Het actiecomité Red Onze Polders, dat opkomt voor de belangen van pachters en andere gebruikers van de Hedwigepolder, vindt de brief van de DLG zeer voorbarig.,,Het is helemaal nog niet duidelijk of onteigening wel nodig is", zegt woordvoerster Magda de Feijter. Met name één zinnetje is bij de pachters verkeerd gevallen.
De Feijter: ,,De DLG schrijft dat het nodig is met de pachters de wensen te bespreken zodat daar indien mógelijk rekening mee kan worden gehouden. Daarmee wordt de indruk gewekt dat het toch niks uitmaakt wat je als pachter wil, want het kan zo terzijde worden geschoven." Volgens De Feijter is een aantal pachters zó boos geworden over de brief dat die is verscheurd. Het actiecomité is van zins een bezwaarschrift richting DLG op te stellen over de gekozen handelwijze. ,En die verscheurde brieven sturen we dan mee."
Red Onze Polders reist komende dinsdag, 15 juni, weer naar Den Haag om actie te voeren. Leden van het actiecomité wonen dan ook de plenaire vergadering van de Eerste Kamer bij.
Daar staat die dag een debat van de senaat op de agenda met demissionair minister Verburg van Landbouw over natuurherstel en de verdieping van de Westerschelde. Wie belangstelling heeft voor het debat kan per bus mee met het comité.
Wie mee wil, moet zich wel eerst even aanmelden bij het actiecomité via 0115-431718 of 0114-313917.




















