Gratis online test biedt inzicht in eigen rijgedrag
Het CBR en Veilig Verkeer Nederland (VVN) hebben vandaag de zogenoemde Rij Bewust Test online gezet. Deze gratis test moet ervaren rijbewijsbezitters meer inzicht geven in het eigen rijgedrag in verschillende verkeerssituaties.
Delen per e-mail
Het gaat dan bijvoorbeeld om rijden in een drukke stad, in het donker, in de stromende regen, op een drukke kruising of op een onbekende snelweg. De test toont aan of iemand ontspannen is, dashboardinstrumenten soepel bedient of bijvoorbeeld gemakkelijk inparkeert.
Na afronding van de test, die online, gratis en anoniem is, krijgt de bestuurder een op maat gemaakt advies, wat zou moeten helpen bewuster en daarmee veiliger te rijden. Circa 90 procent van alle verkeersongevallen in Nederland komen doordat bestuurders hun gedrag niet goed op de situatie afstemmen.
Verkeersminister Cora van Nieuwenhuizen is enthousiast over de test: ,,Ook al verplaatsen we ons momenteel minder door corona, als we in de auto stappen is het belangrijk dat het veilig is. Met deze test kun je als automobilist jezelf op een leuke en makkelijke manier even ‘door de scan’ halen. Je weet meteen wat er goed gaat en wat eventuele aandachtspunten zijn. Een mooi initiatief, goed voor de verkeersveiligheid.”
Zelf de online test doen? Dat kan door hier te klikken
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Opties ‘uploaden’? Bij BMW kan het binnenkort ook
Bezitters van een BMW of Mini kunnen accessoires op hun auto in de toekomst aan- of uitzetten. Door de software draadloos aan te passen, worden onder meer camera’s, sensoren en rijhulpsystemen op afstand bediend. ‘Ook een pakket aan speciale geluiden voor elektrische auto’s, gemaakt door de beroemde componist Hans Zimmer, is mogelijk.’ -
Dronken automobilisten in België ontvangen sleutelhanger met naam doodgereden kind
Automobilisten die komend weekend in België bij alcoholcontroles worden betrapt, krijgen een sleutelhanger met de naam van een in het verkeer overleden kind. De angstaanjagende campagne wordt uitgevoerd door de politie en is een initiatief van de organisatie Ouders van Verongelukte Kinderen, met steun van het verkeersinstituut Vias. -
Man kocht in 2014 Porsche voor 50 bitcoin, nu verkoopt hij 'm voor 0,95 bitcoin
Een Belg heeft binnen enkele uren zijn Porsche Panamera verkocht voor 0,95 bitcoin. De tien jaar oude Porsche Panamera kostte daarmee omgerekend 29.500 euro. De Porsche stond daarvoor vier maanden lang tevergeefs te koop voor een prijs in euro's. -
Kleurrijkste auto aller tijden keert nog één keer terug, maar is niet te koop
De Nederlandse importeur van Volkswagen brengt de kleurrijkste auto uit de geschiedenis voor één keer terug. De Polo Harlekin (Duits voor Harlekijn) van 2021 is echter, in tegenstelling tot het origineel, niet te koop. Hij is slechts bedoeld als opkikkertje in een tijd waarin de vrolijkheid soms ver te zoeken is. -
Touringcar politie schuimt snelweg af: weer 200 bekeuringen voor appen en bellen
Bijna tweehonderd automobilisten en vrachtwagenchauffeurs zijn op de A15 tussen knooppunt Gorinchem en de Europoort in Rotterdam betrapt op bellen en appen achter het stuur. Nog eens zeventig anderen kregen een boete, omdat ze zich misdroegen op de snelweg. De overtreders werden door de politie gespot vanuit een comfortabele touringcar.
-
PREMIUM
Nina trekt alle aandacht met haar auto: ‘Dit is gewoon de binnenkant van mijn brein’
Ze stond ergens in de file afgelopen zomer en had toevallig wat stiften in de auto liggen. En dus begon ze te tekenen op het dashboard naast haar stuur. Zes maanden later is het interieur van de auto van de Belgische Nina Vandenbempt (31) een explosie van pluche, glitter en kleur. ,,Het is mijn eigen magisch, rijdend altaar”, zegt ze. ,,En het is ook een kunstproject waar ik na corona mee aan de slag ga.” -
‘Nieuwe VW Golf heeft opnieuw probleem met infotainment’
Volkswagen roept de nieuwste, achtste generatie van de Golf terug naar de garage vanwege problemen met het bedieningspaneel voor onder andere radio- en navigatiesystemen. Dat schrijft de Duitse krant Frankfurter Allgemeine Zeitung. Het is de zoveelste keer dat VW struikelt over het infotainment. -
Met 260 kilometer per uur over provinciale weg: jonge bestuurder scheurt tussen auto's door en vlucht voor de politie
De politie heeft zondagmiddag een jonge bestuurder aangehouden, nadat deze met een gemiddelde snelheid van 217 kilometer per uur over de N33 van Assen richting Rolde reed. Dat meldt het Dagblad van het Noorden.