Ford Thunderbird van Marilyn Monroe moet 550.000 dollar opbrengen
Een zwarte Ford Thunderbird convertible die ooit toebehoorde aan Marilyn Monroe wordt volgende maand geveild in de Verenigde Staten. De auto moet naar schatting tussen de drie en vijf ton opbrengen.
Delen per e-mail
Marilyn Monroe kreeg de auto als kerstcadeau van haar zakenpartner en fotograaf Milton Greene. De wagen is ook gebruikt toen ze in 1956 in het huwelijksbootje stapte met toneelschrijver Arthur Miller. In 1962 heeft ze de auto van de hand gedaan, net voordat ze aan een overdosis stierf.
De auto heeft een soft- en een hardtop en is voorzien van een 225 pk sterke V8. De auto is compleet gerestaureerd door Prestige Thunderbird Inc. in Santa Fe Springs, Californië. De auto wordt op 17 november geveild door Julien’s Auctions in Beverly Hills. Er kan ook online geboden worden.
Andere roemruchte wagens die het icoon uit de jaren 50 bezat: een Cadillac Eldorado convertible, die ze kreeg van haar echtgenoot Joe DiMaggio met wie ze van 1954 tot 1955 getrouwd was. En een Chrysler 300 convertible uit 1962.
Verder in het nieuws
-
Update Files richting skigebieden door ‘zwarte zaterdag’: in Duitsland en Frankrijk anderhalf uur vertraging
Op de routes richting skigebieden ontstaan zaterdagochtend de eerste files, laat de ANWB weten. Zo loopt het vast op de Fernpass tussen Duitsland en Oostenrijk en is daar sprake van een vertraging van ruim een uur. -
Vraag & Antwoord Worden Engelse koplampen bij apk afgekeurd?
Ik heb een geïmporteerde, rechtsgestuurde MG TF uit 2004. Hij heeft Engelse koplampen waarin je, door het verzetten van een palletje, het lichtbeeld kunt veranderen van Brits naar Europees. Je krijgt dan een vlak lichtbeeld, waarmee hij al vier jaar op rij is goedgekeurd bij de apk. Nu hoorde ik dat Engelse koplampen volgens de nieuwste apk-regels niet meer mogen. Klopt dat? -Ben Verweij -
Kloppen alarmberichten wel? Deze 'vuile’ diesels blijken geen schadelijke NOx uit te stoten
Nemen regeringen en gezondheidsorganisaties ten onrechte ‘vuile’ dieselauto’s op de korrel? Tests wijzen uit dat sommige modellen van BMW, Mercedes en Opel tussen de nul en één gram NOx per kilometer uitstoten. -
‘Gesjoemel Volkswagen is een materiële fout’
Het Duitse Bundesgerichtshof heeft de sjoemelsoftware in auto's van autoconcern Volkswagen bestempeld als een materiële fout. De hoogste Duitse rechter meldde dat op zijn website in een bericht over een geannuleerde hoorzitting. De eiser in die zaak schikte met VW, waardoor de zitting niet doorging. -
Gele natriumlamp langs rijksweg ingeruild voor hagelwit ledlicht
Rijkswaterstaat wil af van de oranje-gele natriumverlichting langs de snelwegen. Hagelwit ledlicht is goedkoper en geeft beter zicht.
-
Mercedes en BMW investeren een miljard euro in gezamenlijke mobiliteitsdiensten
Mercedes en BMW waren decennialang aartsrivalen, maar vandaag maken zij bekend dat ze gezamenlijk een miljard euro investeren in mobiliteitsdiensten. Samen creëren ze vijf divisies die zich wereldwijd gaan richten op elektrisch rijden, laadinfrastructuur, parkeren en autodelen. -
Rij-impressie Nieuwe Toyota Corolla biedt meer keuze in hybride
De Nederlandse autokoper is dol op de hybride modellen van Toyota. Met de opvolger van de Auris speelt het merk daar handig op in: bij de nieuwe Toyota Corolla zijn de hybride-fans niet langer op slechts één vermogensversie aangewezen. Ze kunnen kiezen voor 122 of 180 pk. -
Nieuwe brandstof bestaat voor 60 procent uit water en komt naar Nederland
De nieuwe brandstof Electriq~Fuel komt in 2020 naar Nederland. Deze brandstof bestaat voor 60 procent uit water en is op waterstof gebaseerd. Fabrikant Electriq~Global wil onder meer recyclingfabrieken starten en de brandstof aanbieden voor vrachtwagens, schepen en mobiele generatoren.