'Eén locatie Bravis is onbegrijpelijk', waar moet het nieuwe ziekenhuis komen te staan? (poll)
BERGEN OP ZOOM/ROOSENDAAL - Van een nieuwe locatie langs de A58 ter hoogte van Wouw tot het openhouden van beide ziekenhuizen in Bergen op Zoom en Roosendaal. De politieke reacties vanuit beide gemeenten op het plan van Bravis om in 2030 één groot ziekenhuis te openen, zijn zeer uiteenlopend.
De VVD in Bergen op Zoom en de SP in Roosendaal vinden het onbegrijpelijk dat de raad van bestuur van de Bravis-ziekenhuizen opteert voor één locatie. Bestuursvoorzitter Hans Ensing zei zaterdag in BN DeStem dat een nieuw gebouw buiten de stadsranden en dicht bij de snelweg de voorkeur heeft.
"Wat voorop moet staan is dat inwoners in onze regio kunnen beschikken over de beste zorg die goed bereikbaar is. Wij willen voorkomen dat net als in Zeeland de zorg wordt geconcentreerd, wat tot een enorme verschraling heeft geleid. Het is belangrijk dat inwoners voor spoedeisende, maar ook voor specialistische zorg in beide steden terecht kunnen en dat moet zo blijven. Juist nu het zorgaanbod tussen beide locaties goed in evenwicht lijkt te komen en er wordt geïnvesteerd om de huidige kwaliteit te verbeteren, is het onbegrijpelijk dat er door het ziekenhuisbestuur wordt aangestuurd op één nieuwe locatie", aldus Barry Jacobs namens de Bergse liberalen.
Zijn collega-raadslid Ada Oudhof van de SP in Roosendaal vindt het ook niet in het belang van de patiënt dat de ziekenhuiszorg op een plek wordt geconcentreerd. "Nieuwbouw gaat miljoenen kosten die uit de zorgpot moet worden betaald. Terwijl beide ziekenhuizen het nu goed voor elkaar hebben. We doen een beroep op de raad van bestuur om de zorg kleinschalig en dicht bij de mensen thuis te houden."
De fracties van Roosendaalse Lijst en de Bergse GBWP begrijpen juist wel dat Bravis wil toewerken naar één locatie. "Dat werkt nu eenmaal efficiënter en veel van de investeringen zitten juist in apparatuur. Dat kan allemaal mee naar het nieuwe ziekenhuis", stelt Eric de Regt namens de Roosendaalse Lijst.
Net als zijn Roosendaalse VVD-collega Jeroen van den Beemt ziet De Regt nieuwbouw langs de A58 best zitten. "Ter hoogte van de afslagen Heerle en Wouw zou een prima plek zijn. Voor inwoners van beide steden is dat ongeveer even ver. Wel wordt een spoorverbinding lastig."
Evert Weys van GBWP vindt het juist veel beter om een hospitaal aan de rand van Bergen op Zoom neer te zetten. "Zo hou je het buitengebied open en een deel van Zeeland maakt gebruik van Bravis, dan is het logischer om het ziekenhuis in de oksel bij Philip Morris te bouwen."
Andere partijen zoals de fracties van Lijst Linssen, D66 en PvdA willen het nog helemaal niet hebben over een locatiekeuze, maar pleiten voor een uitgebreid onderzoek naar alle mogelijkheden.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Getest: dit is de beste wasdroogcombinatie
Wat is de beste wasdroogcombinatie? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
PREMIUMKoken & Eten
Zo houd je je messen het handigst scherp (met bonustip voor je kartelmes)
Met twee, hooguit drie goede koksmessen kun je een heel kokend leven voort. Maar dan moet je ze wel goed verzorgen. Hoe doe je dat? -
PREMIUM
Carolien en haar dochters leven rond de armoedegrens: ‘Het is even slikken om hulp te vragen, maar we genieten er nu zó van’
OUD GASTEL - Nee, je ziet het niet aan ze. Weinig geld, vaak te weinig, maar ze hebben het fijn samen. ,,Soms is het moeilijk. Zeker ook om iets te vragen. Maar wij zijn dankbaar.” -
Met video
Dit is nu de meest verkochte autokleur ter wereld
Chemieconcern BASF heeft uitgezocht wat wereldwijd de populairste exterieurkleuren van nieuwe auto’s zijn. De verrassing is dat er steeds meer bijzondere kleuren bijkomen, zoals bijvoorbeeld ‘violet’. Bij de top 3 is het al jaren stuivertje wisselen tussen zwart, wit en grijs. -
PREMIUMColumn
Wat gaat mr. RBC doen na zijn vlucht uit het wespennest bij NAC?
Het vertrek van Eric Hellemons bij NAC zorgde bij mij deze week voor een tijdmachine-effect. Voor een sprong naar juni 2011. Ik zie hem nog zitten. Thuis in Oud Gastel, aan zijn eettafel. Gebroken.
-
PREMIUM
Liever in collegezaal dan toegezongen in een vol stadion: ‘Van profvoetbal werd ik niet gelukkig’
Minder dan een jaar geleden werd hij als speler van NAC nog toegezongen in een vol Rat Verlegh Stadion, maar nu ligt de focus van Wout Neelen heel ergens anders. De Wouwenaar is universitair student en volgt in Rotterdam twee bachelorstudies. -
-
-
Zou ’t Lukke viert 22-jarig bestaan: ‘In de kinderwagen gingen we al mee’
LEPELSTRAAT - De derde generatie van familie-dweilband Zou ’t Lukke uit Lepelstraatis het aan het overnemen. Want al viert de band dit jaar haar 2 x 11-jarig bestaan, de wortels liggen veel dieper. ,,Bij onze opa en oma, Christ en Riet van Schilt”, zeggen Nikki de Groot (26) en Koen Vale (20). -
PREMIUM
Zorgen om vertrek Bravis blijven: ‘We moeten ervoor waken dat de zorg in de stad niet afglijdt’
BERGEN OP ZOOM - Wethouder Joey van Aken moet vaart maken met de gesprekken met zorgkantoren en omliggende gemeenten over de toekomstige invulling van de Bravis-gebouwen. Ook wil de Bergse politiek zelf om te tafel met het bestuur van Bravis om te horen hoe het ziekenhuis aankijkt tegen zorg in de regio.
In samenwerking met indebuurt Bergen op Zoom