Elijah vraagt ‘lieve boeren en boerinnen’: Laat leerlingen speciaal onderwijs door
Elijah Delsink doet namens alle leerlingen van het voortgezet speciaal onderwijs een oproep aan de ‘lieve boeren en boerinnen', die maandag actie willen voeren: ‘Laat ons er door'. De eindexamens in het speciaal onderwijs, die nu gaan beginnen, dreigen in de soep te lopen door eindeloze files.
,,Heel veel mensen vergeten het, nu ze alle vlaggen met rugtassen al hebben zien hangen, maar in het speciaal voortgezet onderwijs beginnen de examens nu”, vertelt Elijah Delsink, voorzitter van Leerlingenbelang Voortgezet Speciaal Onderwijs (LBVSO). Hij heeft klassiek autisme en is het gezicht van zo'n 50.000 andere leerlingen die geen regulier onderwijs volgen. En Elijah weet: de examenleerlingen in deze groep knijpen hem, nu niet alleen zijzelf, maar ook hun examinatoren klem dreigen te komen zitten door acties van boeren.
Nu al waarschuwt Rijkswaterstaat voor vertragingen op de weg. En komen de eerste berichten bij ouders van leerlingen binnen, omdat het onzeker is of de examens wel op tijd kunnen beginnen, omdat examinatoren vast dreigen te komen zitten. Maar het is ook de vraag of leerlingen op tijd aankomen. Het speciaal onderwijs is vaak op afstand, het leerlingenvervoer kent vaak veel stops en is daardoor sowieso al een lange zit. De boerenacties die daar nog meer reistijd bij brengen zorgen voor onrust, ontregeling, soms zelfs psychoses, aldus Elijah, onder leerlingen die bijvoorbeeld downsyndroom hebben, of adhd. En voor praktische problemen. ,,Afgelopen week stond ons leerlingenvervoer op verschillende punten meer dan vijf uur vast, zonder extra medicatie, zuurstoftanks, insuline, luiers en sondevoeding. Sindsdien leven wij in angst.”
Helemaal nu het begin van de examens in het speciaal onderwijs samenvalt met de oproep van boeren om ‘het land plat te leggen'. Daarom plaatste Elijah vandaag een filmpje op sociale media, dat tienduizenden keren werd bekeken. ,,Het is verschrikkelijk waar u nu doorheen gaat”, vertelt hij de boeren. Maar: ,,Wij hebben morgen en de rest van de week examens.”
Aandacht
Elijah hoopt dat boeren daar aandacht voor hebben, net als de andere praktische en emotionele problemen voor leerlingen die van en naar hun speciaal onderwijs worden gebracht. Daarom vraagt Elijah: maak een rijbaan vrij voor politie, ambulance, brandweer én het speciaal leerlingenvervoer, dat te herkennen is aan logo's op de busjes.
Hij hoopt dat examinatoren, als ze hun verhaal vertellen, ook ruim baan kunnen krijgen, zodat uiteindelijk ook de vergeten groep waar Elijah toe behoort bijna gewoon examen kan doen. Maar hoewel zijn oproep tienduizenden keren is bekeken, heeft nog geen boer van zich laten horen. ,,Dat vind ik extreem jammer.” Elijah blijft hopen dat er wordt geluisterd. Want als hij en alle medeleerlingen morgen goed doorkomen, zal hij de boeren ‘eeuwig dankbaar zijn'.
Bekijk hieronder onze video’s over de boerenprotesten:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Bernice (38) kan dankzij gratis camping voor het eerst met gezin op vakantie: ‘Dit is goud waard’
Op vakantie gaan is voor de meeste gasten op de pop-upcamping in Elburg niet vanzelfsprekend. Zeker niet nu ze ook nog eens geconfronteerd worden met de torenhoge inflatie. Deze week staan ze met hulp van welzijnsstichting Wiel op aan de rand van het Drontermeer. -
Politie adviseert: Werk vandaag thuis vanwege onvoorspelbare boerenacties
De politie adviseert vandaag thuis te werken, nu totaal onvoorspelbare acties van boze boeren op het programma staan. In het hele land staan politiemensen klaar om in te grijpen als het uit de hand loopt. -
Boetegevaar voor SUV's en Tesla-rijders in Duitsland
Eigenaren van een SUV en sommige Tesla-modellen lopen in Duitsland het risico op een bekeuring. Ze zijn bij wegversmallingen in overtreding als ze op de linkerbaan rijden. -
Vluchtelingen Ter Apel moeten tenten inleveren en nacht buiten doorbrengen: ‘Volstrekt idioot’
Ongeveer 250 vluchtelingen in Ter Apel hebben de nacht buiten moeten doorbrengen nadat ze hun ontvangen tentjes moesten inleveren. De ruim 200 tenten werden maandagavond aangeboden door lokale ondernemers, maar waren volgens de gemeente en veiligheidsregio onveilig. De politie heeft de tenten gisteravond weggehaald. Initiatiefnemer Willem Straat noemt het besluit ‘volstrekt idioot'. -
PREMIUM
Kies de regenton die bij jou past en laat die regen maar komen
Planten water geven, ramen lappen en zelfs de wc doorspoelen: je kunt een hoop doen met regenwater. Maar dan moet je het wel eerst opvangen. Een regenton biedt de oplossing.
-
Tikkie lanceert functie voor uitgaven van groepen: ‘We vonden dit een logische stap’
Betaaldienst Tikkie lanceert vandaag een nieuwe functie: Groepie. Daarmee kunnen groepen hun uitgaven bijhouden en de kosten van bijvoorbeeld een vrijgezellenfeest, groepsvakantie of huisboodschappen eenvoudig verrekenen met, jawel: een tikkie. -
Agent die met waterstraal in gezicht van Denisa spoot tijdens rellen in Eindhoven wordt vervolgd
De agent die tijdens de avondklokrellen in Eindhoven, januari vorig jaar, demonstrant Denisa met een waterkanon tegen haar hoofd spoot moet voor de rechter verschijnen. Haar advocaat en het Openbaar Ministerie (OM) steggelen nog over de precieze aanklacht, maar duidelijk is dat justitie vindt dat de agent met het waterkanon te ver is gegaan. -
PREMIUMMet video
Cultuuromslag bij studentenverenigingen: ‘Iedereen is er in ieder geval heel erg mee bezig’
De introductieweek voor nieuwe studenten in Groningen, de KEI-week, is dit jaar weer als vanouds drukbezocht. Corona speelt het onderwijs en verenigingsleven voor het eerst in jaren helemaal geen parten. Sowieso lijkt er een nieuwe wind te waaien door de noordelijke stad. Want de veelbesproken studentenverenigingen zeggen druk te zijn met een cultuuromslag naar een veilige omgeving voor iedereen.