Op zoek naar recepten voor moestuingroenten? Word dan lid van deze groep
FacebookgroepenActief bezig met tuin, huisdier of buitenleven? Voor elk onderwerp is er wel een Facebookgroep, waar gelijkgestemden elkaar advies geven en hun passie delen. Martijn Schraven meldt zich aan en praat mee. Vandaag de groep: Moestuin recepten met 526 leden.
Martijn SchravenBron:BN DeStem
Een moestuin heeft verschillende voordelen. Je bent lekker buiten bezig. Moestuinieren geeft ontspanning, rust en een positieve vibe. Een moestuin leert kinderen dat groenten niet uit de supermarkt komen. En als klap op de vuurpijl levert je moestuin ook nog eens eerlijke, onbespoten, gezonde lekkernijen.
Mooie moestuin
Maar wat doe je vervolgens met al die seizoensgroenten? Angré Floren startte de groep Moestuin recepten. ,,Omdat ik zelf een mooie moestuin heb en me vaak geen raad wist met al die groenten die ineens van het land kwamen. Samen heb je meer ideeën dan alleen”, laat ze weten.
Ik heb zelf een mooie moestuin en wist me vaak geen raad met al die groenten
Angré Floren
En ideeën zijn in deze groep veel te vinden. Grofweg zijn er twee type posts te vinden. Ofwel van mensen die ergens een leuk recept hebben gevonden of een eigen recept hebben gemaakt en hiervan het eindresultaat presenteren. Ofwel een vraag naar aanleiding van een bepaalde groente of fruitsoort met de vraag of iemand nog leuke ideeën heeft.
Snijbiet en venkel
Emmy Kluijt heeft naar eigen zeggen ‘een heel gewone rijtjeswoning’. Toch is ze erin geslaagd om hier een moestuin bij aan te leggen. Daarin staan onder andere, snijbiet, knolvenkel, boontjes, appels, bloemkooltjes komkommers en komkommer. Ze behoort tot een van de groepsleden die zelf niet vaak gerechten plaatst, maar wel geregeld reageert op vragen van anderen.
Een beproefd recept dat ze graag met anderen deelt, is een eigen recept. Hartige taart met snijbiet, feta en spekjes. ,,Wij thuis zijn er dol op”, zegt ze. ,,Al moet ik erbij zeggen dat ons motto is ‘met feta en spekjes wordt alles lekker’.” De groep Moestuin recepten is er een voor liefhebbers van de moestuin maar ook groenteboerbezoekers of klanten van de versafdeling van de supermarkt vinden hier ongetwijfeld inspiratie.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.