Eerste Meester Vandeputte Award uitgereikt tijdens vlasdag Koewacht

  donderdag 02 september 2010 | 08:08 | Laatst bijgewerkt op: donderdag 02 september 2010 | 08:09

Tekstgrootte tekst verkleinentekst vergroten
KOEWACHT - Op het Kerkplein van Koewacht wordt zaterdag 11 september voor de tweede maal een groots opgezette vlasdag gehouden.
Het evenement vormt een belangrijk onderdeel van de internationale jaarmarkt die op dezelfde dag in Koewacht plaatsvindt.

De vlasdag is een initiatief van de werkgroep Thematisering, die met dit evenement een aloude traditie uit de jaren vijftig en zestig nieuw leven heeft ingeblazen. Want Koewacht moet, volgens de werkgroep, weer 'het vlassersdorp' van weleer worden. Met het evenement wordt gepoogd 'de rijke volkscultuur van de vlasnijverheid' jaarlijks opnieuw goed zichtbaar te maken.

Tijdens de vlasdag staan er tal van kramen en stands van hobbyisten en verenigingen met traditionele, innovatieve en alternatieve vlasproducten. In de tent van de organisatie kunnen aan de hand van foto's herinneringen worden opgehaald Ook zijn er foto's waarbij nog ontbrekende namen kunnen worden aangevuld. Wie oude aan het vlas gerelateerde foto's laat scannen, krijgt een linnen theedoek cadeau.

Om één uur 's middags begint de demonstratie vlaslint opmaak. Vroeger werden daarin tijdens de jaarmarkt wedstrijden gehouden.

Het hoogtepunt van de dag vormt de uitreiking van de eerste Memorial Meester Vandeputte Award. Die vindt om 16.00 uur plaats bij het monument van de Zwingelaar.

De prijs is bestemd voor een persoon of instelling die zich in de voorafgaande periode verdienstelijk heeft gemaakt voor de vlasnijverheid, en met name de innovatie of promotie daarvan.

De prijs voor dit jaar is toegekend aan wijlen de heer A. Mortier en zal worden overhandigd aan mevrouw M. Mortier-de Coninck uit Sint Jansteen. Het Seniorenkoor Koewacht luistert de prijsuitreiking op.

Reageren

blij blozend boos cool verrast droevig egaal gemeen huilend vertwijfeld knipoog lachen rollendeogen tongeruit wijdogig

Klik hier en lees het Privacy Statement


Zo reageert u:

Op de website van BN DeStem kunt u reageren op de artikelen. Soms worden (delen van) reacties ook gepubliceerd in de krant.

De redactie kan bijdragen zonder opgaaf van reden weigeren.

Daarbij hanteren wij onder meer de volgende voorwaarden:

De reactie moet kort en bondig (max. 400 tekens) zijn.

De reactie mag niet beledigen, discrimineren of nodeloos kwetsen.

De reactie mag geen scheldwoorden of bedreigingen bevatten.

De reactie moet betrekking hebben op het artikel waaronder de reactie wordt geplaatst.

De reactie mag geen reclame-uiting bevatten.

De reactie mag geen privé-gegevens van derden bevatten.

De reactie mag geen links naar illegale zaken bevatten (software, muziek, etc.).

De reactie mag geen inbreuk zijn op het auteursrecht van anderen.

Reacties onder overduidelijk valse naam kunnen worden geweigerd.

De reactie moet begrijpelijk en leesbaar zijn.

De redactie houdt zich aanbevolen voor tips, maar zal niet tot plaatsing overgaan van:

Reacties die (impliciete) beschuldigingen of verdachtmakingen van misdrijven bevatten, zolang er (nog) geen gerechtelijke uitspraak is.

Reacties die de identiteit van verdachten onthullen. Evenmin van slachtoffers, zolang de redactie geen bevestiging van de politie heeft (en wij mogen aannemen dat de familie is ingelicht)

Over het al dan niet plaatsen van reacties wordt niet gecorrespondeerd.

Het IP-adres van de afzender van een reactie wordt automatisch opgeslagen in het redactioneel systeem. Het kan worden afgestaan aan derden in het kader van een strafrechtelijk (voor)onderzoek, namelijk als de redactie van mening is dat een groot maatschappelijk belang in het geding is. Ook daarover wordt niet gecorrespondeerd.