Abubakar Kourouman, aanvaller van Aardenburg, snelt langs Can Kiran van Terneuzen. De bezoekers namen in Aardenburg een 2-0-voorsprong, misten na rust een strafschop en moesten vervolgens nog een gelijkspel toestaan aan de thuisclub (2-2). foto Peter Nicolai
Twee minuten voor het verstrijken van de officiële speeltijd tekende invaller Jelle de Vreeze voor de gelijkmaker. De fysiek sterke spits bekroonde een opportunistisch slotoffensief in een drukbevolkt strafschopgebied met een schuiver in de hoek. De thuisploeg ging onder applaus van de eigen aanhang als morele winnaar van het veld.
Terneuzen droop met de staart tussen de benen ontgoocheld af. De uitstekend leidende arbiter Brummer (ex–betaald voetbal) uit Roosendaal zei te hebben genoten van beide elftallen, maar was vooral onder de indruk van Terneuzen. "Een heerlijke ploeg. Ze speelden vooral in de eerste helft prima."
"Je schiet er weinig mee op'', vond Erik-Jan Naudts, die met de sterk spelende aanvoerder Bert den Hamer vijf kwartier lang de regie op het middenveld in handen had gehad. Trainer Diederik Hiensch haalde hem na de eerste tegentreffer van Aardenburg (Dwight van Hulle) naar de achterste lijn, als vervanger van Dennis de Kraker. Hiensch: "Dennis zat niet in de wedstrijd."
Waar Aardenburg-trainer Fonny Verstraeten de inbreng van zijn invallers roemde, kantelde het duel na de eerste wissel van Hiensch echter in het voordeel van de thuisploeg. "Angst", verklaarde Hiensch de opmerkelijke terugval van zijn ploeg. "Als je toch ook ziet hoe die goals ontstaan. Mijn keeper stompt bij die eerste goal de bal tegen de rug van een speler, waarna hij binnen valt." Terneuzen ervoer het gelijkspel als een nederlaag en treurde in een muisstille kleedkamer lang na. Hiensch zei in de rust te hebben gevraagd de wedstrijd op slot te gooien.
De bezoekers controleerden na doelpunten van Dominique Verlinde en de vooral in de eerste helft niet af te stoppen Tom Janssen (flater doelman Tazelaar) het duel ook na de hervatting, waren lang heer en meester en hadden op 0-3 moeten komen toen Erik-Jan Naudts in de 65e minuut mocht aanleggen voor een strafschop. Die ketste echter via de paal terug in het veld.
De in wit tenue spelende gasten leken het zich allemaal te kunnen veroorloven, maar dat bleek uiteindelijk schijn. "Die gemiste strafschop was het keerpunt in de wedstrijd", vond een glunderende Fonny Verstraeten. "Hun technische bagage was veel groter en ze waren tot dan een klasse beter geweest. Ze hebben het alleen niet afgemaakt." Steven de Croock (Aardenburg): "Als je een 2-0-voorsprong nog weggeeft, dan heb je het tactisch niet goed gedaan."
De manier waarop dat ene punt uit het vuur was gesleept, maakte verder niemand in de Aardenburgse gelederen iets uit. "We zijn al verder dan vorig seizoen", riep een supporter, verwijzend naar de nederlaag in het openingsduel met HVV'24.
Aardenburg-Terneuzen 2-2 (0-2). 9. Dominique Verlinde 0-1, 19. Tom Janssen 0-2, 72. Dwight van Hulle 1-2, 88. Jelle de Vreeze 2-2. Scheidsrechter: J.W. Brummer (Roosendaal). Gele kaart: Steve van Hulle, Sander de Bart (Aardenburg). Aantal toeschouwers: 400.























