Marianne Vos met speels gemak naar zege in Rucphen

Auteur: Door Ad Pertijs |   zaterdag 21 januari 2012 | 15:19 | Laatst bijgewerkt op: zaterdag 21 januari 2012 | 15:57

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Marianne Vos.Foto Ad Pertijs

Marianne Vos.Foto Ad Pertijs

RUCPHEN – Marianne Vos keek om en zag dat ze weg was. De veldrit van Rucphen was amper begonnen of de wereldkampioene had ongemerkt al een beslissend gaatje geslagen. Met speels gemak reed ze vervolgens de wedstrijd uit.

“Het is een mooi parcours”, deelde ze na afloop een compliment uit aan organisator Giel van Ginneken. “Er zit van alles in: technische stukken, zand en modder.”

Daphny van den Brand finishte pas na twee minuten op de tweede plaats. De derde plek was voor Nikki Harris. Het verschil was opmerkelijk groot. “Natuurlijk denk je vooraf na over de vraag of het goed is om hier voluit te gaan. Morgen in Hoogerheide is het belangrijker. Gaandeweg de wedstrijd voelde ik echter dat het goed te doen was. Alleen het laatste stukje van het parcours liep erg zwaar.”

Daphny van den Brand had zich vooraf eveneens voorgenomen om de strijd met Vos vol overtuiging aan te gaan. “Ik geef het nooit zomaar weg.” Toch keek ze snel tegen een grote achterstand aan. “In de eerste ronde zat ik wat te klooien met het parcours. Daarnaast raakte ik in de clinch met Nikki Harris, die heel andere lijnen reed dan ik.” Voor ze het wist was Vos gevlogen. “En dan weet je ook dat je wel erg diep moet gaan om Marianne weer terug te pakken. Het was daarom beter om me neer te leggen bij de tweede plaats en te denken aan Hoogerheide en Koksijde.”

Harris en Van den Brand vochten nog even een gevecht uit om de tweede plaats, maar in de finale sloeg de kopvrouwe van AA Drink gedecideerd haar slag.



© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.
 
Reacties
laatste eerstSorteer reacties
Volgende keer moet ze maar op zondag starten... met de mannen. Jeroen Blijlevens kwam hier vorige week mee, en het is nog niet eens zo'n slecht idee. Voor Marianne een uitdaging erbij, en voor de andere dames meer kans ook eens een prijs in de wacht te slepen.
wtktje - 21-01-2012 | 16:11

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

Onder de reactie moet altijd uw voornaam, achternaam en woonplaats staan.

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.

Sportpoll

Robben moet de eerste tijd geen penalty’s meer nemen.

Uitslagen