PORT SAID - De tientallen doden die woensdagavond in Egypte vielen bij geweld na de voetbalwedstrijd tussen thuisclub Al-Masri en Al-Ahly (3-1) uit de hoofdstad Ca‹ro, houden verband met een jarenlange rivaliteit tussen de fans van beide clubs. In de afgelopen periode deden zich meer geweldsincidenten voor in het Egyptische profvoetbal, zo meldde de Arabische nieuwszender al-Jazeera.
Zie ook:
Die incidenten konden plaatsvinden door een afnemende aanwezigheid van de politie bij profwedstrijden. De beveiligingsmaatregelen rond voetbalwedstrijden hebben minder prioriteit gekregen sinds het begin van de revolutie in Egypte. Die begon ruim een jaar geleden en leidde onder meer tot de val van dictator Hosni Mubarak.
Rode duivels
In de afgelopen jaren deden zich vaker geweldsincidenten voor tussen fans van Al-Masri en topclub Al-Ahly. De supporters van de laatste club hebben als bijnaam de Rode Duivels, of Ultras. Al-Masri beschikt ook over een uiterst fanatieke aanhang.
Al-Ahly heeft een link met Nederland. In het seizoen 2002/2003 was de Nederlander Jo Bonfrère er trainer. De oud-voetballer van MVV werd ontslagen, nadat hij op de laatste speeldag van de competitie alsnog naast het landskampioenschap had gegrepen. Al-Ahly werd al 36 keer kampioen, waaronder in het afgelopen seizoen.
Feyenoord
Oud-Feyenoorder Sherif Ekramy verdedigt het doel van Al-Ahly. Het is onduidelijk of hij dat ook deed tijdens de verloren wedstrijd woensdag tegen Al-Masri. Hossam Ghaly, een middenvelder die in het verleden eveneens onder contract stond bij Feyenoord, draagt nummer 14 en is aanvoerder van Al-Ahly.
© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.



zie ook: 




















