Kleurrijkste auto aller tijden keert nog één keer terug, maar is niet te koop
De Nederlandse importeur van Volkswagen brengt de kleurrijkste auto uit de geschiedenis voor één keer terug. De Polo Harlekin (Duits voor Harlekijn) van 2021 is echter, in tegenstelling tot het origineel, niet te koop. Hij is slechts bedoeld als opkikkertje in een tijd waarin de vrolijkheid soms ver te zoeken is.
Delen per e-mail
Pon's Automobielhandel heeft mede ter gelegenheid van Blue Monday een nieuwe Polo in de bonte kleuren van destijds omgetoverd, om de aandacht te trekken voor de huidige generatie. De Harlekin was ruim een kwart eeuw geleden eigenlijk niet bedoeld om in productie te gaan. Toch werd hij met ruim 3.800 exemplaren een onverwacht succes. De kleurrijke Polo werd in 1994 gepresenteerd om aandacht te vestigen op de derde generatie van de Polo. Dat was het eerste VW-model met een modulair ‘Baukastensysteem’. Dankzij vier bouwstenen (aandrijving, uitrusting, opties en kleur) was het makkelijker dan ooit om een Polo naar eigen wens en smaak samen te stellen.
Juist om de flexibiliteit van die vier bouwstenen te visualiseren, bedacht Volkswagen een kleurencode. Blauw werd gekozen voor motor en onderstel, geel voor uitrusting, rood voor opties en groen voor lakkleuren. En om de codetaal tot de verbeelding te laten spreken, werden twintig Polo’s in de bijbehorende kleuren uitgevoerd om bij dealers en evenementen reclame te kunnen maken.
Vervolgens gebeurde iets waar Volkswagen geen rekening mee had gehouden: er waren klanten die per se zo’n bont gekleurde Polo wilden hebben. In 1995 werden daarom 1.000 vierkleurige Polo’s gefabriceerd, met de naam Harlekin. Die moest verwijzen naar harlekijnen: vrolijke, acrobatische, ietwat ondeugende en bont geklede figuren uit de Italiaanse commedia dell’arte.
Lastig productieproces
De productie van de Polo Harlekin was nog niet zo eenvoudig. Voor elke Harlekin produceerde Volkswagen om te beginnen vier normale Polo’s in de kleuren blauw, rood, geel en mintgroen. Van die auto’s werden carrosseriedelen zoals motorkap, achterklep, deuren, bumpers en spiegels volgens een vast stramien uitgewisseld. De basiskleur van elke Harlekin is de tint die je terugvindt op het dak, de dorpels en in de motorruimte. Bij elke Harlekin hebben dus de voorbumper, de voorportieren en de spiegels dezelfde kleur en dat geldt ook voor de achterportieren en de bumper achter. Klanten konden geen voorkeur aangeven voor de kleurcombinatie.
In de ‘Joker’-bekleding van destijds kwamen de vier basiskleuren van de Harlekin terug en een met blauw leer bekleed sportstuur was evenals een pookknop mét Harlekin-logo in elke versie standaard. De eerste 1.000 Polo’s Harlekin werden afgeleverd met een genummerde sleutelhanger en een certificaat.
- De Polo Harlekin is nooit in Nederland verkocht. Dat neemt niet weg dat er veel Harlekins in ons land terecht zijn gekomen en soms zie je er nog een rijden. Een Nederlandse eigenaresse die stapeldol is op haar Harlekin, werd ooit aangehouden door de politie. Niet vanwege een overtreding, maar puur omdat de agenten wilden weten welke kleur op het kentekenbewijs vermeld stond.
- In Duitsland wordt de Polo Harlekin tot op de dag van vandaag geassocieerd met een grote fastfoodketen. Klanten kregen bij bestelling van een menu een gedeelte van een foto. Zes verschillende foto’s vormden samen een Polo Harlekin. Met die zes foto’s kon je deelnemen aan een loterij. En zo vonden maar liefst 500 Polo’s Harlekin een nieuwe eigenaar. In totaal produceerde Volkswagen 3.806 exemplaren van het model.
