PAARDENSPORT - Dressuurrijdster Kelly Outhuyse had in de Z1-wedstrijd van de Waspikse Langstraatruiters in manege Buitenhorst te Oosteind de hoogste pet op met haar Ufo. Toch werd ze winnares met Witricia. "Ufo voelde beter aan dan Witricia", legde de amazone van LR Prins Bernhard Rijen uit. "Rijtechnisch moest ik onderweg veel minder zien op te lossen.
En ik vond Ufo ook wat flitsender in de draf."Het juryduo René Otten en Ad Trommelen zag het allemaal iets anders. Zo kon het gebeuren dat Kelly Outhuyse met de zesjarige San Remo-merrie Witricia de winst pakte in de finalewedstrijd van de KNHS-Kring Breda. "Ik had er onderweg nogal wat aan gesleuteld. Als je dat onzichtbaar voor de jury kunt doen is dat niet erg. Het is voor Witricia pas het eerste Z1-seizoen. Zes wedstrijden heeft ze nu gelopen. We worden het steeds meer samen eens."
Met Ufo plaatste Kelly Outhuyse zich ook voor de Brabantse titelstrijd. "Hij is hengst, maar hij weet daar zelf niks van. Ufo heeft bij mij weer plezier in zijn werk gekregen." Rosalie Mol (16) kwam op een knappe derde plaats uit. Haar Legend heeft talent te over, maar de Nikoto-zoon moet nog wat wedstrijdervaring opdoen. Soms is er nog ontploffingsgevaar, want de ruin kan heel heet worden. Ditmaal pakte hij uit met goede zijgangen en beste verruimingen. Bovendien was er de controle bij de Oosteindse amazone.
In de Z2-klasse bleek Wilma van der Steen met Vadette een maatje te groot voor de rest. Gisella Bartels maakte met D'Artagnan een overtuigend Z2-debuut. "Het is wel een boef" vertelt de Prinsenbeekse. "Een brutaal paard dat heet en werkwillig is."
In de L2-klasse was ze er al nationaal KNHS-kampioen mee. D'Artagnan scoorde met zijn appuyementen en zijn middendraf. Hij bleef ook fijn tactmatig lopen. Bij de vliegende galopwissels slopen alnog een paar kleine foutjes binnen.
























