Belangrijke zege voor Scheldesport

Auteur: door Aector Dooms |   maandag 08 februari 2010 | 09:44 | Laatst bijgewerkt op: maandag 08 februari 2010 | 10:06

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
TERNEUZEN - De basketballers van Scheldesport hebben in de strijd tegen de degradatie in de hoofdklasse een belangrijke uitzege (58-50) tegen High Five 2 behaald.
Voor de vrouwen van Scheldesport wordt de positie in de overgangsklasse na het 63-37-verlies tegen Agathos vrijwel uitzichtloos. De mannen van Voorwaarts gingen in de Zeeuwse klasse onderuit (87-36) bij De Smokkelhoek 2.

Mannen. High Five 2-Scheldesport 50-58 (26-41): De Terneuzenaren legden de basis voor de winst in een uitmuntende eerste helft. Scheldesport speelde zonder zijn center Joeri van Aalst, maar dat gemis werd aanvallend gecompenseerd door Rochardi Maduro en Ilja van den Bosch. Daarnaast werden er geen kansen weggegeven. Dit leidde tot een comfortabele voorsprong bij de rust.

In de tweede helft sloop de angst binnen de ploeg van trainer Peter Vaal. Wel liep Scheldesport verder uit naar 50-31, maar daarna kwamen de Brabanders terug. ,,De concentratie verslapte en we toonden ook geen lef meer. De tegenstander naderde tot op vier punten, maar we zijn daarna terug uitgelopen naar een marge van acht punten", zei de tevreden coach. Vaal voorziet nog een spannende strijd om het lijfsbehoud. Maduro en Van den Bosch waren topscorer met zestien en twaalf punten.

De Smokkelhoek 2-Voorwaarts 87-36 (53-11): De Axelaars waren voor rust niet opgewassen tegen de aanvalskracht van de tegenstander. Dat beeld veranderde in de tweede helft toen er bij Voorwaarts werd overgeschakeld naar een zone-verdediging. Volkert Lefévre (13) en Stefan de Clerk (10) scoorden de meeste punten voor de Axelaars.

Vrouwen Agathos-Scheldesport 63-37 (31-14): Een slechte start heeft Scheldesport, zonder topscoorster Marjolein Kruijsse, niet meer goed kunnen maken. In de tweede helft was er enig herstel in het team van coach Martin van Ham. Paulien van den Heuvel was namens Scheldesport goed voor meer dan twintig punten.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.



Sportpoll

Dankzij NAC kan Ajax na vandaag de titel definitief vergeten.

Uitslagen