Kwist heeft alle tijd om te genieten

Auteur: door Wouter Schelvis |   maandag 01 november 2010 | 09:40 | Laatst bijgewerkt op: maandag 01 november 2010 | 09:50

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Op de Pannenhoefsebaan hebben atleten van ongeveer gelijke sterkte elkaar gevonden. In een groep lopen is een wapen in de strijd tegen de eenzaamheid van de marathon. foto Peter van Trijen/het fotoburo

Op de Pannenhoefsebaan hebben atleten van ongeveer gelijke sterkte elkaar gevonden. In een groep lopen is een wapen in de strijd tegen de eenzaamheid van de marathon. foto Peter van Trijen/het fotoburo

ATLETIEK - De dag voor de wedstrijd stuurde Rotterdammer Patrick Kwist (42) zijn coach een sms'je met de mededeling 'ik ben er klaar voor'. Er was geen woord van gelogen.
De docent Horeca en Techniek van het Albeda-College werd gisteren man of the match. Direct na het startschot liet hij de concurrentie achter zich en stoof hij naar het eerste serieuze meetpunt, de vijf kilometer. Met de klok op 16,48 minuten had hij al een ruime voorsprong opgebouwd op de overige 265 deelnemers. Bij de volgende klok, die van de 10 kilometer, passeerde hij na 34 minuten door het sprookjesachtige herfstbos van De Pannehoef.

Omkijken had geen zin meer voor de marathonspecialist. De achtervolgende groep van vijf lopers zat al op meer dan drie minuten.

Halverwege de wedstrijd was zijn voorsprong opnieuw verdubbeld en leek hij zelfs af te stevenen op een tijd van 2 uur 25 minuten. Dat werd het niet, maar met 2.28,44 uur liep hij wel naar een eindtijd die lang niet gezien was op de Markt in Etten.

"Ik ben goed door blijven gaan, ook in de laatste zware kilometers. Even was ik uit mijn ritme toen ik mijn sportdrank moest zoeken bij de verzorgingstent. Gelukkig kon ik me snel herpakken en er zelfs een snelle vijf kilometer uitpersen. Waarom ik even langs de kant stond? Simpel, ik moest plassen, dat luchtte enorm op. Daarna vloog ik weer in de richting van het centrum en benaderde ik tot op minder dan twee minuten mijn persoonlijk record."

Kwist had onderweg genoten van het landschap. "Maar ook van de perfecte organisatie. Afgezien van dat flesjesincident was alles tot in de puntjes geregeld. Heerlijk ook om die lucht van koeienpoep in te ademen, dat is voor een stadsjongen uit Rotterdam echt kicken."

In januari loopt de 28e winnaar van de 'Herfstmarathon' opnieuw een marathon. "Dan ga ik naar Dubai. Daar maak ik er een trainingsloop van om in Rotterdam voor een snelle tijd te gaan. Ja, full-time werken in het onderwijs is pittig, maar door de vele vakanties kan ik wel lekker trainen en marathons lopen."

Kwist zag pas na twaalf minuten de nummer twee over de eindstreep komen. Het bleek Jos op 't Hoog uit Haaren te zijn. Hij was tevreden.

"Begin oktober werd ik derde in de zware Zeeland-Marathon, verleden week won ik de eveneens pittige Oirschotse Heidemarathon en vandaag weer tweede. Het is tegen alle regels in, maar ik voel me er prima bij."

Ad van Beek (RREL) liep zijn debuutmarathon net binnen de drie uur. "Ik kreeg kramp en verspeelde vier minuten, maar dit smaakt naar meer. In de aanloop moet ik dan wel een duurloopje extra doen."

Snelste vrouw op de klassieke afstand werd Sandra van Buggenhout uit het Belgische Opwijk. "Het tweede deel was zwaar, maar ik heb mijn record met negen minuten tot 3.03,04 uur verbeterd. Ik vind dat ik mijn best gedaan heb!"

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.



Sportpoll

NAC moet de hand vooral in eigen boezem steken

Uitslagen