Gelekt: dit is de nieuwe BMW M4 CSL
De BMW M4 CSL zou morgen pas officieel worden onthuld, maar circuleert nu al op internet. Ook Autoweek publiceert er al over.
De bijzondere variant van de M4 is waarschijnlijk dankzij een al te enthousiast lid van het BMW-forum Bimmerpost verspreid. De grille krijgt een andere indeling, zo blijkt uit de foto's. En de voorspoiler is nadrukkelijker aanwezig, met twee extra vinnetjes aan weerszijden die de luchtstroom moeten bevorderen. Verder monteert BMW M sideskirts die iets verder naar buiten komen en wordt het achteraanzicht gedomineerd door een diffuser die ten opzichte van de reguliere M4 extra luchtgeleiders kreeg.
Het meest in het oog springt natuurlijk de ‘ducktail’ op het kofferdeksel, een duidelijke verwijzing naar de E46 M3 CSL. In het donker herken je de M4 CSL aan zijn unieke achterlichten.
Waar al in grote lijnen bekend was hoe het exterieur van de M4 CSL eruit zou komen te zien, gold dat niet voor het interieur. Toch zijn ook daar de aanpassingen niet heel wereldschokkend te noemen. De M4 CSL krijgt sportief ogende kuipstoelen met CSL-logo’s in de hoofdsteunen. Verder is de middentunnel volledig opgetrokken uit carbonfiber en moest de middenarmsteun het veld ruimen.
Om extra gewicht te besparen sloopte men de achterbank eruit, in plaats daarvan tref je in de M4 CSL een netje aan waar je je racehelm (of je dagelijkse boodschappen) mee kunt vervoeren. Om het af te maken is het interieur gelardeerd met CSL-logo’s en heeft de M4 CSL een Alcantara stuurwiel met een felrode 12-uursmarkering.
Het vermogen van de M4 CSL is nog niet bekend, maar in ieder geval is in de motorruimte alvast een extra versteviging ter bevordering van de torsiestijfheid te zien. De BMW 4-Serie verscheen voor het eerst in 2013. Op deze pagina van Autoweek lees je meer over de geschiedenis van dit model en zie je ook welke versies er momenteel leverbaar zijn.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Mijn bevalling
Lisa (17) beviel plotseling: 'Bij de spoedpost zagen ze dat ik zwanger was én aan het bevallen’
Bevallen: vrouwen doen het al eeuwen en raken er nooit over uitgepraat. Bevallingen zijn prachtig, loodzwaar en veranderen je leven. In deze serie bevallingsverhalen creëren ouders openheid door het eerlijke verhaal van hun bevalling te delen. Lisa Kuijpers had op haar 17e een verrassingsbevalling: zij wist tot op het moment dat ze haar zoontje kreeg niet dat ze zwanger was. -
Deze bestelwagen is sneller dan een Bugatti
Ford heeft afgelopen weekend een Ford Transit-bestelwagen onthuld die sneller accelereert van 0 tot 100 kilometer per uur dan een Bugatti Chiron-hypercar. -
Eigenaren zonnepanelen benadeeld bij saldering per maand, CDA stelt Kamervragen
Het CDA heeft in de Tweede Kamer vragen gesteld aan minister Rob Jetten van Klimaat en Energie over hoe energieleveranciers de teruglevering van zonnepanelen verrekenen. De leveranciers moeten op jaarbasis salderen, maar het komt voor dat ze dat per maand doen. -
PREMIUM
Na je vijftigste op zoek naar een nieuwe baan: zo verging het Erik en Jan
Nederland telt een recordaantal openstaande vacatures, maar toch ervaren veel oudere werkzoekenden problemen bij het zoeken naar een nieuwe baan. Erik Kuiper en Jan Elzen moesten beiden opnieuw solliciteren na hun vijftigste. Dit zijn hun ervaringen. -
PREMIUMMIJN BLIK EN IK
De Citroën SM van Lucien (53) doet het nog uitstekend: ‘De meeste zijn na drie winters al weggeroest’
Het hart van Lucien Jongen (53) klopt altijd sneller bij twee automerken: Citroën en Maserati. Wat koop je dan voor auto? Een Citroën met een Maserati-motor: de SM. ,,Die twee merken leefden niet lang en gelukkig samen hoor.’’ Écht verliefd zijn op je auto. Kan dat? De mensen in deze rubriek zullen volmondig ‘ja’ zeggen. Zij houden van hun auto.
-
Grote politieactie bij Kia en Hyundai wegens vermeende illegale software
De Duitse politie heeft met 180 rechercheurs diverse huiszoekingen gedaan op acht plekken in Duitsland en Luxemburg. Doel was om te bewijzen dat ook Kia en Hyundai illegale software hebben toegepast in versies met een dieselmotor. -
Red Bull gaat eigen supersportwagen bouwen, er is alleen één probleem
Red Bull gaat 50 supersportwagens bouwen die ruim 5 miljoen euro per stuk moeten kosten. Er zit alleen één nadeeltje aan de auto: je mag er niet de openbare weg mee op. -
PREMIUM
Deze buurt heeft te grote auto’s voor garages: ‘Dat kost ze straks vierduizend euro parkeergeld’
Meer bewoners stemden vóór betaald parkeren dan tegen, maar een deel van hen heeft daar nu flink spijt van. Ze dreigen hun auto te moeten verkopen omdat die te groot is, of ze moeten elke dag de parkeermeter volstoppen.