"Ik krijg de energie die ik in mijn lijf heb niet overgebracht op mijn schaatsen", was zaterdag na de teleurstellende 1000 en 3000 meter nog haar verklaring. En o ja, ze had de laatste weken wat last gehad van haar lies. "Maar dat is nu oké, dat kan niet de reden zijn."
Gisteren tijdens de 1500 meter moest ze een gat van negen seconden laten ten opzichte van haar ploeggenote Ireen Wüst, de uiteindelijke nummer twee. "Na de drie kilometer van zaterdag is mijn lies toch weer gaan opspelen. Bij de start van de 1500 meter schoot het er echt in. Dan is de belasting ook het grootst." Voor de goede orde: de eerste start van Van Deutekom was vals, dus ze moest daarna nog een keer. Waarom dan toch schaatsen? "Je hebt wel vaker iets, maar omdat de focus zo op de wedstrijd ligt, zet je je daar overheen. En deze race was zo belangrijk." De blessure is nu wel haar escape om over zestien dagen mee te mogen doen aan de selectiewedstrijd voor de selectiewedstrijd voor de laatste twee wereldbekers voor het olympisch kwalificatietoernooi. Een nieuwe mri-scan moet uitwijzen hoe erg de blessure nu is. Zit er een scheurtje in, dan is ze nooit op tijd hersteld.
Van een ander zorgenkindje lijkt Kemkers verlost. De laatste twee seizoenen bleef ook Ireen Wüst ver verwijderd van haar topniveau, maar met een goed NK heeft zij wel de juiste route richting Vancouver ingezet. Een stommiteit op de 1000 meter kostte haar zaterdag bijna nog een ticket voor de eerste twee wereldbekers, maar op zes duizendsten bleef ze aan de goede kant van de streep. "Ik dacht dat ik in rit tien moest schaatsen, maar het bleek rit negen te zijn. Dat verkortte mijn voorbereiding. Het slaat nergens op dat ik zo'n fout maak." De schaatsster uit Goirle herstelde sterk door even later de drie kilometer te winnen door in een rechtstreekse confrontatie Renate Groenewold te verslaan. Op de 1500 meter werd ze gisteren tweede achter Annette Gerritsen, die met drie titels (ook 500 en 1000 meter) de 'koningin' van het NK was.




zie ook: 



















