Verfrommeld wrak stond 25 jaar in schuur en brengt nu nog meer dan een ton op
Een verfrommelde Jaguar XK150 Drophead Coupé uit 1960, die 25 jaar geleden crashte, heeft op een veiling meer dan 104.800 euro opgebracht. Dat is negen keer meer dan vooraf was ingeschat door het veilinghuis.
De verkoper kocht de auto in 1969, maar reed hem in 1996 tijdens een regenbui tegen een boom in de buurt van de Britse stad Hull. De eigenaar raakte niet gewond en liet de auto naar zijn garage brengen om 'm ooit te restaureren. Dat gebeurde echter niet. Inmiddels is de eigenaar overleden.
Het veilinghuis noemde eerder een minimumbedrag van 11.600 euro. Toch legde iemand uiteindelijk 104.809 euro (90.000 pond) neer voor de auto, wellicht omdat de Jaguar er volgens de veilingmeester ‘erger uitziet dan ‘ie is’ en de auto in gerestaureerde staat tot ruim 290.000 euro waard is.
Er zijn slechts 69 rechts sturende exemplaren van deze auto geproduceerd en bovendien is de wagen de voorganger van de iconische Jaguar E-Type. De 265 pk sterke XK150 was de eerste auto ooit waarbij schijfremmen op alle vier de wielen een optie waren. De auto werd aangeboden als ‘restauratieproject’.
Bekijk hieronder onze video’s op het gebied van auto’s en mobiliteit:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
vraag 't vtwonen
Zo wordt je huis een oase van rust: ‘Dat is echt een basisbehoefte’
In een rustig huis is het fijn thuiskomen na een lange werkdag. Hoe maak je van je huis zo’n serene plek? We vragen het Liza Wassenaar, stylist bij vtwonen. -
Fikkende Ferrari F40: miljoenenauto gaat in vlammen op
De Ferrari F40 is een van de meest legendarische supercars ooit gebouwd. En juist zo’n zeldzame auto is in Japan volledig afgebrand. De beelden zijn niet geschikt voor echte autoliefhebbers. -
fietstest
Dit zijn de beste elektrische toerfietsen
Ben je van plan om een lekker lange fietstocht te gaan maken, maar weet je niet welke e-bike daarvoor geschikt is? Fietstest.nl testte de beste elektrische toerfietsen. -
Deze zwaar verwaarloosde BMW M3 smeekt bijna om een nieuwe eigenaar
De BMW M3 in deze advertentie is overduidelijk zwaar verwaarloosd. Na een aanrijding is de auto weggezet en nu staat hij ogenschijnlijk al enkele jaren weg te roesten in een veld. -
Podcast
Nanette en Marlies verloren ongeboren baby: ‘Zoveel liefde voor zo’n ieniemini mensje’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. Deze week vertellen Marlies en Nanette over hun miskramen.
-
Geld besparen? Dit zijn de 10 beste lifehacks voor je auto
Voor het schoonmaken van je auto hoef je niet altijd dure hulpmiddelen te gebruiken van de autospeciaalzaak. Vaak volstaan huishoudmiddelen en handige trucs voor een succesvolle voorjaarsschoonmaak en frisse auto. -
Energierekening
Sjaak (75): ‘Ik heb zelf radiatorfolie achter de radiatoren geplaatst, met magneten’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Sjaak Kolderman (75) uit Sassenheim. -
Bizar: in dit buurland mag je tv-kijken tijdens het rijden
In Groot-Brittannië is televisiekijken achter het stuur binnenkort gewoon toegestaan. Niet alleen als bijrijder, maar ook als bestuurder. Frappant genoeg blijft niet-handsfree bellen wel verboden.