Het NAC- stadion. Foto Johan van Gurp/archief BN/Destem
Mr. Chris Liesker: 'Zaak ongelooflijk zwaar aangezet.' foto Johan van Gurp
NAC gaat aangifte van dit alles doen bij de politie. Reclassering Nederland heeft dat (in samenspraak met het Openbaar Ministerie) reeds gedaan. Volgens de reclassering moet onderzocht worden of alle bij NAC verrichte taakstraffen volgens afspraak zijn uitgevoerd. Van Eenennaam was bij NAC de man die de werkzaamheden van de 'taakgestraften' coördineerde. De reclassering spreekt van een vermoeden van fraude. Wat die fraude precies inhoudt, kan een woordvoerster niet zeggen. Wel dat het slechts om een klein aantal uren gaat. Het OM, dat toeziet op de 'executie' van de taakstraffen, hecht echter aan een correcte uitvoering van de straffen. Bij vermoeden van fraude wordt er aangifte gedaan.
Totdat helder is wat er precies mis ging bij NAC, laat Reclassering Nederland voorlopig geen taakstraffen uitvoeren bij de club.
Wat de fraude, waar Ton van Eenennaam van beticht wordt, precies inhoudt, wil of kon gisteren bij zowel NAC, Reclassering Nederland en het OM, niemand zeggen. Wel waar het globaal om draait. Volgens Reclassering Nederland zijn er ooit op een zaterdag werkzaamheden verricht in het stadion. Omdat de zogenaamde 'werkmeesters' van de reclassering niet werken in het weekeinde, was Van Eenennaam die dag formeel belast met het toezicht.
"Hij heeft ze toen bijna twee uur eerder naar huis laten gaan", zegt mr. Chris Liesker de advocaat van Van Eenennaam. "Omdat het werk op dat moment af was. Met het oog op de komende wedstrijden moesten er die dag stoeltjes vervangen worden. Bij mijn weten is dat alles. Althans, meer kan ik niet terugvinden in de stukken die NAC mij heeft gestuurd. Wat zo wrang is, is dat Ton die dag toezicht moest houden omdat de mensen van de reclassering niet werken in het weekeinde. Hij was ook vrij, maar kwam voor die werkzaamheden toch naar het stadion."
Bij Reclassering Nederland laat men weten dat de zaak om meer draait dan de al dan niet geringe fraude rond de urenstaten van taakgestraften.
NAC-woordvoerder Willem Reijn zegt dat NAC om juridische redenen nu niet in de positie is om aan te geven of de fraude en/of verwijten meer behelzen dan alleen maar taakstraf-gerichte zaken.
Chris Liesker heeft ondertussen geen goed woord over voor de voortvarendheid waarmee NAC te werk gaat. "Ze hadden hem maandag uitgenodigd voor een gesprek over de zaak. Nu blijkt dat ze die dag de ontslagbrief al de deur uit hebben gedaan. Ik noem dat poppenkast spelen. Het valt me toch al op hoe ongelooflijk zwaar deze zaak wordt aangezet. Twee maanden lang heeft NAC Ton laten bespioneren en zijn al zijn gangen nagaan. En kennelijk heeft het niets opgeleverd. Een rapportage is er immers niet."
Ton van Eenennaam moest het nieuws van zijn ontslag gisteren vernemen via de pers. Terwijl NAC het bericht al op de eigen website had geplaatst, wisten hij en zijn vrouw nog van niets. "Ik had het liever van iemand anders gehoord", liet zijn vrouw weten.
Chris Liesker voerde aan dat hij de aangetekende ontslagbrief vanwege een lange rechtbankzitting pas laat onder ogen kreeg. NAC werpt tegen dat Liesker de avond ervoor telefonisch al op de hoogte was gebracht van het onderweg zijnde ontslag.
Liesker en Van Eenennaam wilden gisteren nog niet reageren op de inhoud van de door NAC gestuurde stukken. "In de brief wordt een aantal concrete verwijten genoemd. Die gaan we eerst samen doornemen, maar morgen (woensdag) zullen we zeker met een reactie komen."
© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.






Sorteer reacties
zie ook: 




















