Ferry zet Santorini in de etalage
BERGEN OP ZOOM - Een eiland als onderpand voor een lening aan Griekenland? Nederland is er nog niet uit.
Voor Ferry Geerts en zijn vrouw Wil zou de keuze niet moeilijk zijn. Al sinds de jaren tachtig bezoeken ze de Griekse eilanden. Verschillende keren ook Santorini, een eiland dat ontstaan is na een vulkanische explosie. Ze raakten zo onder de indruk van de rust en architectuur van huizen en gebouwen in hoofdstad Oia dat Ferry besloot daarvan een maquette te maken.
Die maquette staat momenteel als blikvanger in de etalage van een winkel aan de Fortuinstraat in Bergen op Zoom, waarin voorheen Outdoor en Travel Outfitters gevestigd was.
Oia staat bekend om zijn pittoreske architectuur vanwege de combinatie van relatief grote middeleeuwse Venetiaanse huizen en kleine dorpswoningen. "Toen ik in 1987, toen we nog in Breda woonden, op Santorini was dacht ik: dit is iets voor mij. Ik had vroeger aan modelbouw gedaan en dit leek me een leuke uitdaging. Ik heb op dat eiland veel foto's gemaakt. Fotoboeken vol. Op de maquette is een deel van Oia te zien en het andere deel heb ik gevuld met eigen fantasie, maar wel in de bouwstijl van Santorini", legt hij uit.
In 1987 is Geerts met de maquette begonnen. Van verschillende afvalproducten zoals hout, karton en piepschuim maakte hij allerlei blokjes en bewerkte die met gips, lijm en verf. Ook tijdens zijn vakanties op het eiland knutselde hij er op los. "Omdat ik ook nog andere hobby's heb heb ik over de maquette 25 jaar gedaan."
Nadat het kunstwerk zo goed als klaar was ging hij op zoek naar leegstaande winkelpanden om zoals hij zegt de etalage er mee op te vrolijken. In de Fortuinstraat had hij daarmee succes. De maquette is 4,20 meter lang, 1,50 meter breed en 1,90 meter hoog en is opgebouwd uit 22 losse delen.
"Er zit ook verlichting in, maar dat kan in de etalage niet gebruikt worden."
Enkele delen hebben weleens in de bibliotheek gestaan. Als het aan Geerts ligt is de maquette tot eind september in de Fortuinstraat te zien. Hij hoopt later nog eens te kunnen exposeren bij een reisbureau of op een vakantiebeurs.
Kijk voor meer nieuwtjes uit Bergen op Zoom ook eens op: www.dichtbijbergenopzoom.nl. Deze website biedt u de gelegenheid uw eigen nieuws, foto’s en video’s te plaatsen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Schoonmaaktip van de week
Met deze tips bespaar je een hoop geld en heb je ook nog eens lekker zachte handdoeken
Het huis kan eens in de zoveel tijd wel een grote beurt gebruiken. Schoonmaakexpert Marja Middeldorp helpt daarom alledaagse problemen op te lossen. Deze week: handdoeken. -
PREMIUM
Het Gouvernement opent na jarenlange renovatie de deuren als restaurant met plek voor 240 gasten
BERGEN OP ZOOM - Het heeft ondernemer Marcel Simons bloed, zweet en tranen gekost. Maar na ruim zeven jaar plannen smeden is het eindelijk zover: het Gouvernement heropent maandag de deuren als restaurant de Gouverneur. ,,Het is een kwestie van een hele lange adem hebben.” -
PREMIUM
Duurzame derde Blauwe Schuit lijkt nóg meer het rijdende spotschip uit de middeleeuwen: ‘Mét zichtbare wielen’
BERGEN OP ZOOM - De Blauwe Schuit, die met de vastenavend traditioneel de leut naar ’t Krabbegat brengt, ondergaat een metamorfose. ,,Het wordt nog meer een rijdend spotschip”, glundert ontwerper Eric Elich. -
PREMIUMFotoserie
De vreugde in beeld: dit zijn de mooiste foto's van de titanenstrijd op het WK in Hoogerheide
Mathieu van der Poel zorgde zondagmiddag voor een orkaan van vreugde in Hoogerheide, door voor de vijfde keer wereldkampioen veldrijden te worden. Zijn titanenstrijd met rivaal Wout van Aert leverde fraaie beelden op. Beleef de bijzondere race hier opnieuw via onze fotoserie! -
PREMIUM
Anita (64) laat mooie supermarkten in Nederland links liggen: ‘Betaal liever enkel voor het product’
De inflatie is op het hoogste niveau sinds meer dan veertig jaar. En dat merken we onder meer in de supermarkt. Anita Heimans (64) gaat het liefst naar Duitsland, waar je puur voor de producten betaalt en niet voor de mooie inrichting van een winkel.
-
PREMIUM
Ook in Dinteloord zijn omstreden krakers niet welkom: ‘Snel dichttimmeren, anders zijn ze vanavond al terug’
DINTELOORD - Een deel van de groep krakers die maandag uit een woning en loods bij Fort Henricus in Steenbergen is gezet, heeft meteen daarna geprobeerd onderdak te vinden in Dinteloord. Hun poging om zich daar te settelen is mislukt. -
-
-
Als je bewuster wil leren eten ‘is een quick fix vaak niet mogelijk’
Veel Nederlanders willen bewuster eten. Wat kun je vandaag al doen om om dit te bereiken? Twee experts geven uitleg. -
Buurtkoelkast bij Adrianohuis moet zorgen dat geen enkele Bergenaar met een knorrende maag zit
BERGEN OP ZOOM - Of je nu student bent met weinig geld. Of een bijstandsmoeder met drie kinderen. Het maakt Jelle Gillissen en Farid El-Khassim van Het Adriano Huis in Bergen op Zoom niet uit wie er gebruikmaakt van de buurtkoelkast aan de Beukenlaan.
In samenwerking met indebuurt Bergen op Zoom