KPJ-terrein Halsteren in beeld voor Molenfeesten
updateHALSTEREN - Het terrein langs de Tholenseweg in Halsteren waar jaarlijks de trekkertrek plaatsvindt, is in beeld voor de Molenfeesten. De gemeente Bergen op Zoom gaat onderzoeken of die optie mogelijk is, zo schrijft wethouder Arjan van der Weegen in een brief aan de gemeenteraad.
Dat betekent wel dat het feest dit jaar plaats vindt op de Boulevard in Bergen op Zoom. ,,Alle artiesten zijn geboekt en het is zo gecommuniceerd, dus dat gaan we nu niet meer veranderen'', zegt organisator Aart Stuij van de stichting achter het feest. Maar voor volgend jaar gaat hij samen met de gemeente op zoek naar een alternatieve locatie in Halsteren.
De gemeente gaat nu contact opnemen met de KPJ, de organisator van de trekkertrek en de grondeigenaar. Een evenemententerrein in Halsteren, zoals de Boulevard is geen optie, volgens de wethouder. Alle mogelijke locaties in het dorp zijn omringd door woningen en dat zorgt voor beperkingen.
Niet blij met verhuizing
De Molenfeesten wijken dit jaar noodgedwongen uit naar Bergen op Zoom. Omdat de feesten in Halsteren al om middernacht moeten stoppen. En dat is geen optie met optredens van artiesten als André Hazes, zo zei Wout Huijgens van de Stichting Vrienden van de Antoniusmolen eerder tegen BN DeStem. ,,Het uitgaansleven komt nu eenmaal laat op gang.''
Zowel de wethouder als de politiek waren niet blij met de verhuizing van het feest. Een Halsters feestje moet in Halsteren blijven, vindt Van der Weegen. Volgens hem zijn er alternatieve locaties, maar ook daar moet het feest al om middernacht stoppen.
Familiedag gaat door
En dus is uitwijken naar het buitengebied een betere optie, zegt hij. De gemeente wil nu in gesprek met de jongerenorganisatie en de grondeigenaar en de stichting. Camiel Karremans, voorzitter van de KPJ, wil nog niet reageren. ,,We zijn nog niet benaderd door de gemeente. Ik wil dat eerst afwachten.'' De grondeigenaar van het terrein weet van niks, zegt hij. Hij wil niet reageren.
Het enige wat voor dit jaar nog onzeker is, is de familiedag op zondag. Binnenkort vergadert de stichting daarover, vertelt Stuij.
De Molenfeesten bestaan zo'n vijftien jaar en groeiden van een bescheiden feestje rond de molen uit tot een groot evenement. Vorig jaar kwamen ongeveer 3.000 bezoekers af op de zaterdagavond.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Aldi in winkelcentrum Bergen op Zoom verdwijnt, klanten verbijsterd: 'Dit is een ramp voor deze wijk’
Bergen op Zoom -
Bergen op Zoom zoekt de zon op: aantal panelen op woonhuizen ligt boven landelijk gemiddelde
In alle Nederlandse gemeenten zien steeds meer huishoudens het licht, en de gemeente Bergen op Zoom is daarop geen uitzondering: de Brabantse gemeente telt gemiddeld inmiddels 2,29 zonnepanelen per huis. -
PREMIUM
Zo ben je de buxusmot te slim af: ‘Timing van de behandeling is cruciaal’
Buxusliefhebbers, let op, de rupsen van de buxusmot zijn al volop aan de vraat. Rond deze tijd verpoppen ze tot mot, met een nieuwe generatie tot gevolg. Ingrijpen is de boodschap! Hoe roep je de plaag een halt toe en houd je je geliefde planten gezond? Tuinexpert Laurence Machiels weet raad: ,,Een feromoonval lokt de mannetjes en kan voorkomen dat de buxusmotten paren.’’ -
PREMIUMMet video
‘Op Tinder staat dat ik aseksueel ben, maar soms beginnen ze alsnog aan me te friemelen’
Ze voelen geen seksuele aantrekkingskracht, doen niet (vaak) aan seks, maar hebben (soms) wel lustgevoelens. Aseksuelen stuiten op veel onbegrip, maar voelen zich wel bevrijd. ,,Alles kan en mag.” Wanneer ben je aseksueel? -
Quiz
Wat flikte de boze buurman bij een parkeerruzie en negen ander vragen in onze vrijdagquiz
BREDA - Voor alle puzzelaars en spoorzoekers publiceert BN DeStem op vrijdag de snelle quiz Digitaal Schatgraven. Weet jij het antwoord op deze tien vragen?Bergen op Zoom
-
PREMIUMCOLUMN
Waar moet het toch heen met AL DI(e) supermarkten? Eeuwig verkeersinfarct dreigt bij Halsteren
Halsteren -
-
-
Na de brand weer snuffelen in de boeken: ‘Ik lees alles, zelfs van Socrates’
BERGEN OP ZOOM - Alexander van der Kallen was bang dat een grote brand een einde zou maken aan de boekenmarkt in het Kerkelijk Centrum. Maar zaterdag was het tot zijn grote genoegen weer een komen en gaan van ‘snuffelaars’ in het opgeknapte gebouw aan de Williamstraat in Bergen op Zoom.Bergen op Zoom -
lezersvraag
Mijn moeder (75) slikt al jaren elke dag vijftien pillen, zijn die echt allemaal nodig?
Passen de medicijnen die je slikt nog wel bij jou? Want van sommige neemt de werking af, of er zijn pillen gekomen met minder bijwerkingen. Als je je zorgen maakt om je vader of moeder dan kan het zeker geen kwaad om de medicatie met je apotheker of huisarts te bekijken, zegt apotheker Sander van den Bogert. In deze rubriek beantwoorden onze deskundigen elke week een lezersvraag over relaties, gezondheid, voeding en andere onderwerpen.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer