Aantal doden en nieuwe coronapatiënten stijgt minder hard, RIVM waakt voor te veel optimisme
UpdateIn Nederland zijn de afgelopen 24 uur 545 mensen positief getest op het nieuwe coronavirus (COVID-19). 34 patiënten zijn sinds de vorige update overleden aan COVID-19. Beide cijfers liggen iets lager dan gisteren (toen 43 patiënten overleden, 573 nieuwe patiënten).
Het totaal aantal positief geteste mensen in Nederland ligt nu op 4749. Onder hen zijn 1230 mensen die in het ziekenhuis opgenomen zijn of zijn geweest. Het aantal mensen dat in het ziekenhuis ligt of opgenomen is geweest, steeg de afgelopen 24 uur wel hard. Gisteren lag dat getal nog onder de 1000.
Er zijn nu in totaal 213 mensen in Nederland overleden aan de ziekte. De leeftijd van de overledenen ligt tussen de 55 en 97 jaar. (de gemiddelde leeftijd bij overlijden is 82 jaar).
De meeste positief geteste mensen wonen in de provincie Noord-Brabant, namelijk 1558 personen. Daarna zijn de meeste positief geteste mensen gemeld in Zuid-Holland (647) en Noord-Holland (600).
Niet iedereen getest
Het werkelijke aantal besmettingen met het nieuwe coronavirus ligt hoger dan het aantal dat hier genoemd wordt. Dit komt omdat niet iedereen met mogelijke besmetting getest wordt, maar vooral patiënten die zo ziek zijn dat ze in het ziekenhuis opgenomen worden en zorgverleners.
Ondanks de daling van het aantal doden en nieuwe patiënten is het nog erg vroeg om te concluderen dat de maatregelen die Nederland heeft genomen, werken. ,,Het is nog te vroeg om enthousiast te zijn”, zegt een woordvoerder van het RIVM. ,,Nu breekt een cruciale week aan.”
Juist afgelopen weekend bleek dat veel mensen de opgedragen afstand van 1,5 meter tot elkaar, niet overal in acht nemen. 34 doden is nog altijd het op-een-na-hoogste aantal in 24 uur.
Toch melden ook België, Duitsland, Oostenrijk en Italië minder hard stijgende cijfers. In Spanje daarentegen steeg het aantal doden hard.
Op onderstaande kaart vind je geregistreerde besmettingen van het coronavirus in Nederland. De gegevens worden één keer per dag bijgewerkt - om 15.00 uur om precies te zijn - en zijn afkomstig van het RIVM.
In onderstaand dashboard meer informatie over het verloop en de besmettingen per gemeente (klik in onze app halverwege de scrollbar om te scrollen):
Bekijk hieronder onze video's over het coronavirus.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMmet video
Warmtepomp wordt kleiner en minder lelijk
Nederland moet massaal aan de warmtepomp. Maar zo klein zijn ze niet, dus waar laat je zo’n ding? En waarom zien die buitenunits eruit als een koelwagen? Een kijkje op de VSK Installatiebeurs. -
Mijn bevalling
Esmee krijgt kind met mannenstel: ‘Toen mijn vliezen braken, kwamen ze meteen dweilen’
Bevallen: vrouwen doen het al eeuwen en raken er nooit over uitgepraat. Bevallingen zijn prachtig, loodzwaar en veranderen je leven. In deze serie creëren ouders openheid door het eerlijke verhaal van hun bevalling te delen. Deze week: Esmee Ros zette haar kind op de wereld in een meeroudergezin. -
‘Megaoperatie’ om duizenden gestrande Nederlandse reizigers terug te halen
Het kabinet trekt samen met de reisbranche en het verbond van verzekeraars 10 miljoen euro uit om gestrande reizigers terug naar Nederland te halen. Volgens minister Stef Blok van Buitenlandse Zaken gaat het om duizenden vakantiegangers. Hij spreekt van een ‘complexe en unieke operatie’. -
PREMIUM
Berlijn, Barcelona en Marokko: zo gaat Femke (49) elk jaar gratis op vakantie
Je moet je huis netjes en schoon achterlaten voordat je vertrekt, maar dan kun je gratis vakantie vieren in het huis van een ander. Femke Breukels uit Utrecht is fanatiek huizenruiler: ,,We hebben al 10.000 euro bespaard.’’ -
update
50 asielzoekers Ter Apel die op stoel moesten slapen naar Roosendaal
Ongeveer vijftig asielzoekers die op een stoel zouden moeten slapen in de wachtruimte van het aanmeldcentrum van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) in Ter Apel worden naar Roosendaal gebracht. Daarnaast heeft de politie vanavond een melding binnengekregen van iemand die zichzelf bij het centrum heeft verwond.
-
Onderwijsbond organiseert landelijke actiedag voor betere cao voortgezet onderwijs
De Algemene Onderwijsbond (AOb) organiseert op 8 juni een landelijke actiedag voor een betere cao voor het voortgezet onderwijs. Speerpunten in de onderhandelingen zijn verlaging van de werkdruk en een goede loonsverhoging. ,,Wij laten het extra geld van het kabinet voor verlaging van de werkdruk niet weg rommelen door de werkgevers”, zegt AOb-bestuurder Jelmer Evers. -
PREMIUM
Zonder deze werkenden staat het land echt stil
Zonder mensen met een vitaal beroep, zou het land pas echt piepend en krakend tot stilstand komen. En dus zijn honderdduizenden mensen gewoon aan het werk tijdens deze coronacrisis. Of nou ja, gewoon? Niks is gewoon, dezer dagen. Vier mensen over hun vak, als eerbetoon aan al die harde werkers. -
Tropische temperaturen op komst, maar in Spanje is het helemáál zweten geblazen
Morgen en overmorgen kan het kwik in een deel van Nederland oplopen tot tropische temperaturen van boven de 30 graden. Maar dat is nog niets bij de hitte in Spanje, waar het met meer dan 40 graden extreem warm wordt voor de tijd van het jaar. ‘We vrezen dat dit de ergste hittegolf in mei wordt van de afgelopen twintig jaar’, schrijven Spaanse media.