Drukte op Schiphol tijdens Hemelvaartsdag: ‘Maar rijen lopen goed door’
Ook op Hemelvaartsdag is het druk op luchthaven Schiphol. Op social media is te zien dat veel mensen in lange rijen staan. Reizigers met een Europese bestemming schatten hun wachttijd om de security te bereiken op ongeveer drie kwartier. Voor intercontinentale vluchten is dat wat korter.
Bij de incheckbalies zelf is het niet overdreven vol. Het zuchten en de verbazing beginnen veelal als de rij voor de security in zicht komt. KLM-medewerksters noemen de situatie op de luchthaven niet veel anders dan andere dagen, al was volgens een van hen het drukste moment van de donderdagochtend al rond 05.00 uur. ,,Toen stond de rij tot aan de snelweg.” Ook zegt zij al een paar keer uitgescholden te zijn.
Op social media delen mensen hun ervaringen. ‘Op de helft van de rij nu, 3 uur al aan het wachten', schrijft een reiziger donderdagochtend vroeg. Hoewel er veelal berichten te lezen zijn over lange wachttijden, zijn er ook berichten waar mensen in de wachtrij hoop uit kunnen putten. Zo is een vrouw drie kwartier na haar aankomst op de luchthaven al door de security heen. ‘Laat je niet afschrikken door de rij, het loopt soepel.’
Automobilisten die langs Schiphol rijden, zien buiten al lange rijen mensen staan. ‘Medelijden met iedereen die vandaag moet vliegen en zo lang in de rij, binnen of buiten, moet staan’, schrijft een mede-passagier.
Tekst gaat door onder de tweets.
Piekmomenten
Een woordvoerder van Schiphol laat weten dat de luchthaven ‘er alles aan doet’ om de wachttijden zo beperkt mogelijk te houden. De oorzaak voor de drukte zijn personeelstekorten ‘in de hele linie’. ,,We blijven extra personeel inzetten waar mogelijk”, aldus de zegsman.
Het kan zijn dat sommige mensen inderdaad snel door kunnen lopen, terwijl anderen urenlang in de rij staan. ,,De piekmomenten verschillen van dag tot dag en van moment tot moment”, legt de woordvoerder uit. ,,We vragen de passagiers om onze collega’s veilig en rustig hun werk te laten doen. Zij doen hun stinkende best om iedereen te helpen. We vinden het heel vervelend dat het gaat zoals het gaat.”
Dagelijks druk
De woordvoerder verwacht dat het tot en met de zomervakantie dagelijks heel druk zal zijn op luchthaven Schiphol. ,,Richting de zomer zijn er vergelijkbare aantallen als tijdens de meivakantie.” Toen moesten vele vluchten worden geannuleerd als gevolg van drukte, personeelstekorten en een staking onder vrachtafhandelaars.
Vakbond FNV is de hoge werkdruk voor beveiligers en afhandelaars van de bagage zat en eist verbeteringen. Als Schiphol niet voor 1 juni met een oplossing komt, volgen er acties.
‘Extra vroeg vertrokken’
De familie Veenhouwer, woonachtig in Friesland, is vanochtend om 04.30 uur vertrokken om er zo zeker mogelijk van te zijn dat ze hun vlucht naar Helsinki halen. ,,Het was lastig om te bepalen wanneer we weg moesten, dus we zijn extra vroeg vertrokken.” De vlucht van de familie gaat rond het middaguur.
Tekst gaat door onder de foto.
De familie Dobbe uit Nieuw Vennep, moet een vlucht van 12.20 uur naar Spanje halen. De vierjarige Floor gaat voor het eerst vliegen. Om 08.00 uur arriveerden ze op de luchthaven. ,,Toen we boekten wisten we nog niet dat er zoveel drukte zou ontstaan op Schiphol. Daar hadden we wel even stress van.” Maar er is geen sprake van chaos, zien ze terwijl de rij doorstroomt.
Bekijk onze video’s over de chaos op Schiphol in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Reiziger mijdt Schiphol: boekingssites zien run op tickets vanaf Eindhoven en Rotterdam
Om zeker te zijn van een vliegtuigstoel mijden Nederlandse vakantiegangers het door personeelsproblemen geplaagde Schiphol. Op boekingssites zijn vliegreizen vanuit Rotterdam en Eindhoven erg in trek. Groningen en Maastricht verwelkomen extra reizigers met open armen. -
Ben je te streng voor jezelf? ‘Zelfcompassie is echt iets wat je moet oefenen’
Psycholoog Thijs Launspach is stressexpert en auteur van het boek Fokking druk. Hij verwondert zich over het moderne werken en geeft elke week tips voor meer geluk en minder stress op je werk. Vandaag: compassie hebben voor jezelf. -
update
Extra maatregelen Pompekliniek na uitbraak: verloven tbs’ers ingetrokken en tijdelijk hek geplaatst
De Nijmeegse Pompekliniek heeft extra maatregelen genomen na de ontsnapping van twee vuurwapengevaarlijke tbs’ers. Zo zijn de verloven van veel tbs’ers ingetrokken. Bovendien wordt een tijdelijk extra hek geplaatst. -
Kans op wateroverlast door overtrekkende onweersbuien
Onweersbuien met mogelijk hagel en plaatselijk veel regen trekken over het land. Op een enkele plek is er kans op wateroverlast, waarschuwt het KNMI. Het weerinstituut heeft vrijdag voor heel het land code geel afgegeven. -
PREMIUM
Piste en pantalon te moeilijke woorden voor scholieren: ‘Deze mensen moeten straks land regeren’
Piste en pantalon. Als docent in het voortgezet onderwijs kun je dit soort woorden in een toets beter weglaten. Veel leerlingen zullen er niets van snappen. Scholen trekken aan de bel over het erbarmelijke taalniveau en de ontlezing - ze kloppen zelfs bij jongeren zélf aan voor hulp. De applicatie Readsy, een soort Netflix voor boeken, moet het tij keren.
-
Camera bij 81-jarige vrouw verraadt nep-rechercheur met babbeltruc
Hij deed zich voor als rechercheur die kostbare spullen kwam veiligstellen. Met die babbeltruc leidde een man onlangs een 81-jarige vrouw uit Rijssen om de tuin. Wat hij echter niet wist, was dat ze binnen een camera had hangen. Nadat die beelden afgelopen week door de politie gedeeld werden, meldde de man zich vrijdag zelf. Hij is aangehouden en zit vast. -
Verrassend: deze dure SUV was vorig jaar de bestverkochte auto ter wereld
De Toyota RAV4 was vorig jaar de bestverkochte auto ter wereld. De SUV verwees een andere Toyota naar de tweede plaats. Het Japanse merk staat met maar liefst vier modellen in de top 10. -
PREMIUMGeld & Geluk
Millie en Dolf betalen 100 euro per maand aan energie: ‘Centrale verwarming is luxe’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. Dolf geeft makkelijker geld uit dan Millie, maar zorgt er ook voor dat niets uit de ijskast wordt weggegooid. En koopt soms een kofferbak vol wijn.