Met deze Batmobile mag je gewoon naar de supermarkt
Een replica van de klassieke Batmobile uit de films met Michael Keaton, wordt binnenkort geveild en zal naar verluidt zo'n 30.000 pond (33.800 euro) opbrengen.
Het op maat gemaakte voertuig is een exacte kopie van de Batmobile waarin Keaton rondreed in de twee Batman-films uit 1989 en 1992. De auto is in 2016 gebouwd door een gespecialiseerd bedrijf in Engeland op basis van een Ford Mustang uit 1965.
Toen de Batmobile klaar was, kocht het London Motor Museum in Hillingdon de auto en stelde hem tentoon. Maar nadat het museum na een ruzie met de lokale gemeenteraad gedwongen werd om de deuren voorgoed te sluiten, werd besloten om de Batmobile te veilen.
De auto komt op 20 maart onder de hamer bij veilinghuis Bonhams. Het model is voorzien van een 5.7L V8-motor en wordt geleverd met een volwaardig kenteken, zodat je er gewoon de weg mee op mag. Daarbij moet worden aangetekend dat je wel even moet zoeken naar een geschikte parkeerplaats, aangezien de auto exact zeven meter lang is.
Bekijk hieronder onze video’s op het gebied van auto’s en mobiliteit
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Zo kun je goedkoper tanken tijdens een lange rit
Ook al probeer je nog zo goed om brandstof te besparen, tijdens een langere rit is het onvermijdelijk dat je een keer moet tanken, en de prijzen van benzine en diesel liegen er niet om. Zo kun je goedkoper tanken. -
PREMIUM
Hanneke en Gilbert schrikken: 700 euro voor gehandicaptenparkeerplaats, die in andere gemeenten gratis is
Ruim 700 euro betaalden Hanneke en Gilbert Verboom voor een eigen gehandicaptenparkeerplek. Het Woerdense echtpaar schrok van dit bedrag. ,,Voor iemand met alleen een AOW is dat niet te betalen.” In veel andere gemeenten kost een dergelijke voorziening niets. Hoe kan dat? -
Batmobile scheurt door Europa: steenrijke Arabier waant zich een superheld
Weggebruikers op de A16 bij Breda, wandelaars op de Kop van Zuid in Rotterdam en toeristen in Brussel hebben zich afgelopen weekend kunnen vergapen aan een heuse Batmobile. Batman zelf zit er overigens niet in. De opvallende wagen is naar verluidt van een steenrijke man uit Saoedi-Arabië. -
Getest: Dit is de beste inbouw-combimagnetron
Wat is de beste inbouw-combimagnetron? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
Waarom deze tweedehands Ford Escort 176.000 euro opbracht
Een Ford Escort uit 1996 heeft in Engeland 149.995 pond (ruim 176.000 euro) opgebracht. De tweedehands auto is een niet eens zo heel zeldzame Ford Escort RS Cosworth, maar zijn geringe kilometerstand maakt 'm toch erg bijzonder.
-
PREMIUMMIJN BLIK EN IK
Lisanne (31) rijdt in een ‘rozig blikkie’, maar heeft ook een compleet tegenovergesteld voertuig
Lisanne Kooijman (31) nam de roze Daihatsu over van een familielid. Een betrouwbare bak, maar niet bepaald stoer. Dat is haar Harley Davidson juist weer wél. ,,Die zoeken ze niet zo vaak achter me.’’ Écht verliefd zijn op je auto. Kan dat? De mensen in deze rubriek zullen volmondig ‘ja’ zeggen. Zij houden van hun auto. -
PREMIUMGeld & Geluk
Astrid kwam met niets uit scheiding: ‘Kon binnen jaar auto van 15.000 euro kopen’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen geld en geluk. Astrid wil dat haar kinderen elke week één euro sparen. ,,Zo lief: toen hun oma via WhatsApp was opgelicht, haalden ze hun spaarpot leeg.” -
'Batman' doodgereden op snelweg
De bekendste Batman-imitator van Amerika is verongelukt. Lenny B. Robinson, die jarenlang verkleed als Batman zieke kinderen in ziekenhuizen bezocht, werd zondagavond door een auto aangereden op een snelweg in de staat Maryland, schrijft de Amerikaanse krant Washington Post.