- Hoewel origineel, was het idee van carrosseriedelen in verschillende kleuren niet helemaal nieuw voor Volkswagen. In een advertentie uit 1964 was namelijk een bontgekleurde Kever te zien. Die advertentie was bedoeld om te demonstreren hoe eenvoudig onderdelen van Kever-modellen uit verschillende bouwjaren uitwisselbaar waren. Overigens is het Harlekin-idee ook internationaal gegaan: in 1996 was de Golf in de VS leverbaar als Harlequin – volgens het Polo-recept en dus met vergelijkbare kleurenschema’s. Er werden 246 exemplaren geproduceerd.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMVerkiezingen
Is nieuw asfalt nog nodig nu thuiswerken de norm is? Partijen zijn verdeeld
In aanloop naar de Tweede Kamerverkiezingen geven politieke partijen in acht afleveringen hun standpunten op het gebied van onder meer wonen, werken, vergroening, asfalt en de nexit. Vandaag aflevering 6: Hebben we al dat asfalt nog wel nodig nu miljoenen mensen thuiswerken? Aan het woord Gijs van Dijk (PvdA) en Joost Eerdmans (JA21). -
PREMIUM
Elektrische motorfiets is nog schaars en peperduur, maar ‘ook zó verslavend’
Ze hebben namen als Eva Ribelle en LiveWire, zijn enorm snel, muisstil maar helaas (nog) erg duur. Elektrische motoren zie je daarom nog niet veel rijden, maar zijn wel de overweging waard. -
Nooit meer aquaplaning: dit systeem splijt plassen zoals Mozes de Rode Zee
Een nieuw systeem dat mede werd ontwikkeld door Bosch moet ongevallen door aquaplaning voorkomen. Het werkt met 5G-technologie en een waterpomp die plassen ‘splijt’. -
Autotest
Test Volkswagen Polo: gewoon goed
De Volkswagen Polo is al jaren een winnaar, maar bleef al die tijd zo heerlijk gewoon. De nieuwe generatie brengt daar weinig verandering in. -
Te koop: de Porsche waar Maradona vaak te hard mee reed
Afgelopen jaar nam de voetbalwereld afscheid van Diego Armando Maradona (60). Even interessant als zijn carrière, zijn de auto’s waar de Argentijnse profvoetballer in reed. Zijn Porsche 911 Carrera uit 1992 wordt binnenkort mogelijk voor 150.000 à 200.000 euro verkocht. Best prijzig voor dit verouderde type, maar het feit dat de ster er - vaak veel te hard - mee gereden heeft, drijft de prijs behoorlijk op.
-
Ruimer en praktischer: Porsche heeft de Taycan Cross Turismo nu officieel onthuld
Porsche heeft de Taycan Cross Turismo nu officieel onthuld. Dit is de hogere en ruimere versie van de de volledig elektrische sportauto. Hij belooft in elk geval meer gebruiksvriendelijkheid en Erik Kouwenhoven van onze autoredactie heeft er onlangs al mee gereden. -
PREMIUMMijn Allessie
Met knalgroene Suzuki Swift kan Wouter (21) nooit undercoveragent zijn: ‘Het lijkt wel een gifkikker’
Met zijn knalgroene Suzuki Swift zou Wouter Niewenhuijse (21) nooit undercoveragent kunnen zijn. Overal waar hij rijdt, al is het in Texel, wordt hij herkend in zijn ‘uit de hand gelopen hobby’, zoals hij zijn ‘Gifswiffer’ zelf omschrijft. -
De meeste verkeershufters hebben last van deze persoonlijkheidsstoornis
Knipperen met de lichten, rechts inhalen, voorrang nemen en bumperkleven: het zijn acties die bijna uitsluitend worden vertoond door personen met een narcistische rijstijl. De Duitse psycholoog Ralf Buchstaller legt uit wat de kenmerken zijn van deze wegpiraten.