Een schitterend volhardend jubileumconcert in Putte
PUTTE - Het programma overziend belooft het een lange zit te worden zaterdagavond in MFC de Biezen tijdens het jubileumconcert van fanfare De Volharding. Desondanks is de grote zaal praktisch tot de laatste stoel bezet. Het publiek komt waarschijnlijk behalve om de 80ste verjaardag van de fanfare te vieren ook vanwege het vertrouwde 'ons-kent-ons' sfeertje dat presentator Ron van Hoof wegzet.
Nog waarschijnlijker is dat het publiek bekend is met het hoge musiceer niveau van het opvallend jonge orkest. Ondanks het overladen programma weet het orkest de toehoorders daardoor tot de laatste noten aan de stoel gekluisterd te houden. Dat is voor een orkest dat bijna hoofdzakelijk uit koperwerk instrumenten bestaat best een knappe prestatie.
Van Hoof schetst bij ieder nummer het passende tijdsbeeld. De door filmbeelden vergezelde reis door de tijd onder de titel Up to Date wordt zo extra boeiend. Ook de keuzes van het gekozen repertoire zijn voor een breed publiek aansprekend en herkenbaar. Het orkest doet zijn naam De Volharding daarbij eer aan. Terwijl dirigent Pierre van Broekhoven de touwtjes stevig in handen houdt, volhardt de fanfare gedurende het hele concert in zijn niet aflatende energie en speelse accuratesse.
Het openingsnummer Fanfare for Helena van M. Remmers, dat staand voor het publiek wordt gespeeld, klinkt meteen indrukwekkend. De prachtige balans tussen de verschillende instrumentengroepen is opvallend. Dat De Volharding pittig kan feesten wordt extra onderstreept in de Grenadiers Mars van F. Dunkler. De vertrouwde klanken van de Glenn Miller Medley nodigen bijna uit om met de getoonde filmbeelden mee te swingen. In de bewerking van J. Offenbach's opera Orpheus in de Onderwereld wordt het publiek door het orkest betoverd door het rijk genuanceerde kleurenpalet.
Hoog niveau
Vanzelfsprekend ontbreken hier de Can Can filmbeelden niet. Eigenlijk valt er, op een enkele uitglijder na zoals in Eloise van P. Ryan, nauwelijks iets af te dingen op het hoogstaande musiceer niveau. Solo's van onder meer Rachel de Bruijn op altsax en trompettist Mark Roozeboom verraden het individuele hoge niveau van de ruim 30 orkestleden.
De expressieve vertolking van het beroemde Adiós Nonino van A. Piazolla door de talentvolle sopraansaxofonist Anneke de Bruijn klinkt haast even ontroerend als de versie van bandoneonist Carel Kraayenhof. Na de pauze verandert het orkest de opstelling en speelwijze in die van een bigband. Het programma wordt zowaar nog luchtiger met een bezoekje van de Sint als komische onderbreking. Met de vertolking van Brabant blijkt Putte met Van Hoof ook een eigen talentvolle Guus Meeuwis in huis te hebben.
Met zijn warme stemgeluid en gevoel voor entertainen krijgt hij de hele zaal zowaar in een nog uitbundigere stemming. Het aantrekkelijk zwoele stemgeluid van de plaatselijke vedette Patty van de Poel wordt in Valerie van Amy Winehouse door het orkest jammer genoeg wat overstemd. Het mag de pret niet drukken: de feeststemming blijft tot en met het slotnummer Cervo Primavera van R. Cocciante prima overeind.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Zwemmen in de Binnenschelde? Dat kan deze zomer weer
BERGEN OP ZOOM - Wie deze zomer een duik in de Bergse Binnenschelde wil nemen, kan dat met een gerust hart doen. Waterschap Brabantse Delta heeft groen licht gegeven. -
PREMIUM
Hoe gevaarlijk is het om je batterijen niet op tijd weg te gooien?
Het komt steeds vaker voor: een brand die ontstaat door een batterij. Gooi je een boormachine of een ander elektrisch apparaat weg bij het restafval, dan kan die zomaar vlam vatten. -
PREMIUM
Hoe weet je of jij hoogbegaafd bent? Een expert legt uit wat de kenmerken zijn
Twee à drie procent van de bevolking is hoogbegaafd. Zij hebben een sterk ontwikkeld brein met een IQ van 130 of meer. Maar volgens specialisten ligt het werkelijke percentage nog veel hoger. Alleen: hoe weet je of je hoogbegaafd bent? Wij vroegen expert Tessa Kieboom om raad. -
Roosendaler (37) en Bergenaar (36) verdacht van koperdiefstal, getuige zag duo kabels in tas stoppen
BERGEN OP ZOOM - Een 37-jarige Roosendaler en een 36-jarige Bergenaar zijn zondagochtend rond 10.00 uur op het Wilhelminaveld in Bergen op Zoom aangehouden. De twee mannen worden verdacht van koperdiefstal. -
PREMIUM
Met de hand op de knip ‘Bergen’ verzetten: Meer woningen, meer handhaving en minder schuld
BERGEN OP ZOOM - Dubbel zoveel woningen bouwen, meer handhaving, nog een regionaal bedrijventerrein en jaarlijks drie miljoen euro aflossen op de schuld van nu nog ruim 200 miljoen.
-
PREMIUM
Dominique Hopmans (26), de benjamin van het Bergse college: ‘Ik wil de stad beter maken’
BERGEN OP ZOOM - Dominique Hopmans is net 26 en draait pas vier jaar mee in het Bergse politieke circuit. Toch trok hij voor de VVD de kar van het formatieproces en had de leiding bij de coalitie-onderhandelingen. Nu verruilt hij zijn raadszetel voor het pluche en is de jongste wethouder in het vijfkoppige gemeentebestuur. ,,Dit is mijn grootste passie.” -
PREMIUMCOLUMN
Schokkend: verkracht met varkensruggen! ‘Bergse binnenstad ontsierd door betonblokken’
Verkrachting met varkensruggen in de huiskamer! Je zou haast denken dat Johan Derksen nog een gewaagd hoofdstuk aan zijn persoonlijke soap heeft toegevoegd. Maar nee: de geuite beschuldiging betreft een grensoverschrijdende actie van de gemeente Bergen op Zoom. -
Voor werk verhuizen naar Curaçao of Aruba: ‘Onthoud dat het er op een eiland anders aan toe gaat’
Na je werkdag op het strand liggen met een cocktail in je hand. Het lijkt een droom, maar op bijvoorbeeld Bonaire, Curaçao en Sint Maarten kan het gewoon. Ook Nederlanders kunnen hier werken. Docent Daniël van der Bilt en accountmanager Kim Lameris van detacheringsbureau TMI leggen uit wat je van tevoren moet regelen.
In samenwerking met indebuurt Bergen op Zoom
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer