Okkema op dressuurstrooptocht

Auteur: door Wim van Ginneken |   dinsdag 22 november 2011 | 08:18 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 22 november 2011 | 08:19

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
PAARDENSPORT - Jeroen Okkema was in Delft de grote man van de eerste selectieronde voor de strijd om de nationale KNHS-indoordressuurtitels.
De Argonautruiter uit Sint Willebrord schreef zowel de ZZ-Z-wedstrijd als de Prix St. Georges op zijn naam.

Slechts de kwalificatie voor Jumping Amsterdam, de extra prijs voor de combinatie met de hoogste dagscore in de Prix St. Georges, liep Okkema mis.

Die prijs werd binnengehaald door Patrick van der Meer die met Karolus van Wittenstein in de eerste Prix St. Georgesgroep juist iets hoger scoorde dan Okkema in de tweede groep.

"Tijdens de uitgestrekte stap hoorde Tops Fields plotseling iets op het dak", meldde Okkema. "Daardoor ging het hoofd omhoog om te luisteren. Dat heeft wel wat punten gekost."

Kwalificatiekansen voor Jumping Amsterdam zijn er voor Okkema binnenkort weer in Nieuw- en St. Joosland en in Roosendaal.

In Delft was Mara de Vries van de Biesboschruiters uit Werkendam met BMC Nedersign Saint Tropez Okkema's grootste concurrente in de Prix St. Georges. Ze moest over twee juryleden twaalf punten toegeven.

Okkema won met dezelfde marge een ZZ-Z-rubriek met Top's Zoe. "Die liep onwijs goed. Het was jammer dat ze vóór een van de galopwissels in draf viel. Dat leverde voor dat onderdeel de cijfers één en twee op."

In het spoor van Okkema werden ook goede kwalificatiezaken gedaan door Pieter Ton uit Steenbergen met Veff's Falco (derde), Cheryl de Vette uit Nispen met Triomph (vierde) en door Femke de Laat uit Schijf met Tommie (vijfde).

In het Limburgse Beek werd Okkema met Tjechov, voor een enigszins verdeelde jury, tweede in de Grand Prix met een score van 66.81 procent. Slechts de Amerikaanse winnares ging de Willebrorder met een verschil van 0,1 procent vooraf.

Baldine van Dijk begon in Wanroij sterk in de nationale competitie springen om de KNHS-Hartog Lucerne Trophy DZ.

In de eerste manche, de stijlronde, kwam de amazone van de Ruc- phense Rodeo Ruiters op de tweede plaats. Die plaats verspeelde ze in de tweede omloop vanwege een springfout met haar Aester Montana. Van Dijk kwam uit op de vierde plaats in de eindstand.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.



Sportpoll

NAC moet de hand vooral in eigen boezem steken

Uitslagen