Brandstofprijzen aan de pomp opnieuw gestegen door stijging olieprijzen
Een forse stijging van de olieprijzen in de afgelopen week leidt ertoe dat de benzineprijzen wederom omhoog zijn gegaan. Uit cijfers van United Consumers blijkt dat Euro 95 tanken zaterdag naar verwachting per liter weer bijna een cent duurder is geworden.
Bestuurders betalen zaterdag gemiddeld €2,461 per liter Euro 95. Dat is 0,8 cent meer dan een dag eerder. Automobilisten betalen in Nederland 30 procent meer voor een liter Euro 95 dan een half jaar geleden. Op 10 maart kwam er nog een record van €2,502 in de boeken. Voor een liter diesel betaalt men €2,306, wat 0,2 cent meer is dan een dag eerder.
Een terugval van de Amerikaanse olievoorraden en een grote verstoring bij de productie van olie in Kazachstan zorgde voor een stijging van de olieprijzen. De Brent-prijs kwam daarbij weer even uit tot boven de 120 dollar per vat. Vlak daarvoor was er juist een scherpe daling waarbij de prijs onder de 100 dollar schoot.
Bij de meting van benzineprijzen baseert United Consumers zich op de adviesprijzen die vijf grote oliemaatschappijen dagelijks geven aan tankstations. Daarvan wordt het gemiddelde berekend.
Auto vaker aan de kant
De hogere brandstofprijzen zijn duidelijk terug te zien in het tankgedrag aan de Nederlandse pomp. Automobilisten gooien de tank veel minder vaak vol om de rekening nog een beetje betaalbaar te houden, concludeert ING uit gegevens over pinbetalingen.
Hoewel de benzineprijzen tot recordhoogtes stegen, bleef de pinomzet bij Nederlandse tankstations achter. Die steeg maar met 15 procent. Dat wijst erop dat automobilisten met minder volle tanks wegrijden bij pompstations, schreven onderzoekers van ING donderdag. Waarschijnlijk rijden automobilisten ook vaker naar goedkopere tankstations, verder weg van de snelweg, om de kosten voor het vervoer te drukken.
Vanaf 1 april worden de accijnzen voor brandstoffen aan de pomp verlaagd. Benzine wordt dan 17 cent goedkoper. Voor diesel geldt dat men 11 eurocent minder hoeft te betalen.
Bekijk hieronder onze video’s op het gebied van auto’s en mobiliteit:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
‘Bah, lust ik niet!’: deze strategie moedigt kieskeurig etertje aan tot proeven
Aan menig keukentafel is het iedere avond een strijd: ouders hebben hun uiterste best gedaan een gezonde maaltijd met groente te bereiden, maar kindlief weigert ook maar een hapje te proeven. Hoe zorg je dat je kind later meer lust dan patat en pannenkoeken? Onderzoekers van Maastricht University bestuderen het en kwamen onlangs tot een interessante ontdekking. -
Met video
Code geel in hele land door gladheid, Rijkswaterstaat waarschuwt verkeer
Het KNMI heeft in de nacht van woensdag op donderdag voor het hele land code geel afgekondigd vanwege kans op gladheid. In het zuiden kan het plaatselijk glad zijn door sneeuwresten, in het midden en noorden door bevriezing van natte weggedeelten. -
Autofabrikant keert recordbonus uit van 13.500 euro aan alle medewerkers
Van de kantinejuffrouw tot de directeur: alle medewerkers van een groot aantal autobouwers hebben over het afgelopen jaar een flinke bonus gekregen. Een Italiaanse sportwagenfabrikant betaalde het meest. -
AUTO-EXPERT
Gehoor geven aan terugroepactie auto is niet wettelijk verplicht
Automerken roepen auto’s soms terug naar de dealer, omdat er een defect is ontdekt dat moet worden verholpen. Zo’n terugroepactie kost meestal enige tijd. ‘Kan ik aansprakelijk worden gesteld voor de schade als ik in de tussentijd betrokken raak bij een ongeval?’, vraagt lezer Ad Martens zich af. Onze auto-expert Niek Schenk geeft antwoord. -
PREMIUM
Autorijden duur door benzineprijzen? Dan maar besparen op de verzekering
Aan hoge benzineprijzen valt weinig te veranderen, maar bij de autoverzekering valt er wél eenvoudig te besparen. Premies vergelijken, de dekking aanpassen, een schade wel of niet claimen: het kan honderden euro’s schelen als je geregeld je autoverzekering tegen het licht houdt.
-
Is het beter om ’s ochtends of ’s avonds te douchen? Dit zeggen dermatologen
Een frisse douche om wakker te worden? Of toch maar een warm bad om goed te slapen? Iedereen heeft wel een favoriet moment om zich te wassen. Maar welk tijdstip van de dag is nu het beste voor je huid? Wij vroegen advies aan dermatologen Jan Gutermuth en Thomas Maselis. ,,Ook de duur van je douche speelt een belangrijke rol.” -
-
-
PREMIUMEnergierekening
Laura: ‘We willen tot ons pensioen hier wonen, dus maandlasten zo laag mogelijk krijgen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Laura Baas (32) uit Siddeburen in Groningen. -
Automobilisten kiezen goedkopere pomp, doen tank minder vol en laten auto vaker staan
De hogere brandstofprijzen zijn duidelijk terug te zien in het tankgedrag aan de Nederlandse pomp. Automobilisten gooien de tank veel minder vaak vol om de rekening nog een beetje betaalbaar te houden, concludeert ING uit gegevens over pinbetalingen.