'Kermis' is een van de vele sketches op de Bonte Avond. Het publiek heeft smaak van vastenavond te pakken. foto Gerard van Offeren/het fotoburo
DJ Bas van der Peijl laat de Red Room op het funky-dance-event Jazz-a-Delic trillen.foto Mark Neelemans
Alexander Raas en Kevin Tange zijn dan nog met een grote groep vrijwilligers bezig om skihal Snowbase tot in de puntjes aan te kleden. "Maandag zijn we begonnen. We hadden donderdag al klaar kunnen zijn, maar we willen alles perfect hebben." Alexander en Kevin zijn geen 'zesjes'-figuren, ze gaan voor een tien.
Jazz-a-Delic, ooit knus en klein begonnen in Porgy & Bess, is uitgegroeid tot een mega-event. Het dance-feest is 'the place to be'. Niet alleen voor jongeren, blijkt als om negen uur de deuren van Snowbase opengaan.
Ook 'oudere jongeren', veertig- en vijftigplussers, laten zich de party met topdj's en live muziek niet ontglippen. Ze hebben nogal eens kaartjes van bedrijven die Jazz-a-Delic sponsporen.
Ondernemers doen dat niet zomaar. Ze willen jongeren aan de streek te binden. Paul Verdurmen, directeur van De Feyter Group in Terneuzen, is zo'n ondernemer. Hij geniet zaterdagavond. Van de muziek - die opvallend goed klinkt in de betonnen bak die Snowbase toch is - én van de vele leden van 'zijn' club die er in herkenbare zwarte t-shirts rondlopen. Zijn club is jongerenplatform Rootzz, dat is opgericht om Zeeuws-Vlaamse studenten met 'gezellige' activiteiten betrokken te houden bij thuis.
Nou, dan hebben Verdurmen en Rootzz een goede ambassadeur gevonden in Jazz-a-delic. Wie je ook spreekt zaterdagavond, student of niet, jonger of wat ouder, ze zijn stuk voor stuk apetrots dat het muziekfestijn Terneuzen op de kaart zet.
William Hamelink staat rond half tien buiten in de kou in de aanzwellende rij wachtenden. "Iedereen komt hier. Het is ook het enige grote feest in Terneuzen."
Sandra Janse is al binnen. Ze staat op 'het balkon', de enige plek waar gerookt mag worden. "Dat zo'n festival in Terneuzen slaagt, is fantastisch."
Organisatoren Alexander en Kevin hebben van te voren wel in hun rats gezeten. De minimum-leeftijd is opgeschroefd van 16 naar 18 jaar. "Je hoeft dan niet meer binnen te controleren of ze alcohol mogen." En omdat ze een vierde ruimte mochten gebruiken, kon het aantal kaartjes omhoog van 1200 naar 1600. Kevin en Alexander hadden echter niks te vrezen. De verkoop verliep als vanouds razendsnel. En de reacties op twitter waren zondag na afloop ook als vanouds, met veel uitroeptekens.
Rik: Don diablo is the man! #fuckingvet! Gruwelijke jazz a delic! Helemaal los hierop!
Mattanja: Kapot, maar wat een top avond!!
Hanneke Kools: Ooooh het was geweldig, volgend jaar weer!
© BN DeStem 2012, op dit artikel rust copyright.
Wij plaatsen alleen reacties die ondertekend zijn met uw voornaam, achternaam en woonplaats.







Sorteer reacties
















