gezond? Tuinexpert Laurence Machiels weet raad: ,,Een feromoonval lokt de mannetjes en kan voorkomen dat de buxusmotten paren.’’
-
de zaak x
Sophie ging naar een healer die haar moest helpen, maar werd door hem verkracht
Den Haag -
-
-
PREMIUM
Wat doe je met je placenta? Anne en Ilja maken er een beeldje van
De moederkoek wordt het ook wel genoemd: de placenta, het o zo belangrijke orgaan in de baarmoeder tijdens de zwangerschap. De een gooit het gelijk weg, de ander begraaft het of laat er pillen van maken, maar Anne Yntema-Ordelman en Ilja de Vos doen er iets heel anders mee. ,,Het is het orgaan dat mij moeder heeft gemaakt.”Oud-Beijerland -
lezersvraag
Mijn moeder (75) slikt al jaren elke dag vijftien pillen, zijn die echt allemaal nodig?
Passen de medicijnen die je slikt nog wel bij jou? Want van sommige neemt de werking af, of er zijn pillen gekomen met minder bijwerkingen. Als je je zorgen maakt om je vader of moeder dan kan het zeker geen kwaad om de medicatie met je apotheker of huisarts te bekijken, zegt apotheker Sander van den Bogert. In deze rubriek beantwoorden onze deskundigen elke week een lezersvraag over relaties, gezondheid, voeding en andere onderwerpen.