Ophef in Amerika: Man uit Detroit sterft week na uitzetting naar Irak
Delen per e-mail
Jimmy Aldaoud was al in Amerika toen hij nog een baby was. Toch werd hij uitgezet naar Irak, waar hij nog nooit was geweest. Kort na zijn uitzetting stierf de 41-jarige man. Nu is er ophef in Amerika: moeten de deportaties stop worden gezet?
Aldaoud overleed deze week, maakten zijn familie en een Amerikaanse mensenrechtenorganisatie bekend. Na een eerste bericht schreven vrijwel alle Amerikaanse media over het tragische einde van de 41-jarige man uit Detroit. In een filmpje is te zien hoe hij zelf nog vertelt over wat hem sinds zijn uitzetting is overkomen. ,,Ik snap de taal niet. Ik slaap op straat. Ik heb diabetes.’’ Hij vertelt hoe hij misselijk is en overgeeft, maar nog wel insuline spuit. ,,Ik heb hier niets.’’
Zijn familie gelooft dat Aldaoud uiteindelijk is overleden omdat hij in Irak niet aan insuline kon komen. De man was eerder nog nooit in dat land geweest. Zijn ouders komen er vandaan, maar zijn gevlucht vanwege hun katholieke geloof, dat in Irak zwaar onder vuur ligt. Jimmy werd geboren in een vluchtelingenkamp in Griekenland en kwam als baby van zes maanden naar Amerika, waar hij bijna zijn hele leven in Detroit woonde. Hij kampte met geestelijke problemen, volgens zijn advocaat oorzaak van zijn strafrechtelijke overtredingen.
‘Falende immigratie’
Het Witte Huis reageert niet op vragen over zijn zaak, maar de Immigration and Customs Enforcement (ICE), de dienst die verantwoordelijk is voor uitzettingen, wijst op zijn criminele verleden. Hij wordt verantwoordelijk gehouden voor onder meer huiselijk geweld en een aanval met een dodelijk wapen, het is niet duidelijk wanneer hij daarvoor werd veroordeeld.
Nu hij dood is, zijn er grote vragen over zijn deportatie, die door Aldaouds advocaat en vriend van de familie een ‘falen van het hele immigratiesysteem’ wordt genoemd. Daarover is deze week sowieso een heftige discussie losgebarsten in Amerika. Amerikaanse autoriteiten hebben woensdag bijna 700 werknemers opgepakt in voedselfabrieken in de staat Mississippi. Volgens de Immigration and Customs Enforcement (ICE) waren de mensen daar illegaal aan het werk. Het was mogelijk de grootste arrestatie van migranten zonder werkvergunning op een dag.
Sinds de arrestaties verspreiden beelden en video's van huilende kinderen zich over het internet en Amerika. Andere Amerikanen ontfermen zich over de kinderen, die hun ouders plots niet meer terug zagen keren van hun werk.
Verder in het nieuws
-
Erdogan dreigt legerbasissen te sluiten die door VS worden gebruikt
De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft ermee gedreigd twee legerbasissen in Turkije te sluiten die door de Verenigde Staten worden gebruikt. Turkije zal ‘indien nodig’ de luchtmachtbasis in Incirlik en het Kurecik radarstation in de oostelijke provincie Malatya sluiten. -
Uber-chauffeur moet vaker selfies maken
Uber-chauffeurs in heel Nederland zullen vaker worden gevraagd selfies te maken. Het platform vergelijkt de selfies vervolgens met de foto van de chauffeur die al in het systeem staat. Op die manier moet de identiteit van de chauffeur worden bevestigd. De regeling moet voorkomen dat taxichauffeurs en koeriers op accounts van anderen rondrijden. -
Edsilia Rombley belichaamt in Ziggo Dome het echte Songfestivalgevoel
Hoewel Het Grote Songfestivalfeest in de Ziggo Dome verre van uitverkocht raakte, slaagde het wel in zijn belangrijkste taak: het verhogen van de voorpret voor volgend jaar. -
PREMIUM
Knallende ‘crematie’ van traditie
Het verkeer op de Westduinweg kan aan het begin van de zondagmiddag niet meer voor- of achteruit. Mannen, jongens, en zelfs een kind, springen uit de auto, halen spandoeken te voorschijn. De capuchons van hun zwarte hoodie ver over hun hoofd getrokken. Sommigen van hen zijn nog extra beschermd tegen herkenning door een doek voor hun gezicht. Ze schreeuwen, trekken vast een blikje bier open. Her en der klinken harde vuurwerkknallen. Af en toe leegt iemand zijn blaas in een brandgang. -
Dode zwerver in kliko niet door misdrijf om het leven gekomen
De 39-jarige man uit Muntendam die in Edam levenloos ondersteboven in een kliko werd gevonden, is niet door een misdrijf om het leven gekomen. Dat maakte de politie bekend. Het is niet duidelijk hoe de man precies in de afvalbak terecht is gekomen en waar hij aan is overleden. Hij leidde volgens de politie ‘een zwervend bestaan’.
-
PREMIUM
interview Televisiekok Hugo Kennis wint Expeditie Robinson: ‘Ik stierf duizend doden’
Hugo Kennis (33) is winnaar geworden van de twintigste editie van Expeditie Robinson. De televisiekok toonde zich in een historische finale, over twee dagen, de sterkste. De finale werd vanavond live uitgezonden vanuit de Werkspoorkathedraal in Utrecht. -
De veiling van Superman’s cape en de voetbalzondag in De Ochtend Show to go
Maandag 15 december zijn Luud Smits en Hugo Borst te gast in De Ochtend Show to go. De show wordt gepresenteerd door Manuel Venderbos en is vanaf 07.30 uur live te zien in onze app en op deze site. -
Lucas Hamming wint gouden baton Maestro
Singer-songwriter Lucas Hamming mag zich de winnaar van Maestro 2019 noemen. De 26-jarige Lucas wist zijn concurrent actrice Monic Hendrickx (53) te verslaan en wint daarmee de felbegeerde gouden baton.