'Die laatste bal moet beter worden'

Auteur: door Henk van de Voorde |   vrijdag 18 juli 2008 | 07:58 | Laatst bijgewerkt op: vrijdag 18 juli 2008 | 09:24

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Brigith de Waele. foto Camile Schelstraete

Brigith de Waele. foto Camile Schelstraete

TENNIS - Brigith de Waele (21) is een van de smaakmakers in het Vechthanentoernooi in Breskens.
De lokale favoriete, die deel uitmaakt van de wedstrijdleiding, had ingeschreven in vier categorieën, met een reële kans op de eindzege in het enkel-4 en het dubbel-3 met Mandy Wolfert.

Om goed mee te kunnen draaien op 3-niveau moet ze wel wat vaster worden. "Die laatste bal moet beter. Vaak ga ik met mijn forehand de fout in. Afgelopen zondag in de 4-finale van Aardenburg had ik meestal het initiatief, maar verloor uiteindelijk toch van Sharon de Witte (7-5 6-4). Zij sloeg vaak alles diep en vrij hoog terug op mijn forehand, net boven mijn schouder. Sharon heeft weinig punten gemaakt met harde strakke ballen, maar ze heeft het gewoon slim gespeeld."

Brigith de Waele heeft een duidelijke voorkeur voor offensief spel, zoals ze zelf vaak demonstreert met haar vlammende backhand. "Ik sla graag door, maar moet gewoon vaster worden. Samen met Kay Wisse (15) uit Groede train ik bij tennisleraar Filip Versluys op regelmaat van achteruit. Daarnaast krijg ik van Pierre van Hyfte privétraining, waarbij vooral op aanvallend spel wordt getraind", vertelt ze.

De Bressiaanse, die ook voetbalt, komt uit een sportieve familie. Vader Theo heeft jarenlang gekeept bij VV Breskens en moeder Elles tennist. Brigiths broer Bryan (20) keept inmiddels in het eerste van VV Breskens (en tennist ook), terwijl jongere broer John (13) een groot tennistalent is. Hij behoort bij de landelijke toppers in zijn leeftijdscategorie. "Vorig jaar werd hij met het jongensteam van De Boskreek tweede van Nederland. Als ik tegen John tennis, wint hij met 6-3 6-2 of iets dergelijks. Hij heeft een goede fore- en backhand en pakt de bal veel sneller dan ik. Maar hij traint ook een keer of vijf per week", aldus Brigith de Waele.

Ze startte het toernooiseizoen prima met de eerste prijs in het enkel-4 te Kapelle. "Ik won in de finale in een zware driesetter van Xira van Benten (6-7 6-2 6-3). Vanaf de tweede set lukten veel korte ballen bij mij. Ze zei dat ze er gek van werd."

In de halve finale te Hulst kreeg ook Nathalie de Schepper (6-2 7-5) te maken met de verraderlijke backhanddropshots van de West-Zeeuws-Vlaamse. In de finale revancheerde haar jongere zus Sophie zich echter tegen Brigith de Waele (6-1 5-7 6-4).

"Nathalie sloeg nogal eens half court ballen die ik kon wegleggen. Sophie heeft meer tempo in haar slagen, maar ze versloeg zich in de tweede set nogal eens op mijn dropshots. Ik schrijf links, maar tennis rechts. Deze combinatie is goed voor het gevoel bij het slaan van backhanddropshots en -volleys."

© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

Onder de reactie moet altijd uw voornaam, achternaam en woonplaats staan.

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

Sportpoll

Robben moet de eerste tijd geen penalty’s meer nemen.

Uitslagen