Leeuw overleeft het nieuwe merklogo van Peugeot
Peugeot heeft een nieuw merklogo gepresenteerd. Een leeuw blijft natuurlijk altijd een leeuw, maar de koning der dieren kan op vele manieren worden getekend.
Delen per e-mail
De nieuwe CEO van Peugeot heeft haar bureau amper ingeruimd of ze mag al een nieuwe identiteit voor het 210 jaar oude merk onthullen. Linda Jackson, die van 2014 tot een jaar geleden aan het roer stond van concerngenoot Citroën, hield zich tijdens haar overbruggingsjaar bij PSA bezig met een onderzoek naar het onderscheiden van de verschillende merken binnen het concern. ,,Peugeot klimt hoger in de markt en daar hoort een andere identiteit bij”, verklaart Jackson het nieuwe logo dat binnenkort de auto's zal sieren.
Zij vertelt dat Peugeot de afgelopen tien jaar heeft getimmerd aan een trede hoger in de markt: ,,Nu stapt Peugeot uit de club van generalisten met als doel een inventief en begeerlijk premiummerk te worden.” Het nieuwe logo is daar het symbool van, doordat het, zo verklaart Jackson, in één beeld de historie, het heden én de toekomst van Peugeot samenvat. Designbaas Matthias Hossain licht het verder toe: ,,Een wapenschild is altijd een symbool van eenheid geweest. Zowel multicultureel als internationaal. Het staat voor trots, saamhorigheid en bescherming. Peugeot gebruikte het eerder en zo vormt het de verbinding tussen ons verleden en onze toekomstplannen. En de leeuw is altijd gebleven, want hij staat voor kracht, macht en zekerheid.”
Showrooms
‘Quality Time’ is Jacksons stokpaardje tijdens de onthulling. Reizen per Peugeot moet dat meer in zich krijgen, maar ook alles er omheen. Daarom heeft Peugeot ook een nieuwe site, die een stuk intuïtiever en functioneler is dan tot nu toe. De showrooms krijgen ook een transformatie, zodat het verblijf aangenamer wordt. Tijd is de laatste jaren steeds schaarser geworden in een mensenleven, dus moet de tijd die de mens met Peugeot doorbrengt, ‘kwali-tijd’ worden, stelt Jackson.
Het nieuwe logo komt niet helemaal uit de lucht vallen. Het prijkte al op de E-Legend Concept en september vorig jaar betrapten we het op het stuur van een gecamoufleerde 308. Dat model wordt komende maand onthuld en is dan ook het eerste productiemodel dat het nieuwe logo draagt.
Om alle vernieuwingen wereldkundig te maken, start Peugeot per direct een mondiale campagne met als motto ‘Les Lions d’Aujourd’hui’ of, buiten het Franse taalgebied, ‘Lions of our Time’. Daarbij hoort natuurlijk een reclamespotje waarin vooral heel veel mooie, hippe mensen ‘shinen’ in ‘urban’ situaties.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Bordjes Hunebed Highway verdwijnen massaal, maar provincie Drenthe blijft ze vervangen
De bordjes die langs de N34 in Drenthe staan om toeristische aandacht te genereren voor de blikvangers van de provincie, trekken ook ongewenste bezoekers aan. Die hebben het louter gemunt op de wegwijzers, waarvan er al tientallen verdwenen. -
PREMIUMMijn Allessie
‘Ik ben niet aandachtsgeil, maar ik weet dat iedereen kijkt’
Voor een dashcam in zijn Mercedes-Benz C-klasse toog René Janssen (49) naar de dealer. Daar bleef het niet bij, want hij kwam thuis met een koopcontract voor een gloednieuwe Mercedes A250 op zak. Een model met een flinke kofferbak dat hij simpelweg niet kon weerstaan. In de wekelijkse rubriek Mijn Allessie spreken we mensen over hun auto. -
Wie in 2026 een vliegende SUV wil, moet nu 5000 dollar aanbetalen
De vliegende SUV van het bedrijf Aska, dat een Tesla-achtige showroom heeft geopend in Los Altos, Californië, biedt plaats aan het hele gezin. De vliegauto kost 789.000 dollar, oftewel zo'n 660.000 euro. -
AUTOTEST
Test Suzuki Across: ‘vermomde Toyota’ is ruim en compleet
De grootste Suzuki in jaren is onderhuids eigenlijk een vermomde Toyota RAV4. Maar omdat de Across standaard wel heel compleet is aangekleed, is hij misschien wel een betere keuze dan het origineel. -
VRAAG & ANTWOORD
‘Nieuwe techniek: digitale borden zónder storend fel licht’
Verbieden, die lichtgevende reclameborden langs de weg, betoogde een lezer onlangs in de vraag & antwoord-rubriek van onze autoredactie. Oorzaak van deze ergernis: het felle licht van grote led-reclameborden langs de wegen. In reactie hierop deelt lezer Carla Verweerden een interessante ontwikkeling.
-
Op drie na grootste autofabrikant ter wereld wordt Nederlands bedrijf
De aandeelhouders van Fiat Chrysler Automobiles en PSA Group hebben goedkeuring gegeven voor de fusie van beide bedrijven. Het nieuwe bedrijf gaat Stellantis heten en wordt gevestigd in Nederland. -
Citroën C5 keert terug: ruimer en comfortabeler
Citroën gunt de - ook in Nederland veel verkochte - C5 eindelijk een opvolger. Vanochtend werd de Citroën C5 X onthuld. Hij heeft het formaat van een VW Passat, maar is volgens de traditie van Citroën zeer eigenzinnig vormgegeven. Komend najaar komt hij naar Nederland, ook als plug-inhybride. -
AUTOTEST
Test Peugeot e-2008: ruim en comfortabel, maar reikwijdte is beperkt
Ook de Peugeot 2008, een populaire SUV, is tegenwoordig verkrijgbaar met volledig elektrische aandrijving. De techniek is bekend van andere PSA-merken: Citroën, Opel en DS.