Onderdeel van het zwaar verontreinigde gebied is de gigantische gipsberg in de achtertuin van de volkswijk Klein Rusland. Het gips is afkomstig van de voormalige Kuhlmann-fabriek, die fosforzuur produceerde en het afval bij Klein Rusland dumpte, een wijk die al zat opgescheept met een depot zwaar vervuild baggerslib uit het Nederlandse en Vlaamse deel van het kanaal. De gipsberg is 70 hectare groot en zo'n 40 meter hoog.
De baggeraars en hun milieubedrijven DEC en Envisan richten na de zomer naast het kanaal een braakliggend terrein van 25 hectare in voor saneringsinstallaties én toekomstige zuivering van kanaalslib.
Burgemeester Freddy De Vilder van Zelzate is blij met het plan van de baggeraars. Oude, vervuilende bedrijven maken hopelijk plaats voor nieuwe, schone, werkgelegenheid biedende bedrijven.




















