Seolto straft Tholense Boys af

Auteur: door Mica de Montigny |   zondag 14 maart 2010 | 23:06 | Laatst bijgewerkt op: zondag 14 maart 2010 | 23:10

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
Met een fenomenale vrije trap tekende Dominique van Heijst (rechts) voor de 1-0 van Seolto. Pieter de Wit feest mee. foto Gerard van Offeren/het fotoburo

Met een fenomenale vrije trap tekende Dominique van Heijst (rechts) voor de 1-0 van Seolto. Pieter de Wit feest mee. foto Gerard van Offeren/het fotoburo

ZATERDAG DERDE KLASSE B De 'inhaalzaterdag' had er voor Tholense Boys een stuk rooskleuriger uit moeten zien.
Het bezoek aan laagvlieger Seolto mondde echter langzaam uit in een roetzwarte dag voor de Zeeuwen. Geen échte titelfavoriet meer, geen tweede plek. In de week dat de eerste zonnestralen hun intrede doen, pakte de equipe uit Zevenbergen een hoopvolle zege: 2-1.

Het gevecht leek aanvankelijk één niet door een 'knock-out' beslist te zullen worden. Over en weer aanvalsgolven, maar geen echte tsunami's op een van beide doelen. Wel strijd en passie volop en ook de goed gevulde tribune liet zich horen. Genoeg elementen dus die de dierlijke instincten losmaakten om beide teams te laten brullen.

Seolto loste een waarschuwingsschot via Adrian Leys, maar Marcel Nuijten redde katachtig. Tholen op zijn beurt verprutste een vrije trap vanaf acht meter van het doel. Debutant Tom Kerkhof (17), opgetrommeld uit de A-jeugd bij afwezigheid van de eerste twee keepers, interpreteerde een terug- speelbal verkeerd en zag arbiter Hageman fluiten. Commotie alom, maar Ronnie de Graaf hielp de kans om zeep. Luttele minuten later was het aan de overkant wél raak, en hoe.

Dominique van Heijst schilderde een vrije trap op artistieke wijze in de bovenhoek: feest op sportpark De Meeren, want de oranjehemden hielden stand tot de rust. Daarna was het even snel uit met de pret. Hans Willem Hopmans, één van de drie gebroeders in de Thoolse selectie, was met een subtiele lob de boeman voor Seolto. In die fase van de strijd moest het zelfs bijna op de knieën voor de geel-zwarte opponent. Erwin Doggen kopte op de lat, Arjan van Dijke zag zijn intikker afgekeurd wegens buitenspel. "Ik twijfel sterk aan die beslissing, maar goed, we hebben het zelf laten liggen. We waren te tam", aldus Tholen- coach Paul van Buuren.

Het 'kampioensoffensief' van de bezoekers bleek van korte duur. Gesteund door het fanatieke thuispubliek brak Alan Akwero op wilskracht door en gaf vanaf de rechterflank de winnende assist op de mee opgestoomde laatste man Ronald Polhuijs: 2-1, én de vijfde zege van het seizoen voor Seolto, dat daarmee vertrouwen tankt.

Van Buuren: "Of de titel nu verspeeld is? Nee, ik denk het niet. Elke ploeg morst met punten deze competitie.

Collega Henk van Boxel: "We spelen niet om de prijzen, maar winnen toch. Dat is een groot compliment waard en mooi met het oog op volgend seizoen", aldus de Seolto-coach, die met zijn ploeg uiteindelijk het hardst brulde.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.



Zilveren schoen

      STANDSPELER    GOALS-PUNTEN
      1.Tom de Bonte (Halsteren)   14-21
      2.Davy van Merriënboer (Dinteloord)   12-18
      3.Arif Irilmazbilek (Kozakken Boys)   9-18
      Fatih Kamaci (Dongen)   9-18
      Sjoerd van der Waal (Kozakken Boys)   9-18
      6. Paul Pedersen (The Gunners)   17-17
      Patrick de Klerk (Seolto)   17-17
      Arie Eikelenboom (Oosterhout)   17-17
      9Marvin Bedaf (Dosko)    11-16,5
      10. Jeffrey van Baal (TSC)   11-16,5
      Remon Duijzer (Altena)    11-16,5
      12.Floriaan van Wijnen (SCO/Tofs)   15-15
      13. Christian Fuanani (Klundert)   10-15
       14. Elias Mourigh (DHV)   14-14
       Frank Pheninckx (DIA)    14-14
       Jordy van Wijnen (SCO/Tofs)    14-14
      Frank den Engelsman (NOAD'67)    14-14


Reglement
Hoofdklasse: 1 goal = 2 punten
1e/2e klasse: 1 goal = 1,5 punt
3e/4e klasse: 1 goal = 1 punt

Statistieken





Onder leiding van Sedat Siner gaat het Alliance lukken om degradatie te ontlopen.