BREDA - De rellen rond de bekerwedstrijd NAC - Go Ahead zijn voor de Bredase voetbalclub aanleiding om zware stadionverboden uit te delen.
Zie ook:
Dat gebeurt nog voor de eerstvolgende wedstrijd van NAC tegen VVV.
NAC, politie, justitie en de gemeente vinden de gebeurtenissen van woensdagavond ‘volstrekt ontoelaatbaar’. Zowel tijdens als na de door NAC verloren wedstrijd zorgden ‘teleurgestelde’ supporters voor onrust. In en rondom het stadion is er volgens de partijen veel schade veroorzaakt door de relschoppers. Waar mogelijk zal deze schade op de schuldigen verhaald worden.
Rond de wedstrijd zijn negen aanhoudingen verricht. De politie sluit niet uit dat er meer arrestaties volgen. Geweldplegers die op de camerabeelden herkend worden, zijn vanaf heden niet meer welkom in het Rat Verleghstadion.
De clubraad van NAC vergaderde gisteren - in het bijzijn van bestuur en directie - tot laat over de kwestie. Na middernacht kwam er een verklaring waarin het volgende staat: ‘De clubraad ontwaart een tendens van verruwing die in de ogen van de clubraad niet bij NAC past. Met de rellen tijdens de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles als absoluut dieptepunt.’ De clubraad schaart zich ook volledig achter de maatregelen van NAC. Sjoerd van Fessem, voorzitter van de clubraad: „Het afgelopen halfjaar zijn we al vaker negatief in het nieuws geweest. Ik noem de spreekkoren tegen VVV en Willem II. Maar ook in Groesbeek en bij Jong De Graafschap waren er problemen. Daar waren mensen die de grenzen van geweld opzoeken en die zien we liever niet bij NAC. Tegen Go Ahead escaleerde het.” Het bestuur heeft besloten om de hekken tussen de tribunes weer terug te plaatsen. Het eerste hek zal voor de wedstrijd van morgen bij Vak G geplaatst worden. Zo moet het voor ‘kwaadwillende supporters’ onmogelijk worden zich tussen de vakken door te verplaatsen. Een NAC-supporter, die getuige was van de onrust op de B-side, kan zich de angst onder de fans van de tegenpartij goed voorstellen. „De relschoppers stoomden gezamenlijk op naar de andere vakken. Het zag er dreigend uit. Het zijn jonge gastjes die alles verpesten. Zo tussen de 14 en 18 jaar. Veel ouder zijn ze niet”, zegt de man die niet met zijn naam in de krant wil.Burgemeester Peter van der Velden van Breda is woedend over de rellen. „We tolereren dit soort gedrag niet. Ik heb gehoord en gezien wat dit gedrag met de andere mensen in het stadion heeft gedaan. Ik heb veel waardering voor de inzet van alle partijen die erger hebben voorkomen.”Volgens NAC hebben de rellen ook gevolgen voor de verbouwingsplannen voor het stadion. De toegankelijkheid van tribunes en supportersvakken zal opnieuw tegen het licht worden gehouden. Verder gaan de betrokken partijen samen bekijken hoe het alcohol- en drugsgebruik in en rond het stadion kan worden teruggedrongen. Als extra maatregelen worden in een persbericht genoemd: uitbreiding van het cameratoezicht en uitbreiding van het gebied waar het verboden is aangebroken blikjes of flesjes bij zich te dragen.
© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.



Sorteer reacties




















