Oud-wethouder Bergen op Zoom en Statenlid Bert van der Stoel (70) overleden
BERGEN OP ZOOM - De Bergse oud-wethouder Bert van der Stoel is op 70-jarige leeftijd overleden. De VVD’er heeft ook in de Staten gezeten en is jarenlang voorzitter geweest van Stichting Arsis.
Delen per e-mail
Zijn belangstelling voor de politiek kwam deels door zijn opvoeding, vertelt zus Anne Lize van der Stoel. ,,Met aan de kant blijven staan, bereik je niks. Toen hij nog op school zat, heeft hij een actie gehouden tegen het doodknuppelen van zeehonden.”
Hartelijke man
Waar Bert was, was het altijd aangenaam.
Cultuur was een van zijn grote liefdes. Als wethouder had hij cultuur in zijn portefeuille. ,,Hij was altijd heel begaan met het Markiezenhof en de toegankelijkheid van cultuur voor iedereen”, vertelt zijn zus. ,,Maar Vastenavend ook. Je hoeft geen overdreven deelnemer te zijn om je te realiseren hoeveel cultuur daarachter zit. Achter het gordijntje zijn we allemaal gelijk, dat sprak hem erg aan.”
Jacques Niederer, oud-raadslid in Bergen op Zoom en voormalig burgemeester van Roosendaal, kende Van der Stoel al heel lang. Vanuit de politiek, maar ze zijn ook allebei lid van de Orde van den Prince, een Vlaams-Nederlands genootschap voor Nederlandse Taal en Cultuur. Hij omschrijft hem als een ontzettend hartelijke, joviale man. ,,Altijd goedgehumeurd. Heel erg maatschappelijk en sociaal geëngageerd. Begaan met alles en iedereen. Met Bert zat je nooit verlegen om een gespreksonderwerp.”
Thuis in Bergen op Zoom
Gezien zijn voorliefde voor cultuur, voelde hij zich helemaal thuis in zo’n mooie stad als Bergen op Zoom, zegt Niederer. ,,Een stad vol historie en geschiedenis? Daar kon hij zich helemaal uitleven.”
Niederer zal zich Van der Stoel herinneren als een boeiende gesprekspartner. ,,Debatteren, discussiëren, dat deed hij op een ontzettend meeslepende en mooie manier. Waar Bert was, was het altijd aangenaam. Dat typeert hem voor mij het beste.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Wandeltraining voor mensen met gezondheidsproblemen in Hoogerheide
HOOGERHEIDE - Fysiotherapeut Patrick van Veen uit Putte start een wandeltraining voor mensen met gezondheidsproblemen. -
Alle openbare verlichting in de gemeente Steenbergen is duurzaam
STEENBERGEN - De straatverlichting in de gemeente Steenbergen is sinds deze week duurzaam. Alle lampen zijn vervangen door ledlampen. -
PREMIUM
Wandelaars niet blij met betaald parkeren de Heide: ‘We komen hier juist ómdat het gratis is’
BERGEN OP ZOOM - ,,Betaald parkeren op de Heide? Wat een onzin!” Jacqueline van Erp is het er helemaal niet mee eens. ,,Dat doet de gemeente alleen maar hun schulden weg te werken. En wie moet het weer betalen? Precies. Wij.” -
Geen fietspad tussen Huijbergen en Essen-Hoek: ‘Voorlopig geen geld’
HUIJBERGEN/ESSEN - Er komt voorlopig geen fietspad tussen Huijbergen en Essen-Hoek aan de Moerkantsebaan. Dat laat de Essense wethouder Brigitte Quick weten naar aanleiding van vragen in de gemeenteraad. Maar: ,,Wij sluiten niet uit dat het er nooit zal komen.” -
PREMIUMVideo
Op je 40ste met pensioen? Het kan volgens Fire-aanhangers: ‘Zó lang doorwerken, dat weiger ik’
Vroeg stoppen met werken? Als je bewuster en slimmer met je geld omgaat, kan het. Dat zeggen aanhangers van Fire, een levensfilosofie uit Amerika en Canada die aan populariteit wint in Nederland. ,,Pas op mijn 70ste met pensioen? Dat weiger ik.’’
-
PREMIUM
Nieuwe winkel want ‘ondernemen is zó leuk’
ROOSENDAAL - Het rolluik voor de winkel in De Roselaar in Roosendaal staat half open. Met de regelmaat van de klok werpen passanten nieuwsgierig een blik naar binnen. De nieuwe winkel van Leon Videler en Miranda van Alphen is bijna open. -
PREMIUM
Hoe gaat het nu met de zwaargewonde zeearend? ‘Er zat nauwelijks leven in’
STEENBERGEN - De zeearend die maandagochtend zwaargewond werd aangetroffen in een polder bij Steenbergen herstelt goed. „Maandag zat er nauwelijks leven in, we konden haar zo oppakken. Nu hebben we alle kracht nodig om haar met z‘n drieën vast te houden”, vertelt Denise Smits, één van de verzorgers van het vogelrevalidatiecentrum Zundert. -
Peuteropvang Blozekriekske in Nieuw-Vossemeer sluit de deuren: te weinig kinderen
NIEUW-VOSSEMEER - Peuteropvang Blozekriekske in Nieuw-Vossemeer sluit de deuren officieel per 1 mei. Reden: te weinig kinderen.
In samenwerking met indebuurt Bergen op Zoom