Ferry zet Santorini in de etalage
BERGEN OP ZOOM - Een eiland als onderpand voor een lening aan Griekenland? Nederland is er nog niet uit.
Delen per e-mail
Voor Ferry Geerts en zijn vrouw Wil zou de keuze niet moeilijk zijn. Al sinds de jaren tachtig bezoeken ze de Griekse eilanden. Verschillende keren ook Santorini, een eiland dat ontstaan is na een vulkanische explosie. Ze raakten zo onder de indruk van de rust en architectuur van huizen en gebouwen in hoofdstad Oia dat Ferry besloot daarvan een maquette te maken.
Die maquette staat momenteel als blikvanger in de etalage van een winkel aan de Fortuinstraat in Bergen op Zoom, waarin voorheen Outdoor en Travel Outfitters gevestigd was.
Oia staat bekend om zijn pittoreske architectuur vanwege de combinatie van relatief grote middeleeuwse Venetiaanse huizen en kleine dorpswoningen. "Toen ik in 1987, toen we nog in Breda woonden, op Santorini was dacht ik: dit is iets voor mij. Ik had vroeger aan modelbouw gedaan en dit leek me een leuke uitdaging. Ik heb op dat eiland veel foto's gemaakt. Fotoboeken vol. Op de maquette is een deel van Oia te zien en het andere deel heb ik gevuld met eigen fantasie, maar wel in de bouwstijl van Santorini", legt hij uit.
In 1987 is Geerts met de maquette begonnen. Van verschillende afvalproducten zoals hout, karton en piepschuim maakte hij allerlei blokjes en bewerkte die met gips, lijm en verf. Ook tijdens zijn vakanties op het eiland knutselde hij er op los. "Omdat ik ook nog andere hobby's heb heb ik over de maquette 25 jaar gedaan."
Nadat het kunstwerk zo goed als klaar was ging hij op zoek naar leegstaande winkelpanden om zoals hij zegt de etalage er mee op te vrolijken. In de Fortuinstraat had hij daarmee succes. De maquette is 4,20 meter lang, 1,50 meter breed en 1,90 meter hoog en is opgebouwd uit 22 losse delen.
"Er zit ook verlichting in, maar dat kan in de etalage niet gebruikt worden."
Enkele delen hebben weleens in de bibliotheek gestaan. Als het aan Geerts ligt is de maquette tot eind september in de Fortuinstraat te zien. Hij hoopt later nog eens te kunnen exposeren bij een reisbureau of op een vakantiebeurs.
Kijk voor meer nieuwtjes uit Bergen op Zoom ook eens op: www.dichtbijbergenopzoom.nl. Deze website biedt u de gelegenheid uw eigen nieuws, foto’s en video’s te plaatsen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Illegale sigaretten: ‘Winsten worden onderschat, er gaan echt enorme bedragen in om’
OOSTERHOUT - FIOD en douane zijn de eerste twee maanden van dit jaar weer druk in de weer geweest in de strijd tegen criminele tabaksproducenten. Bij drie acties in onder meer Oosterhout werden miljoenen illegale sigaretten en verpakkingsmaterialen in beslag genomen. Tabaksfraude is big business, weten ze bij Smoke, het speciale FIOD-team dat deze fraude bestrijdt. -
PREMIUM
Bijna fatale blikseminslag bij Ossendrecht: ‘Risico's militaire oefening niet goed in kaart, noodweerinfo niet doorgegeven’
OSSENDRECHT - De oefening waarbij in juni 2019 veertien aspirant-militairen bij Ossendrecht door de bliksem werden getroffen en een van hen zwaargewond raakte, was onvoldoende voorbereid op zo'n calamiteit. Niet alle risico's, zoals het weer, bleken goed in kaart gebracht. Bovendien werd info over het naderend noodweer door een procedurefout niet doorgegeven aan de instructeurs in het bos. -
PREMIUMWest-Brabants ijsoverzicht
Schaatsen in West-Brabant: prachtige dronebeelden van schaatsers in perfect winterweer
West-Brabant is in de ban van het winterweer. Schaatsliefhebbers grijpen hun kans en draaien nu het nog kan hun rondjes op het ijs onder de stralende zon. -
PREMIUM
Zware tijd voor beveiligingsbranche: werk verschuift van het café naar de deur van de supermarkt
Beveiligers zijn niet te missen. Gekleed in een net pak, stropdas gestrikt en het V'tje opgespeld. Normaal zien we ze bij evenementen, voor de deur van het café en bij NAC. Maar dat werk zat er afgelopen jaar niet in. De vraag is of dat dit jaar nog wel gaat lukken. -
PREMIUM
Het Wapen van Steenbergen komt terug: ‘En erboven komt een soort bed and breakfast’
STEENBERGEN - Johan Bosters, Ronald van der Sandt en Ewout van den Berg hebben café-zaal Bij Moeders in de Kaaistraat gekocht. Het café krijgt de ‘nieuwe’ naam Het Wapen van Steenbergen.
-
PREMIUM
Buurt nieuwe Bravis ziekenhuis: geen trek in ‘Ziggo Dome’ voor de deur
ROOSENDAAL - De ontgoocheling bij direct omwonenden is groot: reële kans dat buitengebied Bulkenaar in Roosendaal, waar het nieuwe Bravis ziekenhuis gaat landen, veel grootschaliger en massiever bebouwd wordt dan oorspronkelijk gemeld. -
PREMIUM
Run op waterlelies en zwemvijvers: ‘Tot ver na de zomer zitten we vol’
Waterlelies en moerasplanten. Ze vliegen de deur uit bij kwekers. Zelden was de vraag naar waterplanten en de aanleg van vijvers zo groot als nu. Door corona spenderen we fors meer tijd en geld aan de tuin. En dat heeft een gunstig effect op ons microklimaat. -
Elf appartementen op plaats bieb in Halsteren
De voormalige bibliotheek in Halsteren wordt verbouwd tot een complex met elf koopappartementen. Jawel Bouw uit Wouwse Plantage ziet als ontwikkelaar brood in het plan en ook de gemeente is enthousiast. Wethouder Patrick van der Velden noemt het project een versterking van de historische dorpskern. ,,Hier gaan ook de voorzieningen van profiteren.''
In samenwerking met indebuurt Bergen op Zoom