Gangsterrappers opgepakt voor ontvoeren man in Amsterdam: ‘Hij werd in busje getrokken’
Joël H. (25), bekender als gangsterrapper Joey AK, zijn rechterhand Danzel S. (Bigidagoe) en zeven medeverdachten zijn vanochtend in Amsterdam en omgeving gearresteerd voor het ontvoeren van een man. Vrijwel alle verdachten zijn lid van gangsterrapformatie Zone6 uit Holendrecht.
Het slachtoffer zou in een busje zijn getrokken en enige tijd gegijzeld zijn gehouden. Hij heeft aangifte gedaan.
Joey AK is pas sinds maart vrij uit de gevangenis, na een celstraf vanwege de ontvoering van een moeder en haar twee dochters van 3 en 7 jaar, waarbij hij de vrouw heet water in haar nek had gegoten en met een vuurwapen op haar hoofd had geslagen met een serieuze wond als gevolg.
Vorige week plaatsten de autoriteiten in Suriname hem op de opsporingslijst vanwege een schietpartij op 15 augustus bij een tankstation in Paramaribo. De rapper was toen in Suriname om zijn oma te begraven. Hij ontkent elke betrokkenheid.
Tankstation
Enkele mannen schoten die avond volgens lokale media over en weer op elkaar bij het tankstation in een belangrijke straat in de binnenstad langs de Surinamerivier. De politie trof hulzen aan en kogelinslagen, maar alle betrokkenen vluchtten in auto’s.
Een pompbediende vertelde een lokale journalist dat een man uit een grijze auto was gestapt en het tankstation in was gegaan, en na terugkomst ruzie kreeg met enkele mannen. Vanuit de grijze auto zou zijn geschoten. Vanuit de beschoten groep zou zijn teruggeschoten, waarna vier auto’s wegreden. Een uur later zou vanuit een auto nog op een geparkeerde auto zijn geschoten.
Joël H. was pas kort onder voorwaarden vrij uit de gevangenis waar hij een celstraf had uitgezeten voor zijn rol bij het laten ontvoeren en mishandelen van een vrouw en haar twee jonge kinderen uit Amsterdam-Noord. Ze had volgens hem geld van hem gestolen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Twee jaar oud boek is bestverkochte boek van 2022: ‘Dit is uitzonderlijk’
Een boek dat al sinds 2020 in de Nederlandse winkels ligt, was vorig jaar het bestverkochte en meest uitgeleende boek van Nederland, volgens de CPNB top 100 bestverkochte boeken van 2022. Daar waar de rivierkreeften zingen, het debuut van Delia Owens, ging in 2022 ruim 212.000 keer over de toonbank. -
Naasten van overleden Michel (66) en zwaargewonde Anneke (38) zijn inzamelactie gestart: ‘Zware tijden’
Familie van de moeder en dochter die zaterdag op klaarlichte dag op een druk parkeerterrein voor een winkelcentrum in Zwijndrecht zijn neergeschoten, is een inzamelactie gestart. Moeder Michel (66) overleefde het drama niet, haar dochter Anneke (38) vecht nog altijd voor haar leven. ‘Wij zijn zwaar getroffen door dit enorme leed.’ -
PREMIUMeigen tuin eerst
Dit moet je weten over snoeien: ‘Bomen en struiken hebben geen voordeel bij het afhakken van ledematen’
Snoeien, stekken, planten, verpotten, zaaien en schoffelen. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt een handje. -
Is mijn voorschotbedrag wel of niet aangepast naar het prijsplafond?
De overheid heeft besloten consumenten op weg te helpen met de hoge energieprijzen. Begin dit jaar is daarom het prijsplafond ingegaan, waardoor je een maximaal tarief betaalt voor energie. Betekent dit dat het voorschotbedrag nu ook is aangepast? Twee experts leggen uit hoe het zit. -
Beter Eten
Maca-poeder zou wonderen doen in de slaapkamer, maar ‘sekskroket’ werkt misschien beter
In de rubriek Beter Eten schrijft gezondheidsjournalist Tijn Elferink over wat hem opvalt op het gebied van eten en drinken. Een Peruaans poedertje zou zorgen voor een boost van je libido. Waarom je een spannende avond toch beter met een sekskroket kunt beginnen.
-
Hoogleraar statistiek kritisch over onderzoek Holocaust: ‘Dit is zwaar onrepresentatief’
Het onderzoek naar de kennis onder Nederlandse jongeren over de Holocaust zou 'zwaar’ onrepresentatief zijn. Dat concludeert Casper Albers, hoogleraar statistiek aan de Rijksuniversiteit Groningen. Toch betekent dat volgens hem niet dat de conclusies uit het rapport per se fout zijn. -
-
-
PREMIUM
Jan (88) wilde zijn vrouw uit liefde doden: ‘Die blik in haar ogen... het ergste dat ik ooit heb gezien’
Hij had zóveel pijn dat hij niet meer wilde leven. Maar Rotterdammer Jan S. (88) weigerde zijn vrouw het verdriet van zelfdoding aan te doen en bedacht een bizar moordplan. -
PREMIUM
Iets trok aan Remko's onderarm, het bleek een bijtend everzwijn: ‘Heb ze nog nooit gezien hier’
Zijn dochter wilde de voorbeschouwing van Feyenoord-Ajax zien. Hij wilde nog even wandelen door het Limburgse bos voor zijn huis. Niemand die dacht dat hij thuis zou komen met diepe wonden door een everzwijn die in z'n linkeronderarm hapte. ,,Had ik maar naar m'n dochter geluisterd”, blikt de geschrokken Remko terug.