BredaGym en Dynamo baas in België

Auteur: door Ton Buckens |   dinsdag 03 november 2009 | 08:19 | Laatst bijgewerkt op: dinsdag 03 november 2009 | 08:54

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Lieke Ros

Lieke Ros

TURNEN - Turnsters van Dynamo Roosendaal en BredaGym/GymXL zijn afgelopen weekeinde op de internationale Wase Gym Cup bij de jeugd en junioren/senioren in het Belgische Melsele sterk voor de dag gekomen. Voor beide verenigingen was het een geslaagde seizoenstart.
De twee deelnemende teams voerden in beide categorieën de boventoon aan.

Bij de jeugd topsport werd het team van Dynamo, bestaande uit Naema Ayal, Femke Konings, Kelly Nollen en Naomi Roovers, eerste met tien punten voorsprong op de nummer twee, het gecombineerde BredaGym/Gym XL (Amersfoort). Deze gelegenheidsformatie bestond uit de turnsters Channah Rombouts, Ditte van den Beld, Sharon Boeve en de talentvolle Bredase Femke van Brunschot.

Bij de junioren/senioren waren de rollen voor de teams omgedraaid. Hier won BredaGym het goud voor Dynamo. Samen met de zusjes Veronique en Michele Sprenger van GymXL wisten Lieke Ros en Chantal Jorna een sterke wedstrijd te turnen.

Voor Dynamo kwamen in actie Denise Tan, Jinte van den Eijnden, de goed presterende Ashley Vissenberg en Tigris de Leeuw. Dit team liet het vooral op de balk liggen om het BredaGym nog lastig te maken.

Individueel stak de Etten-Leurse Lieke Ros bij de junioren/senioren met kop en schouders boven de rest uit. Naast haar goud was er ook nog zilver voor Chantal Jorna. De Bredase, die het individuele turnen in juni van dit jaar vaarwel had gezegd, deed enkel mee om het team compleet te maken.

Individueel was er ook succes voor Dynamo, dat alweer voor de vijfde keer deelnam. Bij de jeugd werd Naema Ayal eerste, gevolgd door haar teamgenoten Femke Konings en Kelly Nollen. Bij de junioren/ senioren was er nog brons voor Denise Tan.

Zondag werden de toestelfinales afgewerkt. Na de succesvolle team en meerkampfinale op zaterdag sloten Lieke Ros en Chantal Jorna het weekend af met twee gouden medailles en een zilveren medaille in de toestelfinales. Ros won het goud op sprong en balk en zilver voor Jorna op balk.

Van Dynamo Roosendaal behaalde bij de junioren/senioren Tigris de Leeuw op brug en vloer het goud. Op sprong was er zilver voor Naema Ayal en brons voor Naomi Roovers. Femke Konings pakte op brug het zilver. Brons was er nog voor Naema Ayal op balk. Kelly Nollen en Naema Ayal wonnen zilver en brons op vloer.

Al met al uitstekende resultaten voor de West-Brabantse turnsters.

© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

Onder de reactie moet altijd uw voornaam, achternaam en woonplaats staan.

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

Sportpoll

Robben moet de eerste tijd geen penalty’s meer nemen.

Uitslagen