Aanvaller Stefan Duyf kwam in het seizoen 2007/2008 ook al een jaar uit voor Push in de overgangsklasse. Hij was dat jaar goed voor 22 doelpunten, waarvan een groot deel uit een strafcorner, zoals hier tegen Rood Wit. foto Ramon Mangold/het fotoburo
Zie ook:
Zo, die staat. De eigengereide Tilburger hoopt Push komend seizoen bij de hand te nemen. In de overgangsklasse, dat dan weer wel. Daarvoor verliet hij onlangs Tilburg, dat in al die jaren een beetje zijn tweede thuis was geworden. Maar ook dat is relatief in de wereld van Duyf. Ooit begonnen als een onstuimig achtjarig ventje bij MOP uit Vught, op zijn dertiende weggeplukt door Den Bosch om vervolgens op zijn 21e te belanden bij het net gepromoveerde Tilburg. "Ach, zie me maar als een Brabantse globetrotter", lacht hij.
De opvallende move om Tilburg, evenals in 2007, te verlaten voor Push deed de nodige wenkbrauwen fronsen. Was het destijds het einde van een tijdperk onder leiding van trainer Marijne, nu kon Duyf zich niet meer vereenzelvigen met het beleid van de Tilburgers. Te veel buitenlandse spelers, weinig minuten voor de eigen jeugd en een scheefgroei qua honorering binnen de selectie. En dus ruilde hij de hoofdklasse opnieuw in voor de overgangsklasse. Zijn eerste kennismaking in 2007 bleek geen succes. "Jarenlang ben ik verwend geweest met duels tegen Bloemendaal en Amsterdam. Dan is het lastig als je naar Qui Vive en HBS moet. Ik was nog te ambitieus voor dat niveau. En vergeet niet dat Push net uit de eerste klasse was gepromoveerd. Het kader is nu beter, verder ook vooral", merkte Duyf, die Push in 2008 na een jaar alweer inruilde voor Tilburg.
Maar nu blijft hij, is hij stellig. "Anders verlies ik mijn geloofwaardigheid. Ik wil met Push binnen twee tot drie jaar naar de hoofdklasse. Dat kan, want vergeet niet dat Push de grootste van de vier toonaangevende Brabantse clubs is."























