'NAC moet blijven voetballen'

Auteur: door Dennis van Bergen |   zaterdag 28 februari 2009 | 07:13 | Laatst bijgewerkt op: zaterdag 28 februari 2009 | 09:11

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
VOETBAL - Als we coach Robert Maaskant mogen geloven, belooft NAC-Sparta vanavond weer eens een sprankelend 'Avondje' te worden. "Met twee ploegen die allebei de aanval zoeken.
Ik verwacht een open wedstrijd", blikt hij vooruit op de uitverkochte ontmoeting in het Rat Verleghstadion.

Hoewel Maaskant 'niet in revanchetermen denkt', beseft hij dat zijn formatie wat goed te maken heeft tegen de kekke Kasteelclub. Op Spangen ging NAC begin november met 4-0 onderuit. "Toen is de ellende begonnen", doelt de coach op de blessureplaag die in Rotterdam uitbrak met het uitvallen van Kurt Elshot.

Sindsdien wonnen de Bredanaars in competitieverband welgeteld twee maal: thuis tegen Vitesse en Roda JC. Het achterin kwetsbare Sparta lijkt de ideale opponent om de matige reeks weer een positieve draai te geven. Voorwaarde is dan wel dat NAC blijft voetballen.

Maaskant: "In de wedstrijd tegen ADO Den Haag heb ik me geërgerd aan het feit dat we in de tweede helft niets deden met de ruimte die er lag. En dan loop je onnodig tegen de gelijkmaker aan. Want ondanks de druk gaven we nauwelijks kansen weg. Zoiets heeft te maken met een gebrek aan vastigheid."

Vanavond zal Maaskant het nog in grote lijnen met hetzelfde elftal moeten doen als afgelopen zaterdag, al mist hij tegen Sparta wel de geschorste Donny Gorter en de in Den Haag uitgevallen Fouad Idabdelhay. "Ik weet zeker dat we met dit team heel veel kunnen brengen", is de coach optimistisch.

Daar staat tegenover dat Tommie van der Leegte, Martijn Reuser en Matthew Amoah weer voorzichtig aan de deur rammelen.

Maaskant bestrijdt echter dat deze basiskrachten vanavond bewust gespaard worden voor de nakende bekerkraker tegen AZ. "Ik stel altijd het beste elftal op dat ik tot mijn beschikking heb. Maar het is denkbaar dat deze jongens er donderdag bij zijn."

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.



Sportpoll

Dankzij NAC kan Ajax na vandaag de titel definitief vergeten.



Uitslagen