VVD de grootste, zwaar verlies voor de PvdA

Auteur: door Franka van der Rijt |   woensdag 03 maart 2010 | 23:50 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 05 maart 2010 | 20:59

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
ANP

ANP

STEENBERGEN - De VVD is woensdagavond in Steenbergen met 20,9 procent van de stemmen de grootste partij geworden.

Tweede en derde werden het CDA en GB/De Lokale Partij. De winnaars van 2006, de PvdA en Lijst Steenbergen Anders, moesten zware verliezen incasseren.

De PvdA werd tot de op één na kleinste partij geminimaliseerd. De nieuwe partij Door! van voormalig PvdA-wethouder Wilma Baartmans is verzekerd van tenminste één raadszetel. D66 bleek niet in staat de zeer gunstige landelijke peilingen te verzilveren; wel wat winst, maar zeker niet overtuigend.

Een zwaar teleurgestelde PvdA-lijsttrekker Leon Aanraad erkende meteen zijn verlies. De winst in 2006 van één naar vier zetels was volgens hem mede te danken aan het landelijke 'Bos-effect'; nu heeft de PvdA daar in omgekeerde richting last van. Volgens Aanraad zijn alle partijpolitieke beslissingen (zoals de breuk met Baartmans) 'zeer weloverwogen genomen'. Een optimistische Baartmans toonde zich begin van de avond al 'hoopvol' en blij toen de eerste goede uitslagen voor Door! binnenkwamen.

Even voor tien uur gisteravond kwamen in het Steenbergse gemeentehuis de uitslagen binnen van de eerste vier stembureaus. Die lieten meteen een hele duidelijke trend zien wat betreft de verliezers. Door! leek toen nog af te stevenen op een grotere winst.

Jan Ooms van Lijst Steenbergen Anders was gisteren teleurgesteld. Steenbergen Anders voerde harde oppositie en dat is mogelijk door de kiezer afgestraft, aldus Ooms. Steenbergen Anders was ook de partij die de coalitie in februari 2008 liet klappen en daar heeft de partij mogelijk last van, aldus Ooms.

VVD-lijsttrekker Petra Lepolder, de nieuwe politiek leider van de liberalen, was gisteravond dolenthousiast over de winst.

De VVD kan zodoende als grootste de coalitiebesprekingen openen.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
@ton: "De kiezers hebben gesproken."

Ik zou dat willen nuanceren: 46% van de kiezers hebben gesproken.
Hans - 05-03-2010 | 20:59
Slogan PVDA : Iederen telt mee

Slogan in Steenbergen : Iederen telt mee,behalve PVDA (lees Aanraad)
kees - 04-03-2010 | 20:44
Wat een geweldige verkiezingsuitslag. De kiezers hebben gesproken.
Ik hoop dat de VVD het lukt een stabiele coalitie te vormen de komende jaren en dat er vanaf nu politiek bedreven gaat worden. De kiezers hebben de straatvechtertjes Aanraad en Ooms genadeloos afgestraft voor hun groot ego en gekrakeel.
Zij mogen netjes in het oppositie-bankje.
Leon Aanraad dekt zich in door te spreken van een "Bos-effect",maar de landelijke PVDA heeft geen 75% van de zetels verloren. Aanraad moet bij zichzelf te rade gaan en spreken van een "Aanraad-effect". Het zou belachelijk zijn als hij voor zichzelf hieruit niet de juiste conclusies trekt.
Hopelijk wordt Steenbergen de komende jaren weer op een fatsoenlijke en doortastende manier bestuurd. Hulde aan de kiezers.
ton - 04-03-2010 | 20:40
Gelukkig dat er een draagvlak is voor de partij Door.,Met een zetel en een goede achterban
ben ik blij dat deze partij haar geluid kan laten horen in de gemeente Steenbergen
Ik wens jullie succes toe.
Jan vd velde - 04-03-2010 | 16:42
Namens de VVD in Steenbergen wil ik alle kiezers bedanken die op ons gestemd hebben.
Bedankt voor het vertrouwen, we zullen u niet teleurstellen.

Petra Lepolder - 04-03-2010 | 13:46

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

Poll

Bergen moet hondenwachters aanstellen in strijd tegen poep op de stoep.

Laatste nieuws Dichtbij