Waarom je in de wasstraat nooit een duur programma moet kiezen
Dure wasprogramma's met bodemreiniging kunnen volgens de Duitse evenknie van de ANWB zorgen voor schade aan je auto. Een goedkoop wasprogramma is volgens de Adac vaak het beste, mits een zogeheten voorwas er deel van uitmaakt.
Delen per e-mail
Voorwassen is volgens de Adac van groot belang wanneer je je auto door de wasstraat haalt. Dit kan bijvoorbeeld gebeuren met een stoomstraal of een chemische schuimlaag die het hardnekkige vuil op de autolak losweekt en voorkomt dat vuildeeltjes, zand, zout en steentjes als schuurpapier op de lak inwerken en krassen veroorzaken.
Vanuit het oogpunt van de Duitse ANWB zijn goedkope, standaard wasprogramma’s voldoende. ,,Dure premium programma’s met bodemreiniging zijn niet nodig en kunnen zelfs tot problemen leiden", aldus de bond. ,,Bij oudere voertuigen kan bij het reinigen van de bodemplaat vocht binnendringen via openingen in de voertuigbodem. Moderne voertuigen zijn daarentegen aan de onderkant meestal met plastic bedekt, waardoor het overbodig is om de onderkant te wassen als bescherming tegen corrosie.”
Ter bescherming tegen zonnestraling, hars, vogelpoep en plakkerig stuifmeel, is het volgens de Adac wel verstandig om de lak na reiniging te conserveren. Een behandeling met wax blijft ongeveer drie tot zes maanden zitten en een professionele sealing-behandeling door een professioneel poetsbedrijf kan zelfs tot een jaar meegaan, aldus de bond. Eventuele lakschade door bijvoorbeeld opspattende steentjes dient volgens de Adac direct te worden behandeld met een lakstift om verdere roestschade en dure reparaties te voorkomen.
Bekijk hieronder onze video’s op het gebied van auto’s en mobiliteit:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMVideo
Coronatijd maakt verkeer ‘onvoorspelbaar’: meer risico voor voetgangers en fietsers
Het verkeer is voor voetgangers, fietsers, e-bikers en bromfietsers afgelopen jaar gevaarlijker geworden. Als gevolg van de lockdowns reden auto's harder, met relatief meer ongevallen in de bebouwde kom tot gevolg. Dat constateert de politie op basis van de nieuwe ongevallencijfers over 2020. -
Beschonken snelheidsduivel scheurt met 212 km/u over snelweg; politie zet achtervolging in
De politie in Enschede heeft een beschonken bestuurder aan de kant gezet na een achtervolging met loeiende sirenes. De man reed 212 kilometer per uur op een weg waar een maximumsnelheid van 100 kilometer per uur is toegestaan. Zijn rijbewijs is ingevorderd. -
VW wordt ‘Voltswagen’ en andere 1 april-grappen
Nederlandse automedia zijn massaal in de grap van Volkswagen getrapt. Het merk zou vanaf begin april in de Verenigde Staten de naam Volkswagen veranderen in ‘Voltswagen’. Het was niet de enige 1 april-grap in de automotive-wereld. -
Column Fietsspecial
De vrouw in de paarse jas ze slalomde om andere fietsers heen als Tomba la Bomba
Ik stond te wachten bij het stoplicht toen ze naast me kwam staan. Paarse jas, wapperende paardenstaart. Net als ik had ze haar elektrische bakfiets volgestouwd met kinderen. Ze keek naar het rode licht, en daarna naar mij. Daarna duwde ze haar voorwiel een centimeter of tien voor dat van mij terwijl ze me recht in mijn ogen staarde. Ik schoof ook een klein stukje op. -
20 tips voor een eeuwig leven van je auto
Wil je zo lang mogelijk doorrijden met je auto, zonder dat het je veel geld gaat kosten? Als je een paar eenvoudige regels volgt, die zijn opgesteld door de Britse consumentenwebsite WhatCar? heb je jaren extra plezier van je auto.
-
VRAAG & ANTWOORD
‘Hoe reageert trajectcontrole om 19.00 uur op hogere snelheid?’
,,Wanneer je in een trajectcontrole rijdt en het wordt 19.00 uur, kun je dan vanaf dat moment 130 km/u gaan rijden?”, vraagt lezer R. van der Vies. ,,Dus als je met 100 erin rijdt en met 130 eruit, is het systeem dan zodanig afgesteld dat het hier rekening mee houdt?” -
VIDEO
Complete ravage in Nijkerk; auto rijdt woning binnen
Een auto is donderdagmiddag een woning in Nijkerk binnengereden. De ravage is groot, meldt de politie. -
PREMIUM
Topdrukte in de wasstraat door Koning Winter: ‘Bij warm weer trekken pekelresten makkelijker in de lak’
Het waren de afgelopen week de drukste dagen van dit jaar voor wasstraat BOB in Dordrecht. ,,Op één dag werden wel duizend auto’s gewassen, normaal gesproken zijn het er zeshonderd per dag. Iedereen wil nu weer een glanzende auto voor de deur hebben staan. Dit weekend verwachten we echt topdrukte, het wordt een gekkenhuis’’, vertelt medewerker Jan Scharrenberg.