Slaan met bierglas tijdens megaknokpartij: taakstraf voor Steenbergenaar
BREDA - Een 28-jarige Steenbergenaar hoeft niet de cel in voor poging tot doodslag. Dat hij een plaatsgenoot tijdens een heftige knokpartij met een bierglas in diens nek sloeg, rekent de rechtbank in Breda hem aan als poging tot zware mishandeling.
Daarvoor krijgt hij een taakstraf van 180 uur. En hij moet de gedupeerde een schadevergoeding betalen van bijna 2.500 euro, waarvan 1.500 smartengeld. Het slachtoffer heeft aan het voorval een lelijk litteken overgehouden op een wang en in zijn nek.
De opgelegde straf is aanmerkelijk lager dan de eis van de officier van justitie. Die had voor poging tot doodslag 12 maanden cel, waarvan 6 voorwaardelijk gevorderd.
Niet fataal
De advocaat van de verdachte voerde echter aan dat het slachtoffer niet is geraakt op een plek die hem fataal had kunnen worden. Ook sloeg zijn cliënt met een onbeschadigd glas. De rechtbank gaat erin mee dat dit volgens de jurisprudentie geen poging tot doodslag oplevert.
Bij de strafmaat is er ook rekening mee gehouden dat de veroordelde nooit eerder in aanraking is geweest met politie of justitie. Wel verwerpt de rechtbank het beroep op noodweer.
Gigantisch slagveld
Al ging het er op die late zondagavond 28 oktober 2018 van beide kanten niet zachtzinnig aan toe. De confrontatie tussen twee rivaliserende groepen op de Markt in Steenbergen had veel weg van een wildwesttafereel. Er waren enkele tientallen mensen bij betrokken. Op camerabeelden was ook een gigantisch slagveld te zien.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Nieuwe coalitie Steenbergen presenteert akkoord: ‘Meer naar de inwoners toe en financiën bewaken’
STEENBERGEN - Verruiming van het armoedebeleid, betere communicatie met de inwoners, maar ook meer grip op de gemeentelijke financiën en zo nodig extra woningbouw. -
Werk jij liever thuis omdat je daar productiever bent? ‘Gaat om meer dan je to-dolijst afstrepen’
Een goede verstandhouding met collega’s, leidinggevenden of klanten maakt je werkdag niet alleen plezieriger, maar zorgt er ook voor dat je meer gedaan krijgt. Mirjam Wiersma, auteur van twee boeken over zakelijk flirten, vertelt hoe je jezelf op de kaart zet en mooie relaties opbouwt met anderen. Deze keer: een intern netwerk. -
PREMIUM
Grimmig wild west tafereel met bierglas in Steenbergen: 12 maanden cel geëist
BREDA/STEENBERGEN - Een confrontatie tussen twee rivaliserende groepen op de Markt in Steenbergen in 2018 had veel weg van een grimmig wild west tafereel. Op camerabeelden is een gigantisch slagveld te zien. Een 28-jarige inwoner moet zich voor de rechter verantwoorden omdat hij een man met een bierglas in zijn gezicht en nek sloeg. -
Nieuwe Bergse wethouders kunnen nu echt aan de bak en raad verwelkomt vijf nieuwe leden
BERGEN OP ZOOM - De vijf wethouders van de nieuwe coalitie in Bergen op Zoom; Dominique Hopmans (VVD), Joost Pals (Lokaal Realisme), Joey van Aken (Pvda/GroenLinks), Hans-Peter Verroen (CDA/V-BoZ!) en Letty Demmers (D66) kunnen nu echt aan de bak. -
PREMIUM
Binnenkort op de Grote Markt in Bergen op Zoom: ambachtelijke friet van Joep
BERGEN OP ZOOM - Joep Blokland, eigenaar van café ’t Locomotiefke, gaat nóg een pand uitbaten op de Grote Markt. Waar voorheen lunchroom Bites zat, start hij binnenkort een bar-frituur: Pommes Youpes. ,,Het wordt een gezellig Frans barretje, waar je wat kunt drinken maar ook een frietje kunt eten. Al onze producten zijn ambachtelijk en eerlijk.”
-
PREMIUM
Goedkoop tanken? Volgende week loont het zelfs om 200 kilometer om te rijden
De brandstofprijzen gaan volgende week in Duitsland zo hard omlaag, dat het prijsverschil met wat je bij een Nederlands tankstation betaalt gigantisch wordt. Vanaf woensdag geldt in Duitsland een adviesprijs van 1,72 euro per liter, minimaal 40 cent minder dan in Nederland. Loont het om daarom naar Duitsland te rijden voor een tankbeurt? -
PREMIUM
Nieuwbouw islamitische basisschool El Feth loopt forse vertraging op: ‘Gebouw had klaar moeten zijn’
BERGEN OP ZOOM - De langgekoesterde uitbreiding van islamitische basisschool El Feth in de wijk Gageldonk-West in Bergen op Zoom heeft forse vertraging opgelopen. De nieuwbouw had deze zomer klaar moeten zijn. Maar dat is bij lange na niet gelukt. ,,De palen zitten net in de grond.” -
Energierekening
Ad: ‘Ik heb zelf ventilatoren onder de radiator geklikt voor optimale verwarming’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ad Voermans (66) uit Rijen, bij Breda.
In samenwerking met indebuurt Bergen op Zoom